Stránka 1 z 1

Stinson Sentinel

Napsal: 08 kvě 2019 20:33
od majof
Dobrý večer,
pri listovaní starších čísel Modeláře som našiel plán na tento model . Počas zimy som nič nestaval a ani neopravoval :), tak som sa rozhodol si postaviť niečo len tak pre radosť - pre lietanie na dvore.
Prikladám pár fotiek zo stavby a aktuálneho stavu. Hmotnosť je zatiaľ 17g (bez gumy).

Marián

Re: Stinson Sentinel

Napsal: 09 kvě 2019 05:32
od Triplane
Krásný model! Pamatuji si výkres z Modeláře, tuším od p. Káchy.

Re: Stinson Sentinel

Napsal: 09 kvě 2019 07:45
od shark
Jo, ten plánek po nepatrném zvětšení odpovídal měřítku 1:20. Kdysi jsem také postavil, ve fiktivním celomodrém zbarvení, jen fixírkou nastříkané US hvězdy. Lítalo to docela dobře...trup bez potahu ještě někde mám.

Re: Stinson Sentinel

Napsal: 10 kvě 2019 08:35
od discobolos
Moc pěkné letadélko.
Mimochodem, kabinu máš lisovanou, nebo jen ohýbanou?
S tím jsem u kabinového hornoplošníku vždy trochu bojoval. Najít materiál, který lze k tenkým sloupkům přilepit tak, aby měl správný tvar.
Což se tobě evidentně povedlo :lol: :lol: :lol:

Re: Stinson Sentinel

Napsal: 10 kvě 2019 12:18
od majof
Ahoj Dušan,

kabínka je tvarovaná ohýbaním a lepená lepidlom Formula 560 Canopy Glue. Musím ale priznať, že konečný tvar šablóny sa podarilo vystrihnúť asi až na tretí pokus. Materiál je použitý z krabičky, kde bola nejaká hračka pre deti :-), dostatočne tenký a ohybný.

Re: Stinson Sentinel

Napsal: 10 kvě 2019 16:51
od Lubomir Koutny
Ano, to znám. také jsem často zbytečně pokazil dost toho nejlepšího materiálu. Pak jsem přišel na to, že je třeba si napředd vystřihnout šablonu z novinového papíru a tu upravovat až musí sedět naprosto perfektně. Teprve pak podle této šablony přesně vystřihnout z celuloidu kabinku.