Pistacio P-63 Kingcobra

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Pistacio P-63 Kingcobra

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 úno 2020 18:16

Včera byl u nás Pavel Stráník, který dal do pořádku koaxiál s konektorem a naladil setobox. Pak si nafotil nějaké podklady, pochválil nováho M-oř. SNAIL a vyjádřil se o z XPS vytesaném M-oř P-63 ve stejném stylu, jak tento výtvor vytesaný z růžového XPS vidím i já: také on nerad vidí ten drsný povrch, který velmi zhoršuje letové vlastnosti zvláště u velmi nalých minimaket. Říká, že potah papírem sice povch zlepší, ale naroste váha, takže vyháníme čerta ďáblem. P-63 jako dvacetinka je optimální typ. Jako oříšek postavený Michalem Králíkem klasicky je hezká a velmi létavá minimaketa, jako pistácio vytesané mou maličkostí, zprzněné příliš úzkou čelní přepářkou a hlavicí je ošklivé drsné škvrně, obtížně zalétávatelné a dosahující maximálně půlminutových letů. Takže tudy pro mne cesta nevede a to nemluvím o strašném bordelu, který jsem nadělal všude přítomnými elektrostaticky se lepícími odřezky a pilinami. Tak to je moje zkušenost. Připouštím, že z druhého břehu stejná řeka může i vypadat jinak, proto nikomu elán ze sochařiny brát nechci. Pro mne je to však uzavřená kapitola.
0

Odpovědět