Spirit of St.Louise

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
MartinV
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 12:13
Bydliště: Košice

Spirit of St.Louise

Příspěvek od MartinV » 17 led 2011 11:58

... zaciname
SPIRIT_OF_ST_LOUISE.jpg
Vianocny darcek od Mojej Drahej Manzelky
SPIRIT_OF_ST_LOUISE.jpg (137.29 KiB) Zobrazeno 6863 x
Zdravim vsetkych !
Dovolil som si vytvorit toto vlakno kde by som rad informoval o stavbe tohto modelu a nechal si poradit od ozajstnych majstrov :)
Dakujem za vsetky pripomienky !
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od Robert Pajas » 17 led 2011 17:41

... a já si říkal - konečně první minimaketářka na celém webu, a ona to pravděpodobně byla podobenka "Mojej Drahej Manzelky", to co zmizelo... :mrgreen:
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od Robert Pajas » 17 led 2011 17:52

Co se týče modelu, tak doporučuji dvě úpravy

1) dát vzepětí, stačí 2 cm na koncích křídel
2) zkontrolovat kvalitu balsy (Guillows na balsu kašle) a případně použít pro zadní přepážky a ocasky vlastní balsu i lehčí konstrukci ocasek
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od shark » 17 led 2011 20:00

Robert má bohužel pravdu, balsa tam bývá mizerná. U jednoho takového modelu( stavěn na zakázku pro kamaráda, takže fotky nebudou!!!) jsem prkna s předseknutými díly zlehka obrousil asi na poloviční tloušťku a ty nejhorší díly vyřezal z vlastní vybrané balsy. S lištami to bývá podobné.
Krom Robertem doporučených úprav doporučuji v případě pohonu gumou vrtuli tak 300-350mm průměr, takže vyřezat balsovou.
No a samozřejmě hlídat hmotnost, hlídat hmotnost, a...... :)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od Hugo » 17 led 2011 21:16

Hlavně to moc neřeš, udělej tam vzepětí jak píše Robert, jestli je Tvoje první éro na gumu, tak ho postav jak je v návodu. Když to nebude lítat, tak tam dáš časovač, stříďák a budeš to mít na F4E, nebo jako RC. Vzhledem k rozpětí by to mohlo pěkně majestátně lítat.
U tohoto éra jsem nikdy nepochopil, jak piloti viděli na cestu... pokud zrovna nevykukovali postranníma okýnkama, že by měli periskopy? Jinak krásná předloha, Tvoje paní má dobrej vkus!
M.
0

MartinV
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 12:13
Bydliště: Košice

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od MartinV » 17 led 2011 23:04

Zdravim Vas a Vdaka za reakcie,
:) Ano, to bola manzelka, foto bolo stiahnute z webu "po dohode", ze ona ma svoje fora a mne prenecha minimakety, dlho sa neohriala, ale je rada ze som tu a hlavne ze mam s kym komunikovat :)

vzepeti som povodne nechcel, ale ak to ma solidne lietat tak to asi bude nevyhnutne

ano, balsa je vselijaka, dvojfarebna, jedna bleda a druha ruzova, zbrusit jednu stranu som este neskusal a cital som o tom, dobry napad, aspon odstrani znacenie dielov

je to po rokoch prve ero, povodne to malo byt RC, dva mesiace som studoval web, uz som takmer kupil DX5e a AR6400 ale odradili ma spravy o chybach AR500 a zvuk tych motorcekovych linearnych serv, takze zatial spravim kostru a neskor uvidim,

co ma ale laka viac su tie mininaturne prijimace od Microinvent a vyrobit si vlastne magneticke actuatory, no to ale na hodne mensi model, zatial sa co to priucim na Spirite, ale chcem skusit nieco z WW1, Albatros je tiez SUPER, len si vybrat je problem :)

od Vianoc som stihol urobit zaklad trupu, vyskovku a smerovku, lepene sekundakom, dokoncim vyskovku (panty, brusenie, uchyt pre tiahlo) potom to iste na smerovke, zlepim spolu a nakoniec potiahnem papierom, pred potahom by som asi mal nalakovat,

spekulujem ako urobit odnimatelne kridlo, prva verzia bola dat tam koliky a klasicky gumickami, potom zasa plastove srubky a teraz uvazujem magnety, no uvidim, zatial hmotnost velmi nesledujem

pripajam prve foto :)
0

MartinV
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 12:13
Bydliště: Košice

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od MartinV » 17 led 2011 23:39

a0.JPG
a0.JPG (35.07 KiB) Zobrazeno 6727 x
dokoncit panty, vybrusit, profil sa mi zda ze je dost plochy
a1.JPG
a1.JPG (44.96 KiB) Zobrazeno 6727 x
tesne po zlepeni ...
a2.JPG
a2.JPG (29.43 KiB) Zobrazeno 6727 x
0

Borek
Reakce: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 lis 2010 12:26
Bydliště: Praha

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od Borek » 18 led 2011 11:09

Hugo píše:Hlavně to moc neřeš, udělej tam vzepětí jak píše Robert, jestli je Tvoje první éro na gumu, tak ho postav jak je v návodu. Když to nebude lítat, tak tam dáš časovač, stříďák a budeš to mít na F4E, nebo jako RC. Vzhledem k rozpětí by to mohlo pěkně majestátně lítat.
U tohoto éra jsem nikdy nepochopil, jak piloti viděli na cestu... pokud zrovna nevykukovali postranníma okýnkama, že by měli periskopy? Jinak krásná předloha, Tvoje paní má dobrej vkus!
M.
No, neviděl :lol: Seděl tam sám, zmáčklej jak sardinka. Řídil pomocí tehdejších přístrojů a pro kontrolu měl periskop.
Přílohy
SpiritofStLouisCockpit.JPG
Kokpit
SpiritofStLouisCockpit.JPG (35.51 KiB) Zobrazeno 6689 x
0

VaclavJirka
Reakce: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 14 srp 2010 12:34
Bydliště: Jaroměř

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od VaclavJirka » 19 led 2011 17:08

Ahoj, na podzim jsem začal dělat jako svou první minimaketu Cessnu také od Guillows a musím potvrdit. Všechna prkénka jsem nejdříve z obou stran přebrousil, protože byla hrozně chlupatá. Jen se musí opatrně, aby se neshrnulo a nerozletělo. Odtokovky jsem si uřízl z jiné balzy, protože ty ze stavebnice neseděly rozměrově. Po začátku s Kanagomem jsem přešel na sekundové lepidlo a to je jinší lepení. Mám potaženo, ale teď jsem stavbu přerušil. Nemám vytápěnou dílnu. Václav
0

MartinV
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 12:13
Bydliště: Košice

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od MartinV » 04 úno 2011 16:52

Ahoj,
uz som co to prebrusil, dokoncil panty a chystam sa potahovat, alebo az na koniec ? Na koniec !
Po malej pauze aspon doplnim nove foto, snad v Nedelu, ked nemozem pracovat v kupelni (kachlicky, kachlicky a zasa tie kachlicky) :)
MV
0

MartinV
Reakce: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 12:13
Bydliště: Košice

Re: Spirit of St.Louise

Příspěvek od MartinV » 19 pro 2013 12:32

Stav nezmeneny. pokracovanie v 2014 :) dufam ...
Ale uvazujem dat tam outrunner el. motor, ovladanie smerovka, vyskovka, motor, kridielka a klapky.
Je to este skoro, ale mozete prosim doporucit vybavenie ? Snad to aj vzlietne :) mozno bude treba nieco vynechat. Nech sa to okrese este "na zaciatku"
Vdaka
0

Odpovědět