Výsostné znaky, čísla, označení

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od Honza Drážek » 07 zář 2012 19:47

Prosím o radu, jestli se dá někde postahovat soubor či program s jinými tvary písmen a číslic, než umí běžný word? Většinou neumí to, co potřebuji a není to teď poprvé.Takové ty NAVY a hranaté vojenské číslice, většinou se s tím trápím a často to musím kreslit v Corelu, což není úplně dobrý. :? Možná to tam je, jen o tom nevím.

Potřeboval bych udělat šablonu na směrovku pro PO 2 (dle přílohy).
Poradíte mi někdo, kde hledat?
Díky moc.
H.
Přílohy
28.jpg
28.jpg (19.28 KiB) Zobrazeno 5683 x
0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:08

Use the f... google :D http://www.fontspace.com/category/navy http://www.dafont.com/search.php?nq=1&q ... Submit=+Go+ http://www.bobsyouruncle.net/font-types.htm po rozbalení se to hodí do složky c:/windows/fonts a dá se to pak používat ve wordu
0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:14

http://www.dafont.com/font.php?file=usaaf_stencil na amerikánce je ještě něco tu

nemá někdo font na český éra na imatrikulačky?:-) u toho mi ani strejda google nepomáhá:-(
0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:17

0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:25

0

bgg__
Reakce: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 22 pro 2011 21:51
Bydliště: Košice, SK

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od bgg__ » 07 zář 2012 21:28

mozno tu nieco, neviem ci tam je nieco co nebolo na predoslych
http://www.simmerspaintshop.com/forums/ ... o=cat&id=2
0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:29

0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od Robert Pajas » 07 zář 2012 21:40

Postahoval jsem si celé desítky fontů, ale práce s výběrem fontu byla vždy mnohem větší, neš to namalovat. Musel bys věnovat obrovské úsilí tomu, abys našel k té tvé osmičce odpovídající dvojku a stejně to nebude ono, tak maluj! Příklad: neexistuje font na označení čs dopraváků 30. let - v prvním nadšení jsem si namaloval v CADu celý font, abych při použití zjistil, že se i v takto typizovaném fontu najdou rozdíly viditelné na první pohled, a tak si raději maluju imatrikulaci pokaždý znovu (zkoušel jsem to v malování, wordu, corelu, sketchupu, cadu, ilustratoru). Vždy je nejrychlejší použít program, ve kterém to umíš, ať ti radí, kdo co radí. Umíš Word - vem Word, nastav si mřížku v panelu nástrojů kreslení (mřížka, rozteč 1mm, zobrazit mřížku, přichytávat k mřížce) a vypni buďto pokaždý ESC nebo nastálo v nástroje/možnosti to pitomý kreslící plátno, co při kreslení vyjíždí - no a můžeš zvesela do tý mřížky pomocí čar a oblouků (automatické tvary) nakreslit písmena, většinou stačí 16x32mm. Pro práci s hotovým nápisem (velikost, poměry) použij nejprve seskupování. Problémy jsou s barvou výplně. Ale jestli tyto pojmy slyšíš poprvé, tak Word ani neotvírej a stáhni si zadáčo Google Sketchup - tam nastav 2D kreslení a používáš klávesy A (arc) a L (line) a ono to za tebe už kreslí samo - práce je to při získání zkušeností rychlá i příjemná. Naučit se to za 10-30 minut namalovat ve Sketchupu je totiž řešení UNIVERZÁLNÍ (!) (Radek by si to namaloval tužkou na milimetrák, vystříh a stříknul, což je taky řešení.) Fonty jsou řešení kompromisní, zdlouhavé a s nejistým výsledkem.
RP
0
Naposledy upravil(a) Robert Pajas dne 07 zář 2012 22:01, celkem upraveno 1 x.

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od Honza Drážek » 07 zář 2012 21:47

Hoši !!! :shock: Tady se dějou věci. Děkuju za super odkazy, je tam i to, co jsem hledal jindy ;) .
Jsem teď na tom ale ještě hůř, než před vložením dotazu. :cry: Robert to vystihl, protože teď mám opačný problém, cože to vlastně chci najít??? :lol: :roll:
Dokážete to někdo idenifikovat? :roll: :?:
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od Honza Drážek » 07 zář 2012 21:54

...se picnu... :cry: ....nechcíííí kreslit!!! :cry:
0

akademikrichard
Reakce: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 12 úno 2010 20:54
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od akademikrichard » 07 zář 2012 21:56

jestli jde jen o tu 28 tak to můžu nakreslit potřebuju akorát vědět jak velký to má bejt
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Výsostné znaky, čísla, označení

Příspěvek od Robert Pajas » 07 zář 2012 22:03

OPRAVENO: Postahoval jsem si celé desítky fontů, ale práce s výběrem fontu byla vždy mnohem větší, neš to namalovat. Musel bys věnovat obrovské úsilí tomu, abys našel k té tvé osmičce odpovídající dvojku a stejně to nebude ono, tak maluj! Příklad: neexistuje font na označení čs dopraváků 30. let - v prvním nadšení jsem si namaloval v CADu celý font, abych při použití zjistil, že se i v takto typizovaném fontu najdou rozdíly viditelné na první pohled, a tak si raději maluju imatrikulaci pokaždý znovu (zkoušel jsem to v malování, wordu, corelu, sketchupu, cadu, ilustratoru). Vždy je nejrychlejší použít program, ve kterém to umíš, ať ti radí, kdo co radí. Umíš Word - vem Word, nastav si mřížku v panelu nástrojů kreslení (mřížka, rozteč 1mm, zobrazit mřížku, přichytávat k mřížce) a vypni buďto pokaždý ESC nebo nastálo v nástroje/možnosti to pitomý kreslící plátno, co při kreslení vyjíždí - no a můžeš zvesela do tý mřížky pomocí čar a oblouků (automatické tvary) nakreslit písmena, většinou stačí 16x32mm. Pro práci s hotovým nápisem (velikost, poměry) použij nejprve seskupování. Problémy jsou s barvou výplně. Ale jestli tyto pojmy slyšíš poprvé, tak Word ani neotvírej a stáhni si zadáčo Google Sketchup - tam nastav 2D kreslení a používáš klávesy A (arc) a L (line) a ono to za tebe už kreslí samo - práce je to při získání zkušeností rychlá i příjemná. Naučit se to za 10-30 minut namalovat ve Sketchupu je totiž řešení UNIVERZÁLNÍ (!) (Radek by si to namaloval tužkou na milimetrák, vystříh a stříknul, což je taky řešení.) Fonty jsou řešení kompromisní, zdlouhavé a s nejistým výsledkem.
RP
0

Odpovědět