Bristol M1C 1:20

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Bristol M1C 1:20

Příspěvek od Antonín Alfery » 31 kvě 2015 18:13

M1C-3.jpg
M1C-1.jpg
M1C-4.jpg
M1C-5.jpg
M1C-2.jpg
0

Vlastik
Reakce: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 14 úno 2010 12:02
Bydliště: Tišnov

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od Vlastik » 31 kvě 2015 22:53

Paráda. Tondo,jaks prosím dělal tu síť na tom trupu? To si fakt neumím představit. Čučím jao puk.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od shark » 31 kvě 2015 23:11

Ale dole to nějak nenavazuje. To bylo i u originálu?

Jinak krásný typ, i když nejhezčí je stejně celočervený M-1D G-EAVP s tříválcem - http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2991 . Plánoval jsem ho kdysi s motorem od Štefana, ale nějak z toho sešlo... Pohybuji se momentálně v dosti jiné kategorii...

Konstrukce je tentokrát klasická, nebo jsou tam zase nějaké novátorské postupy?
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 čer 2015 08:17

Koukám že spirály na Albatrosu tě vyloženě navnadily. Úchylka pro podobně šílené kamufláže nemůže skončit ničím jiným než rybím Brisfitem - Brisfishem :D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od discobolos » 01 čer 2015 09:59

Ty vado, jak se takové stráfky dělají? To je Tondo obtisk, nebo to maskuješ a stříkáš?
Mně by asi z toho kleplo. Dostat proužek po sférické ploše tam kam potřebuju.

Taky jsem koukal, že se to dole potkává každé někde jinde :cry:
Ale jak znám Tondu, určitě to tak bylo i na originále :lol: .
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od Antonín Alfery » 01 čer 2015 21:11

Model je stavěn relativně normálně. Trup polystyren (na konstrukčním bych takové zbarvení neriskoval :D ), křídla oblepené polystyrenové jádro (jako Pfalz). U křídla jsem ale něco nového vyzkoušel. Náběžné i odtokové lišty jsou lamelovány z balsy tl.1, ale první vrstvu (u žeber) tvoří uhlík tl.0,13mm. Žebra se nezamačkávají a tuhost odtokovky je překvapující (v dobrém slova smyslu) - nevěřil bych, co uhlík 0,13x cca.1mm (na výšku) dokáže.
Od daného letounu jsem našel jen jednu fotku. Existuje ještě jedna, ke které se uvádí stejné seriové číslo (to na fotce vidět není), ale přinejmenším na křídle jsou paprsky střídající se ve dvou barvách (asi červená/modrá). Jinou barvu má i motorový kryt a letoun byl vyzbrojen. Může to být stejný letoun, ale v jiné době. Takže je "volný" :D ...
Jak vypadá "síť" na spodku netuším, ale dokážu s tím žít. Z fotek to vypadá, že velikost kosočtverců se nemění, takže to dole navazovat nemůže - ale kdo ví... Stejný problém jsem objevil i při stavbě zmiňovaného Albatrosa. Na Wingnuts měli prvně jeden obrázek rozložení pruhů na trupu, ale tam bokorysy s horním ani dolním pohledem neseděly vůbec. Později uveřejnili opravený obrázek, ale ani u něho nesedí s bokorysy spodek - to jsem zjistil, až jsem se snažil trup maskovat před stříkáním.
Proužky jsou obtisky - maskování pro stříkání bych nezvládl. I tak to dalo zabrat. Vzdálenost mezi proužky jsem musel měřit a musel jsem si udělat i úhlové příložky - neuvěřitelně to klame. Prvně jsem polepil polovinu trupu jedním směrem - to bylo nejhorší. Druhý směr už byl jednodušší a druhá polovina trupu byla za odměnu. Samotné polepování zabralo celé odpoledne a i kluci se tentokrát drželi v bezpečné vzdálenosti...
Jinak i M1C byl v rybí kamufláži...
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Bristol M1C 1:20

Příspěvek od Jiří Doležel » 02 čer 2015 15:52

Koukám na to schované pružinkové řešení volnoběhu v kuželu a jinak co dodat: létající "plastikáč" v Tonda quality ;) Moc pěkný!
0

Odpovědět