S.M.81 Pipistrello RC-Min

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

S.M.81 Pipistrello RC-Min

Příspěvek od Antonín Alfery » 19 dub 2015 17:41

Uskutečnil jsem dlouho plánovanou rekonstrukci S.M.81. Impulsem byla další pevná VPP dostupná pro soutěže RC-Min - v Panenském Týnci.
Původně byl model poháněn stejnosměrnými motory s převodovkou řízenými jedním regulátorem. Hmotnost střídavých motorů (malé žluté MP Jet) i se třemi regulátory je prakticky stejná. Na rozdíl od původního pohonu má nyní model výkonu dostatek. Další úpravou bylo nahrazení ovládání křidélek jedním servem přes bowden a pružiny dvěma mikroservy - pro každé křidélko zvlášť. A když už jsem byl v tom "kuchání", dodělal jsem i funkční klapky. Díky tomu, že model je z polystyrenu, nebyly úpravy až tak velkým problémem. Hmotnost modelu bez akumulátorů (2S1, 1500mAh) vzrostla z 320 na 332g, což je zanedbatelné.
Dnes to za oknem vypadalo na bezvětří, ale na letišti docela foukalo. Nicméně jeden let proběhl. Stačil pouze na potvrzení dostatečného výkonu. Letové vlastnosti vložené do modelu už při jeho stavbě se asi příliš nezměnily - s profilem křídla se nedá nic dělat ani u polystyrenového modelu... Fotky zatím jen statické - letové až za klidnějšího počasí...

S.M.81-3.jpg
S.M.81-4.jpg
S.M.81-2.jpg
S.M.81-5.jpg
S.M.81-6.jpg
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: S.M.81 Pipistrello RC-Min

Příspěvek od Robert Pajas » 21 dub 2015 12:21

Krásný stroj!
0

Odpovědět