lakování modelu potaženého modelspanem

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lada C
Reakce: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 24 bře 2011 20:30
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

lakování modelu potaženého modelspanem

Příspěvek od Lada C » 25 bře 2012 11:44

Zdravím kolegové
Může mi někdo poradit jak postupovat při lakování dvacetinky HL-2 potažené obarveným slabým červeným modelspanem.
Potah jsem vypnul vodou.Jak ředit první nátěr.Dosud jsem potahoval Airspanem,Litespanem.

Děkuji Lada C
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: lakování modelu potaženého modelspanem

Příspěvek od Lubomir Koutny » 25 bře 2012 19:15

Nevím, čím byl ten modelspan barven a je-li možné vypínat vodou (dělám to navlhčenou vatou, jen pokud byl barven duhou v horké vodě).
Jinak se nic nepokazí, pokud první tři nátěry jsou provedeny velmi řídkým napínacím lakem. Ředění je závislé na hustotě laku, originál ředím asi 1:2 (dvojnásobek nitroředidla v konzervě z Hradce Králové, nebo z Liberce, zásadně ne ze Zlína - to je šmejd, který bělá). Mezi jednotlivými nátěry je dobré nechat křídlo řádně vyschnout v šabloně. Poslední nátěr pak udělat ředěným zaponem.
0
Naposledy upravil(a) Lubomir Koutny dne 27 bře 2012 09:21, celkem upraveno 2 x.

Lada C
Reakce: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 24 bře 2011 20:30
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: lakování modelu potaženého modelspanem

Příspěvek od Lada C » 26 bře 2012 12:56

Dobrý den pane Koutný
Děkuji Vám za Vaši radu.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: lakování modelu potaženého modelspanem

Příspěvek od Vyvel » 26 bře 2012 15:15

Navlhčení potahu vatou dobrý ale mě se víc osvědčilo postříkat to pumpičkou ze spotřebované voňavky. Stříkám z větší dálky, kapky jsou opravdu mikroskopické a nemusím se bát, že ten vlhký papír někde promáčknu nebo protrhnu. Po vyschnutí už lakuju stejně jak je popsáno. Sušení křídlav šabloně a ocasních ploch zatížených na rovině je naprosto nezbytné.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: lakování modelu potaženého modelspanem

Příspěvek od Steve » 29 bře 2012 22:03

Já vypínám klasickým "rosítkem", třeba na kvítka, lze krásně rozprášit do vodní mlhy.
0

Odpovědět