SE5a -GO

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: SE5a -GO

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 pro 2019 18:52

Ještě snad hotové díly kostry M-oř SNAIL
Přílohy
V kostře.JPG
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: SE5a -GO

Příspěvek od RCOK » 20 pro 2019 01:13

Anilinky predava Tesco za 4,5Euro, su v plastovej krabici 170x70mm. priemer tablety 22mm.Farbim na skle 30x25cm -položene na kolenach aby sa dal presvietením kontrolovat odtien a sýtost farby. Miesto skla sa da použit aj lexan a plexi ale musi to byt rovne -takže nejaka folia asi nie. Prilakovat biely kruh na hnedý papier-to asi bude vyzerat zle pri presvietení. Celkove ale hodnotím - poučený z SE5-ky -farbene papiere maju svoje limity-neda sa spravit patina,povrch je pomerne nemaketový a je pekny len v určitých uhloch pohladu.Striekany povrch ma teda prednost.Pan Pavel Fencl -makety F4C- spravne uvadza že MAKETA sa vyznačuje POVRCHOM a PATINOU. Na druhej strane -aj niektore priesvitne modely su nádherné-prikladom može byt Luton Minor Radka Gregovského. Na Snaila sa teším.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: SE5a -GO

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 pro 2019 08:58

Roberte moc děkuji, Tvé rady jsou na místě a zabrání zbytečným chybám. Já tvrdohlavý jsem učinil jěště jeden pokus s barvou duha, přidal trochu zelené a černé. K mému překvapení výsledek byl opačný, odstín po takovém obarvení byl ještě světlejší než při pouze hnědé. Ty barvy se mezi sebou hádají, ale to je nejen u duhy, mohou to udělat i jiné. Takže jdu koupit ty anilinky. Duha se hodí pouze na modelspan a podobné pevnější papíry, které lze složené povařit v hrnci a pak ve vlažné vodě rozložit a vyprat, pak je barva správně tmavá. Ale i u modelspanu, pokud je tento v horké vodě jen protahován, tak odstín bude moc světlý.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: SE5a -GO

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 pro 2019 09:35

Roberte ještě jeden dotaz. tu barvu nanášíš na papír širokým měkkým štětcem přímo z mokré tablety, nebo pro rovnoměrnost máš ve skleničce již barvu namíchanou? Pokud ji máš namíchanou, kolik asi cm3 jsi potřeboval na obarvení papíru pro Se-5 ( u mne asi dvou pruhů 16x 40 cm) ? Jo v prodejně pro výtvarníky jsem viděl plexi pouzdro s anilinkami asi tak 8x 20 cm za 68. nebo snad 85 Kč, jenže tam ta hnědá mi přippadala dosti světlá....
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: SE5a -GO

Příspěvek od RCOK » 20 pro 2019 09:45

Farbu nanašam priamo z mokrej tablety.tableta by mala stačit tak na 2 orechy-dvojplošniky-to už bez rezervy.Svetlost sa da doladovat pridanim čiernej-ale aj samotna hneda dokaže byt dost tmava.Ano - anilinky 20x8cm.
0

Odpovědět