Aero A-11 HS jako M-pist.

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Aero A-11 HS jako M-pist.

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 čer 2022 07:43

Mě pro změnu problematika existence jednomístné verze zajíma, ale obávám se že vůbec neexistovala. Z textu té sem dané "dokumentace" jsem vyčetl jen to co se píše na internetu, na horní fotce je celkem patrně vidět že stroj je dvoumístný , z dolní fotky nelze poznat nic. Navíc se tam píše že těch moc přemetů provedl pilot Novak s Husníkem, takže v to stroji byli dva a asi se netísnili v jednom kokpitu. Takže v tuto chvíli je jediným podkladem pro jednomístnou verzi ta malůvka a to mi přijde málo. Pro mě teda spíš jednomístná verze neexistovala, pokud se někde nenajde nějaký relevantn důkaz.
Ať tak či tak mi ale přijde tato předloha ne zrovna vhodná, je sice příjemně dlouhá ale má moc krátký čumák. Ovsem že je problém ji zalétat mě překvapuje.
No a že by nebylaa dvouplosná pistácia - pokud se nemýlím tak minimálně Tonda má Albatrose D.II.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Aero A-11 HS jako M-pist.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 čer 2022 10:44

Ano, na tom, co mám os Krumbacha je jedna fotka A-11 HS dvoumístná verze dodaná do Finska. Ale také zcela jiná Aerovka s jiným čelním chladičem, výstužným systémem a jednomístná, k ní patří onen třípohled. Totéž bylo před pár dny i na internetu. Nyní to tam nevidím, možná lépe znalí PC to tam znovu objeví. Jinak model skončil v jednom baráku na balkoně a je po problému.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Aero A-11 HS jako M-pist.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 čer 2022 11:00

Poslední S BOHEM ! Tak lze popsat poslední dnešní pokusy o zalétání. Před tím jsem zmenšil stoupání vrtule i trochu její průměr. Bohužel již byly dost závany větru, takže každý let jiný. Stavy přetažení však nebyly tak časté. Jeden let "téměř stratosférický", tedy nad 12 m výšky, ale tam průvan model otočil do střemhlavého letu až do země. Další let na natočených 900 otáček opět velká výška, pak pád, vybrání a tři okruhy ve výšce 2m. Další let přistání mezi kytkami a na konec docela pěkný let do výšky 6 m, tam dva okruhy, pak průvan zanesl model k baráku, dva okruhy těsně kolem zdi, model již klesal, ale ne dost, takže stačil přeletět balkon a tam zůstal. Nikdo není doma, na balkoně visí prádlo a je riziko, že až je budou uklízet, tak na model šlápnou.
Přílohy
DSCN4772.JPG
0

Odpovědět