Pravidla M-oř ?

Moderátoři: Vladimír Alfery, Pavel Stráník

Odpovědět
ilkar
Reakce: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2011 13:49
Bydliště: Děčín

Pravidla M-oř ?

Příspěvek od ilkar » 18 lis 2011 20:23

Zdravím, chci se zeptat scháním se již nějakou dobu po pravidlech kategorie M-oř, ale bez kladného výsledku jednoznačných pravidel. Všude na mě vyskakují pravidla typu FAI a nebo odkaz na tzv. "narodní pravidla", ale nikde jsem je nevidel napsané. A proč se po nich scháním, pracuji již nějakou dobu na PC tabulkách pro vyhodnocování výsledků pro ruzné halové kategorie a na soutežích kterých se učastním by se měli lítat i oříšky a odpověd od pořadatele typu "oni na to maji nějaké svoje papíry" mi moc nepomůže. Svojí práci dám rád k dispozici všem případným zájemcům. Takže děkuji za radu a pomoc.
0

Pavel Stráník
Reakce: 3
Příspěvky: 945
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Pravidla M-oř ?

Příspěvek od Pavel Stráník » 18 lis 2011 20:49

V tuzemsku se létá výhradně podel těchto:
http://www.minimakety.cz/peanuts/rules/ ... -rules.php
najdeš je i na stránkách modelářského svazu
http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... 2011v1.pdf
od strany 103
0

ilkar
Reakce: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2011 13:49
Bydliště: Děčín

Re: Pravidla M-oř ?

Příspěvek od ilkar » 29 led 2012 20:45

Zdravím, tak tabulka na vyhodnocovaní výsledků kategorie M-oř je hotová, ale určitě se tam najde ještě spousta chyb. Mužu na ní dále pracovat a upravovat k dokonalosti. A ted návod k použití : ručně se vyplnují pouze pole modré barvy ostatní pole budou uzamknuty, výpočty jsou prováděny a vyplnovány automaticky. Na listu "výsledky" jsou hodnoty také vyplněny automaticky v zavislosti na jednotlivých listech soutežících na které odkazuje sloupec "list", kliknutím na označené pole dojde k presunu na list soutěžícího.Prvni dva listy souteziciho jsem na ukazku vyplnil. Do celkových výsledků se započítává pouze jeden model od jednoho soutěžícího i když létá s více modely. Soubor je uložen na http://www.uloz.to/12936154/m-or1-zip
0

Pavel Stráník
Reakce: 3
Příspěvky: 945
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Pravidla M-oř ?

Příspěvek od Pavel Stráník » 29 úno 2012 20:56

Koukám že funkčně to máš dost podobně jako mám excelovské programy na hodnocení minimaket udělané už řadu let já. Co se mi u tvého programu líbí je ten odkaz na konkrétní list toho kterého modelu, to mě nenapadlo, ale doplnil bych v tom případě na každý ten odkazovaný list do některého políčka zase odkaz na skok zpět na list ´výsledky´ - zkusil jsem to a funguje to.
Ze zkušeností které za ty léta při práci s takto koncipovanými programy na hodnocení mám musím upozornit na to, že je výrazně příjemné pro toho kdo data do jednotlivých listů datluje či je pak prohlíží, aby bylo rozložení tabulek na listu koncipováno tak, aby obsah listu byl vidět najednou (bez nutnosti rolování) na monitoru při takovém zobrazení aby vše bylo dobře čitelné. Nějak takto (je to nastaveno na monitor mého NTB, na LCD PC je zbytečně moc místa okolo tabulek):
Beze jména.jpg
Beze jména.jpg (274.71 KiB) Zobrazeno 5024 x
Ale po zkušenostech které jsem získal bych to dnes už v Excelu nedělal, ale spáchal bych to jako databázi v Accessu, jenže to bych musel Access nastudovat a nějak se nedostává času :(
0

Odpovědět