Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Ivan Horníček » 28 kvě 2019 12:45

Adresa na kondenzátory je zde. Mají i 10F, 3V a na první nákup je sleva 120kč.
https://www.conrad.cz/dvouvrstvy-konden ... s.k1529295
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Jiří Doležel » 28 kvě 2019 13:20

Dva dny před Openscale jsem se pustil do výroby dvoumotoráku, žádný trup, žádná směrovka ani výškovka, spousta ušetřené práce.. Nevím, jak samokřídlo ztvárnit "stínově", takže jde v tomto případě spíše o minimaketu. Odmocnina z počtu motorů krát 330 mm se nekonala, takže velikost je skutečně oříšková, váha vyšla na 10 gramů. Gondoly jsou ze 7 mm depronu, křídlo pak ze dvou vrstev. Profil křídla je polosymetrický a dělán velmi odborně: v jedné ruce držím vyřezaný půdorys křídla, ve druhé pak "modelářskou" pásovou minibrusku Parkside a za minutu není co dělat - zaprofilováno.
parkside.jpg
parkside.jpg (48.93 KiB) Zobrazeno 1801 x
Potah Plyspanem za pomocí Methylanu, nástřik airbushem. Kondík 2,7V 3F, motorky z ocasu z vykuchaných mikrovrtulníčků, cca 6x15 mm, vrtulky z čínských setů 45 mm, obě pravotočivé. První pokusy o let vypadaly, že model bude létat výrazně lépe jako bumerang. Pak se ale v páteční podvečer mimo jiných objevil na letišti Vláďa Alfery s taťkou a Jirkou a po nalepení směrovek, respektive brzd z Durofolu na oba konce křídla :idea: se z toho stal létající objekt. Aerodynamika je fakt věda.
Přílohy
Horten VII.jpg
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Steve » 28 kvě 2019 14:33

Vlastně jsi s tím mohl soutěžit v elektrách ;-)
Ale myslím, že i když to nakonec "chodilo" velice hezky, na minutu by to asi nedosáhlo.. .
Každopádně je to krásná bleška :-)

Mimochodem - chápu správně, že dvoumotoráček může mít rozpětí až 1,41 x 330 mm?
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 kvě 2019 14:57

Pro mne je soutěž stíňáčků zajímavým zpestřením a je dobré že to zabralo u tolika lidí. Výborné je, že vítezem je Petrův pěkně kamuflovaný Corsair, a další moc hezký typ Mirkovo Zero, Moc se mi líbil Jirkův Helcat, ale ten létal až příliš dlouho. Já bych takovou soutěž organizoval tak, že by se ohodnotil, nejhezčí typ a určilo statické pořadí. Letová část by bylatři lety na čas a bral se nejlepší. Výsledné pořadí by se určilo součtem pořadí statiky a letového.
Přílohy
Horten a Helcat Jirky Doležela.jpg
Stínové Zero Mirka Kuby.jpg
Vítězný Corsair Petra Fajtla.jpg
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Jiří Doležel » 28 kvě 2019 15:03

To je fakt, příště, dík! Ano, Petře, nechápeš :-) Žádný koeficient pro vícemotorák zatím není. Vypadal jsi, žes měl problémy dohnat svého pěkného Corsaira, co teprve dvoumotorák.. Horten s sebou vozí ještě kus olova, nahradím ho kondíkem s větší kapacitou, snad mu pak nebudu jen mávat jako v pátek v podvečer Hellcatu (po třech minutách z toho naštěstí vypadl).
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Steve » 28 kvě 2019 15:43

Reagoval jsem na "odmocninu z počtu motorů krát 330.."
;-)
V pohodě.
V kufru jsem měl m.j. i Pucará (ta byla právě vetší), ale když Corsair letěl v sobotu poprvé a slibně, tak nebylo co řešit ;-)

Rozhodně to byla zajímavá akce a zkusíme laborovat dál :-)
0

vladouch
Reakce: 30
Příspěvky: 106
Registrován: 28 srp 2015 07:16

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od vladouch » 28 kvě 2019 16:12

Pro mne je soutěž stíňáčků zajímavým zpestřením a je dobré že to zabralo u tolika lidí. Výborné je, že vítezem je Petrův pěkně kamuflovaný Corsair, a další moc hezký typ Mirkovo Zero, Moc se mi líbil Jirkův Helcat, ale ten létal až příliš dlouho. Já bych takovou soutěž organizoval tak, že by se ohodnotil, nejhezčí typ a určilo statické pořadí. Letová část by bylatři lety na čas a bral se nejlepší. Výsledné pořadí by se určilo součtem pořadí statiky a letového.
Pokud chcete zabít další kategorii statikou prosím, ale na Vaši soutěži. Na soutěži co pořádám já nikdy statické hodnocení stíňáku nenastane. Pokud budu změnu tak v počtu letů kvalifikace. Dvoumotoráky jsou Vaši libůstkou mojí ne. Možná se nad tím zamyslím, ale jen možná.
K.
1
1 Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od Vladimír Alfery » 28 kvě 2019 17:21



0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Stínové polomakety poháněné kondenzátorem

Příspěvek od discobolos » 29 kvě 2019 10:04

Ač jsem postavit model nestihl a soutěž pozoroval jen jako divák, moc se mi to líbilo.
Po zkušenostech z Pelhřimova mohu říci, že podobné kategorie mně vrací do dob, kdy mně opravdu bavilo létání. Kdy jsem létal s něčím, co šlo relativně rychle postavit a s čím se člověk vyřádil, bez nebezpečí poškození modelu, který staví rok i více.
Třeba i na Pavlu Stráníkovi bylo vidět, jak si létání užívá.

Super nápad a všem co to vymysleli dávám po novácku "palec nahoru" :lol: :lol: :lol: .
0

Odpovědět