Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od shark » 22 dub 2011 18:14

Stačilo by poslouchat Sharka, a bylo by to bez řevu! :lol: :lol:
Špán, a z těch nově objevených papírů Langfaser vždycky vařím s Duhou v kýbli, leč nevěším na prádelní šňůry, ale pěkně rozprostřu na rovnou, hladkou plochu.
Pomocí studené vody a molitanu vypnu, vyhladím a papír je jak z fabriky. A navíc se s tím dají dělat různá kouzla, třeba oranžově barvený papír vysušený na měděném plechu dostal naprosto nepopsatelný a jiným způsobem nedosažitelný odstín. :lol: :lol:
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Hugo » 22 dub 2011 18:44

No vida, kolik je možných variant barvení. Osobně zůstanu u stříkání akrylama, případně tuší. Přeci jen mám raději syté odstíny barev :-) M.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od shark » 22 dub 2011 20:11

Hele, Hugo, moje barvený papíry jsou sytý, skoro nejsytější! Ale chce to fakt povařit a to každý papír nesnese! Protahování pekáčem funguje jen u tmavých barev.
Samozřejmě stříkání má svoje kouzlo a u minimaket je nenahraditelné.

Co používáš za značku tuší? Já zkoušel kdysi zlatý a stříbrný papír, jenže nějak se nedařilo, stříkačku mi ucpávaly kousky pigmentu. Možná by to šlo řešit, ale už jsem v experimentech nepokračoval. Tuše byly Winsor+ten druhej, myslím že Newton.
Taky mám doma pikslu pekelně drahýho stříbrnýho pigmentu, jemňoulinkýho, avšak do pistole ve spojení s lakem rovněž nepoužitelného. Ale to odbočuji, Bristol 138 stejně hned tak nebude! :cry:

Jo a jinak jsem si pořídil Epsonku, zkoušel jsem zatím nějaké nápisy. Papír přilepený na krajích mi to taky potrhalo, tak jsem ho po celé ploše přilakoval, což fungovalo, nápis perfektní, ovšem zas to nešlo sundat z podkladu. Tak jsem papír přilepil na podklad lepící tyčinkou, po krajích všude, uvnitř plochy jen tak halabala. Po vytisknutí jsem papír odmočil od podkladu ve vodě a hned šoupnul na model. Stopy po lepidle žádné, zafungovalo to.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Hugo » 25 dub 2011 20:34

Co se týká tuší, tak za tento nápad vděčím Michalovi Vosikovi, který s tím běžně pracuje. Když jsem viděl jeho modely, tak jsem zíral na tu sytost. Taky mě to zaujalo jednoduchým postupem bez toho, že bych musel vařit potahový papír, i když to má určitě taky svoje kouzlo :-)... Používám úplně obyčejnou tuš - zkoušel jsem červenou, žlutou a modrou. Na osmigramák jsem experimentoval s nanášením štětcem i stříkáním, nezaznamenal jsem rozdíl v barvě, možná rozdíl ve váze by se našel, ale nevážil jsem. Cestu experimentu jsem volil proto, že jsem potřeboval na Fika žlutej potah a tiskárna (nejlevnější Epsonka) mi papír trhala při podávání, tak jsem (tu) tiskárnu zavrhl :-). m.
0

Kulty
Reakce: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 05 led 2011 18:36
Bydliště: Varnsdorf

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Kulty » 18 kvě 2011 18:26

Díky tomuto fóru a Vašim příspěvkům jsem se po mnoha letech vrátil k modelařině ;) začal jsem stavět Aeroncu C-3 a teď bych si chtěl vytisknout skládaný plánek. Nevím,ale jak ho zvětšit nebo zmenšit na určitou potřebnou hodnotu a následně ho v programu rozkouskovat, aby mi z tiskárny vyjel rozkouskovaný na A4kách. Je to mraky inkoustové barvy na zjišťování správných možností, kterou můžu použít na pozdější tisknutí potahového papíru. Díky moc ;)
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Robert Pajas » 18 kvě 2011 22:54

Tak to vůbec není jednoduchá věc, aby to pak sedělo!! Jednoduše to jde v Acrobat Readeru - ovšem jen v plné verzi (Reader Pro), jednoduše změříš (nástroje/měření) úsečku a vypočteš si zvětšení; pak soubor/tisknout; měřítko stránky-všechny stránky dlaždicově; měřítko - zadáš... zvolíš ořezové značky a je to!
R.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 kvě 2012 09:49

Pokud jde o tisk plánků na velikost dvacetinky, tak mnohem lepší než kouzlit s programem na PC se mi jeví změřit ten plánek v oné malé mušce a pak podělit rozpětí dvacetinky rozpětím na mušce. Například dvacetinka má mít rozpětí 520 mm na mušce skutečného letounu je pouhých 100 mm, musím tedy zvětšit na 520%, xerox má však max zvětšení 400%, takže jdu na xerox a napřed nechám mušku zvětšit na 200% a pak již rozstříhané, dle potřeby (zpravidla bokorys, pohled ze předu a o něco více jak půlku půdorysu) nechám zvětšit na 260% (což je ve formátech A3), pak přeložím pauzákem a kreslím plánek dvacetinky. Cena, kterou platím v copy centru nepřesáhne 20 Kč a to je méně, než stojí spotřeba cartriže v mé inkoustové tiskárně.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 kvě 2012 10:05

Tak nějak toto vlákno přešlo na různé technologie a postrádalo logické vyvrcholení, kterým by měl být hotový kabát He-64a, takže to dodatečně napravuji a přikládám dvě fotky . Nakonec bylo vše potaženo kashmirem 8,6 obarveným duhou a stříkaný Agamou a doplněno bílými obtisky jejichž výroba nebyla zrovna příjemnou prací....:
Přílohy
he 64a.JPG
he 64a.JPG (45.94 KiB) Zobrazeno 5158 x
pv2 he64 iar822.JPG
pv2 he64 iar822.JPG (122.4 KiB) Zobrazeno 5158 x
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Hugo » 22 kvě 2012 11:07

Krásné ořechy, už jsou zalétané? M.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Tisk inkoustovkou HP 2050 na Kashmir 8,6 g/m2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 kvě 2012 19:34

Ano, zalétané v rámci možností. IAR-822 byl zalétán v pěkné hale ve Střelicích, létá velice hezky stabilně a před přistáním zpravidla zpomalí, natáhne se a přistává jako do peřin, samozřejmě, že nevím jaké jsou optimální výkony (tamní hala je jen 8 m vysoká) oříšek byl natáčený asi na 60% a lety asi 40 sec., což napovídá, že nepůjde o žádné rekordní výkony relativně menší plocha křídla.
He.64a létá slušně, ale potřebuje asi větší halu, koneckonců to potvrdil již na Kladně.
P.V. 2. přistával na balkoně a jaké budou jeho výkony lze jen stěží odhadovat, zatím nebyl čas ani počasí na zalétání venku. Do haly to asi bude chtít tenčí gumu.
0

Odpovědět