Henderson-Glenny Gadfly

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od Steve » 26 dub 2012 20:45

Ne, svazek by měl mít v průřezu tolik mm2, kolik je polovina hmotnosti modelu v gramech. Třeba dvě smyčky 1x1mm nebo spíše jedna 1x1,5mm.
0

bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od bgg__ » 04 črc 2012 07:15

bola to poriadna supa :)
DSC_3743_2.jpg
DSC_3743_2.jpg (46.29 KiB) Zobrazeno 3973 x
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od discobolos » 04 črc 2012 14:49

To vypadá, jako křídla přilepená natupo k trupu.
Což je špatně. To už prakticky ověřil Martin Huk, viz http://www.minimakety.cz/dvacetinky/rep ... /index.php - Anabáze Milese Magistera Martina Huka.
Pravda u dvacetinky a větru 8m/s se to projevuje trochu razantněji.
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od discobolos » 04 črc 2012 14:52

Eh, musím se omluvit :cry: .
Podle předchozích obrázků to tak není.
Pak asi křehká balsa na nosnících, podle čistě "ustřižené" linie na fotografii :( .
D
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od Vyvel » 04 črc 2012 21:22

No to teda musel být šupa. Všímáte si i zlomené vrtule od Ikary? To snad ani není možné aby si to oříšek udělal vlastním přičiněním. Můj Z526 o hmotnosti kolem 9g trefil kdysi v Novém meste nad Váhom sloupek ze solidního íčka a zkončilo to jen nalomenou náběžkou.
0

bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od bgg__ » 04 črc 2012 21:26

jj .. kridlo "natupo" to nebolo .. ani tak cisto odlomene od trupu ako to vyzera, toto uz tusim bolo pri foteni trochu prebrusene ..
slo o "vhodnu" kombinaciu amaterskeho zalietavania a nevhodne zaparkovaneho bicykla :)

vysledok prelomena nabezka + vrtula a relativne cisto ulomene kridlo (sam som sa divil pol prechodu ostalo na kridle a pol na trupe)
0

bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od bgg__ » 04 zář 2012 15:27

po dlhsom case aspon nejake videa, slabsia kvalita:

odhadujem cca. 200-300 otacok
http://www.youtube.com/watch?v=sx59wIYtZOk
http://www.youtube.com/watch?v=GDbSbnZsc4o

800-900
http://www.youtube.com/watch?v=K6VfJe3TktM
http://www.youtube.com/watch?v=WJYEOYupams

- natahujem rucnou vrtackou, priblizne si to pocitam, preto len odhad
- zatial sa mi z 2 zalietavanych lietadiel nepodarilo ziadne donutit k lavej zatacke, ale v principe mi je to uplne jedno :D
- na par takto "uspesnych" letov som potreboval par desiatok akrobacii ako z aktov X :) - s nimi sa nechvalim, aj ked by mi urcite niekto z profikov poradil kde je pes zakopany
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od Robert Pajas » 05 zář 2012 09:23

Ahoj, pěkně postavený model.

- trochu dovaž na čumák
- trochu uber zatáčku, nech pravou
- trochu prodluž svazek

rp
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od Honza Drážek » 05 zář 2012 18:34

Na začátečníka je to úspěch. Já měl první ořechy těžké 15-17g a moc dlouho to neletělo.
Měl jsem taky jogurtovku "110" Ikaru, taky jsem měl ale Ikaru jogurtovku "150" (nemyslím tu 150 těžší, celoplasovou).
Dodnes s ořechy bojuju a jakmile je to možné, této kategorii se vyhýbám :D , ale vím, co to udělalo při jednoduché výměně těchto vrtulí, máš-li ji kde sehnat. Trochu to dovážíš a mohlo by se to zklidnit.
0

bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: Henderson-Glenny Gadfly

Příspěvek od bgg__ » 05 zář 2012 21:35

vdaka vsetkym za rady, s dovazovanim a vo vseobecnosti s lietanim mam dost problemov, mohol by mi niekto zo skusenych poradit, problem je:
- najprv komplet lietadlo aj s vrtulou,gumou a zaistenou vrtulou "zalietavam" po byte (triafam sa vacsinou do postele :) ), nieco odladim a dovazim takto
- aj ked to bolo doma ok, vonku sa to aj na malo otacok sprava komplet inak, vacsinou po starte strmo hore az do kolmice odkial to samozrejme konci padom dole
- takze dovazujem nos az kym to stupanie je mierne
- len tu to dojde az do opacneho extremu kedy "motorovy" let je pomale stupanie ale akonahle sa vytoci guma tak to vacsinou rychlo a strmo klesa vdaka dovazeniu dole (na tych videach to moc nie je vidiet, toto su fakt vybrate kusy)
- pokusal som sa menit vyosenie vrtule smer hore-dole ale to mi moc nepomahalo
- druhy problem ze po vytoceni gumy to konci lavou zatackou ale to ma zatial netrapi

preto vacsinou sedim pri pc s otvorenymi ustami ked tu vidim videa z lietani v hale, presne kruhy, pomale stupanie, 2-3 kolecka pod stropom a uplne pomaly dole, toto je zatial pre mna nepochopitelne :shock:
0

Odpovědět