Jodel J9 Bébe jako M-pist.

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Jodel J9 Bébe jako M-pist.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 čer 2022 07:58

Včera odpoledne pršelo,ten déšť trval sotva půl hodiny, pak svítilo slunce a bylo úplné bezvětří. Takže jsem vzal krabici s pěti maličkými halovými minimaketami a zašel na plácek mezi paneláky, parčík a dálniční přivaděč, Ano, takové počasí je vzácné a také jsem je patřičně využil.. Postupně jsem si s každým modelem udělal několik pěkných letů, žádný neskončil na stromě ani nenarazil do paneláků, ale vždy v kruzích stoupal di výšky 5 - 10 metrů. pak pomalu v kruzích o průměru 15m klesal a přistál na trávě. Když jmen již modely balil do krabice, tak za mnou přišel nějaký africký student a ptal se čím ty modely řídím- Tak jsem mu řelkl, že ničím, že je mám tak již na zemi seřízené : Thereare not any Radio control. They are rubber powered scale models, for indoor flying only. Because it is the fantastic calm evening, they can fly outdoor. Doufám, že mně rozuměl, kdysi jsem byl schopný i vést v angličtině obchodní jednání s Kanaďany, ale to je již dávno chybí praxe a člověk zapomíná.
Hlavně však byl splněn úkol zalétat zcela nové pistácio Jodel J 9 od kterého jsem si sliboval, že je lze postavot lehké, má velkou plochu křídla a to s lomením do U by mělo být zárukou velké stability. Ty úvahy byly nsaplněny jen z části, Při potahu nodelu z Plyspane nelze tento dostat do letové váhy kolem 4 gramů, ten můj má opět téměř 5. Na 900 otáček, což je polovina z teoretického maxima letěl model 30 sec. Extrapolací dojdeme k výsledku, že na plno natočený sotva poletí celou minutu. Ale je to pěkná do detaolu udělaná minimaketa.
Přílohy
DSCN4801.JPG
DSCN4799.JPG
DSCN4800.JPG
0

Odpovědět