stavebnice GUILLOW

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od bgg__ » 18 pro 2012 15:02

parada, vdaka .. precital som
to drotene ocko ak je na kridle sa lepi iba do potahu?
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od jirka64 » 18 pro 2012 18:40

Do kostry.
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od Gregovský » 20 pro 2012 09:46

Jirko,angláni to maj podobně jak to máš na té SE5 ale bez ukotvení do očka (jo a lanko bys tam měl dát ploché né kulaté :lol: ) fot.1 a němci tak jak máš tu malůvku a samozřejmě lanko pletené kulaté fot.2.
Přílohy
img257.jpg
img257.jpg (28.06 KiB) Zobrazeno 5829 x
alb.jpg
alb.jpg (40.96 KiB) Zobrazeno 5829 x
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od jirka64 » 20 pro 2012 13:00

Ahoj! No tak to mám vlastně skoro dobře. :D Koukám Radku ,že už jsi doma.No vono co tam,já ještě jednu noční dnes. :(
0

plasticfish
Reakce: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2012 16:41
Bydliště: Most

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od plasticfish » 08 dub 2013 15:59

Zdravím kluci, jsem tu nový tak mne berte jako stavitele začátečníka. Asi po 30 letech jsem se rozhodl znova za vzpomínat na má klukovská léta s gumačkem (jinak aktivně létám RC-Heli ) a protože mám rád modely které mají kouzlo tak padla volba na "chmelnici z WWI" a to na Nieporta. Koupil jsem si raději předřezanou versi od Guillow. Stavěl jsem ji tak jak byl v krabici takže žádné doplňky (což mne dnes po objevení tohoto webu mrzí hodně, načerpal jsem zde hodně inspirace a návodů jak a to). Na průběh stavby se koukněte https://plus.google.com/u/0/photos/1172 ... 777?tab=mq napsal jsem i nějaké komentáře ke stavbě ale nevím kam to sem vlípnout :) je to spíš na blog než na příspěvek. K narozkám jsem dostal od přítelkyně ještě Fokouše DR1, ten je teď ve fázi přebrušování kostry a lakování zaponem a Camela. Když tady vidím ty vaše krasavce tak už taky zkouším dodělávat nějaké detaily ručně. Máte ty éra nádherný, hlavně WWI. Chtěl bych taky barvit, model barvený a jen potažený to je nebe a dudy. Fokous má již červený papír ve stavebnici tak zkusím najít nějaké kamuflaže a dodělám jen nápisy a detaily atd. Camela bych chtěl "vymazlit" a přestavět na RC (včetně ovládání křidélek) přeci jen už je to větší éro a ty dodělávky se mi budou dělat lépe.Co se týká stavebnice Camela tak díly jsou sekaný (laser verse stavebnic byly parádní) , balsa je na sekách zdeformovaná a to nemluvím o její kvalitě. Láme se už od pohledu. Na Camela jsem se těšil nejvíce a byl jsem kvalitou docela sklamaný. Asi si ty nejhorší prkénka přetisknu a vyřežu znova. Ještě uvidím. Přeci jen v letu jsou na konstrukci jiné tlaky než na poličce v obýváku :) Ta S.E.5.A od jirka64 to je nádhera. Pane klobouk dolů.
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od jirka64 » 12 kvě 2013 14:06

SE5ka konečně dodělána.Až budou slušné podmínky provedu první let. :)Letová hmotnost 145g. :twisted:
Přílohy
IMG_3590 Vnitřnosti..jpg
Vnitřnosti.
IMG_3590 Vnitřnosti..jpg (50.58 KiB) Zobrazeno 4954 x
IMG_3577 Perspektiva..jpg
Perspektiva.
IMG_3577 Perspektiva..jpg (48.51 KiB) Zobrazeno 4954 x
IMG_3572 Shora..jpg
Shora.
IMG_3572 Shora..jpg (57.37 KiB) Zobrazeno 4954 x
0

plasticfish
Reakce: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2012 16:41
Bydliště: Most

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od plasticfish » 13 kvě 2013 10:06

Hlavně to nerozbít. Napiš jak to lítá. Časem bych chtěl na RC předělat Camela taky od Guillow.
0

styrioci
Reakce: 0
Příspěvky: 37
Registrován: 30 srp 2014 20:53
Bydliště: Košice

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od styrioci » 31 srp 2014 15:54

zdravim, po par rokoch som sa rozhodol vratit k tomuto hobby zo skolskych cias, aj ked som vtedy nepostavil nic prevratneho - zopar hadzadiel, vystrelovakov a pokojakov, tak vzdy som obdivoval minimakety. usudil som, ze teraz by mohol byt vhodny cas nieco pekne postavit :) stale mi imponuje klasicka stavba z balzy oproti hotovym ready to fly modelom, pri ktorych sa vytratilo to caro stavby modelu. na vlastnu vyrobu sa ale necitim, tak som siahol po stavebnici. vyber padol na Guillows (aj napriek rozporuplnym reakciam na ich stavebnice - na tie nove laser cut som cital v zasade pozitivne reakcie) Kit 401, cize Messerchmitt BF109 v mierke 1/16.

http://www.guillow.com/messerschmittbf-109.aspx

Tieto stavebnice sa tesia celkom velkej oblube medzi RC modelarmi, ale to som aspon nazatial zavrhol z financnych dovodov a tiez aj kvoli tomu, ze este netusim, ci to zvladnem postavit do lietajucej podoby. :oops: a navyse v dnesnej pretechnizovanej je oldschool riesenie celkom osviezujuce. Mam doma stary, nevyuzity motor na CO2 od firmy Modela este v povodnom baleni so vsetkym prislusenstvom - datum predaja z r1978 :!: , tak zvazujem, ci ho nevyuzijem do tohto modelu, ale najprv ho budem musiet zprovoznit a otestovat ako dlho dokaze bezat na jedno naplnenie nadrze, podla navodu je vhodny pre modely s rozpetim 600-700mm, tak snad by to mohlo fungovat. Z nejakeho dovodu ma ale strasne laka guma, hlavne potom, co som v nejakych starych modelarskych casopisoch objavil navody na take vychytavky ako je vytahovaci/zasuvaci podvozok ovladany zmenou tahu gumoveho zvazku a pod. ja viem - "je s tim tolik prace a pritom takovahle blbost", ale podobne zalezitosti ma strasne fascinuju :D

mam zatial vela nejasnosti, mal som kedysi rozostavanych par orechov, ale ani jeden sa nedozil prveho letu (a potom som sa tomu nejako prestal venovat :( ), cize toto bude moj zatial najkomplexnejsi model, ktory chcem spravit aj letuschopny. potahovanie je moj velky strasiak, kostru budem asi lepit riedenym titebondom na drevo, kanagom urcite nie a sekundak pre jeho rychlost a moju pomalost tiez urcite nie. drzte palce, mozno v dohladom case zalozim svoje "work in progres" vlakno. Ak mate nejake odporucania na co si davat pozor pri tychto stavebniciach, tak budem rad ak sa podelite - podla obrazkov to vyzera vsetko jednoducho - kopa balzy -> krasna kostra -> este krajsi model

momentalne som v cakacej faze, kedze expedicia tovaru do 24hod na Slovensku znamena "este ani po tyzdni nemas svoj tovar doma", tesim sa na to ako male decko a ak vsetko pojde dobre, tak mam v plane pridat do letky minimalne anglickeho protibojovnika, aspon mi potom polovicka nebude kradnut model a pripadne spory sa budu moct riesit letovymi subojmi :twisted:
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od jirka64 » 31 srp 2014 17:21

Nazdar! Teď vyšel krásný výkres na FSA od Radka.Jdi do toho.Pár nosníků a přepážek z balsového prkýnka určitě zvládneš.A můžeš si ho přizpůsobit i velikostně podle potřeby.Máš zaručenou realistickou maketu stodevítky.Radkovi ty výkresy opravdu sedí. Složitější ti to třeba jenom připadá,ale ve finále je to jednoduché,když vše dobře přeneseš na prkýnka,skládáš to pak líp jak stavebnici Guillow's,máš to lehčí,pevnější a maketový.Tak s chutí do toho. ;)
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od jirka64 » 31 srp 2014 17:36

Ale chci tě upozornit,že jsem si jednou koupil pouze drahý výkres,neboť v Helcatu byla balsa podobná spíš plátkům břidlice.Všechnu jsem ji nahrazoval. :D
0

styrioci
Reakce: 0
Příspěvky: 37
Registrován: 30 srp 2014 20:53
Bydliště: Košice

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od styrioci » 31 srp 2014 20:06

ano, ten planik som videl. bohzial uz som mal objednanu tu stavebnicu. mozno ten dalsi model bude podla SFA, pripadne upravim Guillows. uvidim, nemam ziadnu dielnu ani speci vybavenie, preto som sa rozhodol ist do hotovej stavebnice. :)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: stavebnice GUILLOW

Příspěvek od Hugo » 31 srp 2014 21:58

Držím palce při stavbě modelu, nechci Tě odrazovat od stavebnic od Guillows, ale podle toho co jsem s Guillows zažil i viděl, Tě čeká trnitá cesta...
Pokud chceš mít radost ze stavby (výběr balzy, čistota provedení, atd) a chceš si pak s modelem i zalétat, tak doporučuji stavebnice od J. Sugimota a od Dielse (http://dielsengineeringinc.com/page/1m2 ... s_Etc.html). Martin
0

Odpovědět