Nieuport 17 RCmin

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 14 dub 2013 20:39

tak chystám se na šití trup už je ,nanýtovaný"(přece jen ten nástřik lakem ztratil trochu na efektu ale není to na škodu)
Obrázek
Obrázek
motorová přepážka taky na svém místě
Obrázek
a motor na sloupcích z pletací jehlice
Obrázek
0

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 15 dub 2013 22:21

tak jedna strana přišněrována (bohužel ničím jiným než običejnou nití to nešlo a jiný vhodnější odstín jsem doma nenašel)
Obrázek
0

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 16 dub 2013 23:23

ještě vypolstrovat pilotovi záda udělat větrný štítek ať na něj nefučí osadit motor s reglem(jak na potvoru mi odešla pájka) a příjde to nejhorší přilepit rovně křídla
Obrázek
0

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 23 dub 2013 23:33

tak už se pomalu dostávám ke kompletaci tak bych se rád zeptal zkušených co by doporučily za nastavení něco už jsem si o tom nastudoval tak jen abych se ujistil jestli nejsem uplně mimo dal bych horní +2° spodní +4 možná i 5° tak a teď do mě ;)
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od jirka64 » 24 dub 2013 10:00

Ahoj!U SE5ky od Guillowse mám u spodního křídla plus 4stupně a u konce asi plus dva stupně a na horním plus tři stupně a na konci asi 1-1,5 stupně.Motor 4stupně dolů a 2,5 doprava.Podle jednoduchých šablon ve kterých jsem to měl zafixováno se to tak jeví.Jaká je realita přesně nevím,nemám prostorové 3D měřidlo. :D
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Antonín Alfery » 24 dub 2013 10:51

Malutky píše:tak už se pomalu dostávám ke kompletaci tak bych se rád zeptal zkušených co by doporučily za nastavení něco už jsem si o tom nastudoval tak jen abych se ujistil jestli nejsem uplně mimo dal bych horní +2° spodní +4 možná i 5° tak a teď do mě ;)
Jestli je to úplně správně, těžko říct. Ale úplně mimo to není určitě...
0

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 02 kvě 2013 22:55

tak poslední fotky před přilepením horního křídla
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jo jinak jirko64 jak teda ta se5 lítá a na jakou jses dostal váhu já nemám tolik překroucené křídla (nebo spíš mám je rovné pokud bude třeba tak přizvednu křidýlka) takže to nastvení horního by bylo +- stejně jak u tebe a to spodní mám menší tak dám trochu víc každopádně děkuju za info
0

jirka64
Reakce: 0
Příspěvky: 354
Registrován: 18 pro 2011 15:47
Bydliště: Praha

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od jirka64 » 10 kvě 2013 21:01

Máš to moc pěkné.No abych se ti přiznal,tak mě SE5 ležel dobu ve skříni.Začal jsem se Sparrowem a tak byl zanedbáván.Teď jsem se k němu vrátil a vybavuji ho konečně střívky.Až vyletím dám nějaké foto nebo i video.Chci ale začít stavět Nieuport 11 oříška podle Radkova výkresu co teď vyšel na SFA.
0

Malutky
Reakce: 1
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Malutky » 10 kvě 2013 22:39

ke kompletaci jsem se dostal včera tak jsem zase pokročil už chybí jen málo dobarvit vrtuli a kolečka vyrobit otevírací bachor na kterém bude připevněna baterka , doplnit 4 lana co by teď ještě zavazela a vykrouhat pilota. jen mě teď trápí že jsem přecenil uhlíkovou kulatinu kterou jsem dal na náhon křidélek je slabá na krut takže se dost bojím třepetání za letu což kolikrát nemívá blahé následky :? a náprava by nebyla vůbec jednoduchá záležitost
Obrázek
Obrázek
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1227
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Steve » 11 kvě 2013 12:43

Máš to až příliš maketové! :D
Nemyslím si, že by došlo k třepetání křidélek za letu.
Spíš naopak, uhlík v krutu by to uklidnil.
Spíš se ti stane, že "dáš křidélka" a nic ;) V klidu to bude fungovat a za letu už třeba moc ne...
Stejně s tím ale už nic neuděláš, tak to vyzkoušej a uvidíš ;)
Dá se létat i bez křidélek, ale asi to bude opruz - podobně jsem dopadl s Pupem. Křidélka nachystaná, jen neosazené servo. Málo místa a stále narůstající hmotnost mě zabrzdila v rozletu....
V reálu to vypadalo tak, že nechtěl zatočit a když už pomalu začal točit, stejně neochotně reagoval na jinou výchylku směrovky. Holt malá směrovka a mírně zvětšené vzepětí.
Naproti tomu DH-2 létala i bez křidélek (už jsou zapojena), jen byl problém s kloněním při změnách otáček motoru.
Až to zalítneš, tak dej vědět ;)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Pavel Stráník » 11 kvě 2013 14:17

Teprve teď jsem si na prvních fotkách ze stavby všimnul toho náhonu křidélek - ono použití na torzní ovládání uhlíkovou tyčku, která bude mít, tipnul bych, tak milimetr průměr, není zrovna dobrý nápad. Já bych se toho tedy, na rozdíl od Steva, bál dost. Já třeba používám torzní náhony křidélek docela hodně, ale NIKDY ne uhlíkovou tyčkou ale ZÁSADNĚ tenkostěnnou hliníkouvou trubičkou průměru 2-2,5mm. Mám to i na celkem rychlých depronových stíhačkách a nestkal jsem se s jediným problémem. Na druhou stranu tě mohu potěšit, že tak jak to na Nieuprtu máš, bych výměnu tyčky za trubičku neviděl jako kardinální problém, mám za sebou několik těchto dodatečně dodělávaných řízení křidélek k minimaketám původně řízeným jen směrovkou a výškovkou a byo to celkem v pohodě.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1227
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Nieuport 17 RCmin

Příspěvek od Steve » 11 kvě 2013 14:26

Měl jsem na mysli, že v nejhorším případě to bude "jen" neúčinné. Nebojím se, že by to hodilo flutter.
Taky jsem dodělával dodatečně, v křídle to většinou není problém, pokud jsou už od začátku dělená.
Problém bývá spíš v dodatečném řešení v trupu.
Tady to ale vyřešeno je, tak snad problém nebude.
Zkusil bych to nad vyšší trávou a pak teprve do toho řízl.
Ale že to není dobré je samozřejmě jasné.
Já jsem sice nepoužíval hliníkovou trubičku ale hliníkový drát. Na konci profilu moc místa na větší průměr není (když přidám ještě pouzdra).
Tu trubičku musím zkusit ;)
0

Odpovědět