vrtule Günther

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
rpolednik
Reakce: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2012 16:13
Bydliště: Věřňovice
Kontaktovat uživatele:

vrtule Günther

Příspěvek od rpolednik » 07 dub 2012 18:20

Fotografie-0061.jpg
Vrtule Günther
Fotografie-0061.jpg (22.65 KiB) Zobrazeno 3335 x
Dobrý den.
Mám doma několik vrtulí Německé firmy Guenter.
Rozměry jsou: 175/160 + 200/280 + 240/360 + 265/360.
Má někdo z Vás s těmito vrtulemi nějakou zkušenost? Pokud ano - tak jakou?
Začínám stavět "nemaketu" - Wakefield KORDA z roku 1939 a chci tam pověsit
tu dvěstěčtyřicítku, protože model má rozpětí jako P30 a z toho usuzuji, že průměr 240
by mohl být vhodný. (Ikdyž trup je bedna o průřezu 47x82mm !!).
Zda je ale tato vrtule srovnatelná s IGROU 240 opravdu netuším.
Díky. Rosťa.
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: vrtule Günther

Příspěvek od Malutky » 09 dub 2012 21:21

srovnatelná určitě je jsem s ní lítal P30 a kupovaly jsme je tehdy že by měly být dokonce i lepší ale to už nemužu posoudit je tomu víc než 10let . minimálně jednu mám ještě doma (Havířov)
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: vrtule Günther

Příspěvek od shark » 09 dub 2012 21:51

Wakefield Korda určitě nemá rozpětí jako P-30, stavíš nějakou zmenšeninu. Nebo snad Conquerora? Napiš o modelu víc a poradíme se. A taky můžeš zkusit tyhle stránky: http://www.sam78.cz/ aby tě Felda čistič tady nesmáznul. :lol: :lol:


Obecně k dvěstěčtyřicítce Guntherce- má podstatně větší stoupání než IGRA. V testech expertů na P-30 moc dobře nedopadla, skončila za Gizmem, Peck- poly. a Igrou. Lítat se s ní ale dá. Pokud model neuděláš moc těžký, šest nití 3x1 bude stačit, svazek tak 15gramů.

Určitě vrtuli vyvaž a obruš tu nesmyslně zesílenou náběžnou hranu.
0

rpolednik
Reakce: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2012 16:13
Bydliště: Věřňovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vrtule Günther

Příspěvek od rpolednik » 10 dub 2012 13:44

Zdravím Vás.

Pánové děkuji za názory.

Sharku - eroplán je opravdu zmenšený a není pro soutěžní lítání, ale pro lítání pro radost.
Proto myslím, že odstranění té zesílené náběžky asi zase nějaký extrémní nárust nepřinese.
Chci tento model připravit také jako stavebnici s tištěnými díly. Jak jsem koukal po netu, tak za hranicemi se stavebnic v tomto provedení dělá docela dost. Tak proč to nezkusit a nezačít zase dělat stavebnice "jako za komoušů". Připravuji toho více a další informace jsou i na http://www.balsamodel.cz
V průběhu dubna bych měl mít vše hotovo a připraveno i k prodeji.
Hledal jsem taky "to" :D Conqueror....ale zatím se mi to nepodařilo najít. Stránky SAM78 znám.

Přeji hezký den. Rosťa
0

Odpovědět