Z37A Čmelák

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Steve » 15 dub 2012 22:06

seawindttt píše:Felda uvedl, že použil akryláty Agama ředitelné vodou a ty také správně vodou naředil. Ony ale patrně bez předepsaného základu nechytají a sráží se. ...... pokud mě paměť nemate
Správně! Neklame tě paměť.
I teď psal o lihovkách. I já jsem chválil lihovky.
Jen tady na diskuzi padlo, že nejlepší jsou akryláty, ředěné lihem.
No a to byl ten červený řádek, jak si dovolíme chválit něco jiného než akryláty ;)
Přesto si dovolím chválit původní lihovky, dělalo se mi s nima výborně a dělá se mi s nimi výborně i teď. ;)
Za sebe - jsem spokojený a nemám důvod zkoušet něco jiného jen proto, že je to zrovna v kurzu ;) A protože to s nima neumím, nebudu obětovat model pokusy a budu to dělat tak, jak jsem zvyklý a jak to snad trochu umím ;) Možná jsou akryláty lepší, ale mě se moc neosvědčily (zkoušel jsem) a asi to s nimi neumím ;)
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od seawindttt » 15 dub 2012 22:21

Tak už máme jasno ! ;)
Humbrollku už nechci ani vidět ...
Jarda
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Hugo » 16 dub 2012 00:05

To je radosti z lihovek, a co teprve až zdejší forum objeví akryláty (rozuměj, ne akrylové Agamy). Dávám tomu cca rok. :lol: :lol: :lol: M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Steve » 16 dub 2012 07:18

A nebude to třeba taky naopak? 8-)
Já jsem zkusil obojí a ty?
Řekl bych, že když jsem lihovek vystříkal kýbly a jsem spokojený, není pro mě důvod to měnit.
A kity jsem dělal taky. ;)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od discobolos » 16 dub 2012 07:46

Omlouvám se autorovi vlákna, že jsem vyvolal debatu na poněkud jiné téma.
Sám jsem jsem netušil, jakou spustím lavinu :lol: :lol: :lol: .
I sám administrátor se nechal unést k tématické nekázni (i když nutno podotknout, sám autor vlákna ji načal).
D
P.S. Mojí manželce už smrdí i líh :cry:
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Hugo » 16 dub 2012 09:18

Steve, pokud tady prezentuji nějaký názor jde o vl. zkušenost, byť inspirovanou. Samozřejmě nic nového nezkoušej, nestojí to zato, vrazíš do toho jen peníze a stejně se vrátíš ke starým osvědčeným metodám.
Chlapi, já Vám ty lihovky neberu, klidně si s nima stříkejte, ale až budete chtít éra s povrchovkou Fok E.IV od Jirky a mnoho dalších, kteří zde prezentovali své modely (mírně transparentní barva, takže vynikne vnitřní kostra, jak to ostatně u letadel z WWI bylo - apropo, v současnosti asi nejlépe postavený plastikový model od Slávy Vaňouse, Pfalz D.XII v měřítku 1/32 se o to snaží taky...), sametový lesk, jako má Radek na Fok D.VIII, tak sáhnete po něčem jiném.
Ale já Vás chci jen trochu pošťouchnout, abyste nakoukli i jinam, ale jestli to uděláte, nebo ne, to je Vaše věc :-). Martin
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od seawindttt » 16 dub 2012 12:56

Já mám pocit,že pigmentace je stejného původu jako u jiných barev,jde jen o nosný materiál-lak který je napigmentován. Gunze "H" je vodovka?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Hugo » 16 dub 2012 13:01

Gunze H je akrylát, ale je potřeba ho ředit lihem, nebo izopropylalkoholem, nebo originál ředidlem. Co já jsem zkoušel, tak všechny akryly, co znám se vodou jedině zničí - pokud je chce člověk stříkat. M.
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od seawindttt » 16 dub 2012 13:24

Akrylát,hmm,já myslel že lihovka .... vyzkouším nějakou. Kolik má odsah lahvička a kolik za ní chtějí?
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 dub 2012 13:29

Dovolte mi jako tradišnímu uživaleli humbrolek tak trochu laický vstup do debaty. Vzpomínám, jak mi Pavel říkal, že všechny barvy ředí nitroředidlem (mám za to, že i ony Agamy), já to dělám také tak.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od Hugo » 16 dub 2012 13:45

Gunze: http://www.mpmshop.cz/vysledky-vyhledavani.html
Jardo, zkus porovnat stříkání bílou Gunze, případně levnější Taymiu, s jinýma bílýma. Gunze a Tamyia sktečně kryjí i při minimálním nárůstu hmotnosti. Viděl jsi mého Sorrela Guppyho, nebo Sorrela Hiperbipa, i Zlína Kraťase, někde tady bude i fotka mylarem potaženého Pfalze E.V - vše ořechy a stříkáno bílou Gunze, případně v kombinaci s jinými barvami. Bude to třeba první zkušenost, ale určitě nezůstaneš jen u tohoto experimentu. Je to všechno o komfortu při práci a o představách jak má vypadat výsledek. Stačí jen, když si chceš ladit odstíny barev a potřebuješ míchat. Jednou jsem to zkusil u akrylových Agam a už to víckrát zkoušet nebudu, taky jsem to tady někde popisoval.
Teď mám na zkoušku doma lihovou Agamu RLM02 a bílou lihovku Agamu a budu zkoušet ladit odstín jestli to bude lepší (ten původní Agamáckej odstín je hrozně tmavej). Ale stejně jsem si pro jistotu koupil i odzkoušené barvy Gunze a Tamyiu, který míchám v pohodě.
Samozřejmě některé barvy jsou lepší, jiné horší, ale to je asi stejné u všech výrobců. M.
0

seawindttt
Reakce: 0
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2010 00:12
Bydliště: Bor

Re: Z37A Čmelák

Příspěvek od seawindttt » 30 kvě 2012 20:39

Tak trošku starší foto Z 37A (asi tři týdny). Dnes je již v pokročilejším stádiu,ale to sem zatím nevyvěsím ;) .

Jarda
Přílohy
Čmelda.JPG
Čmelda.JPG (59.81 KiB) Zobrazeno 4920 x
0

Odpovědět