Fleky od vteřiňáku

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od Gregovský » 14 říj 2012 18:57

Obávám se,že ted už to zachránit moc nepůjde.Příště radím se držet přesně rad,nemam to odskoušené ale Firenpoyx zde psal aceton jemně uchoštourem,či nechat ho v blízkosti odpařovat.
0

pecold
Reakce: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2012 20:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od pecold » 14 říj 2012 19:27

Zkusím ještě ten čistý aceton, pak už jen násilí. :(
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od Honza Drážek » 14 říj 2012 19:35

Ahoj, myslím, že to nezachráníš...Taky jsem tolikrát zachraňoval, než jsem dal na radu Michala Křepelky a koupil Roket odourless:
http://www.modelshop.sk/Shop/Goods/roke ... oods=26495
Jestli jsi se zbytkem modelu spokojený (dle toho, jak to řešíš určitě jsi),tak to strhni a udělej znovu. Není to taková práce. Kup si to podle Radka nebo se poptej v pro tebe dostupné prodejně (prodejna pro plastikáče, v normální prodejně většinou moc nevědí) a kup něco, čím to jde bez potíží. Využiješ to i jinde, např.na drobné spoje na nastříkaných částech, které potřebuješ mít hezké a kyano ti to okouří...
0

krepa
Reakce: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2011 20:20
Bydliště: Praha

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od krepa » 14 říj 2012 21:20

Čau ,tak na tohle pomůže ,když cele to natřes akrylovym lesklym Lakem .Ja používám FUTURE.Opravdu to funguje!!!!
0

pecold
Reakce: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2012 20:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od pecold » 14 říj 2012 21:25

Super, vyzkouším a dám vědět, díky. P.
0

pecold
Reakce: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2012 20:41
Bydliště: České Budějovice

Re: Fleky od vteřiňáku

Příspěvek od pecold » 04 lis 2012 13:17

Tak jsem to, podle rad, zkusil a začal jsem tím acetonem, ten fleky rozpustil, ale tak, že byla mléčná celá kabina. Zkoušel jsem ten povlak utřít mokrým uchošťourem( na pokusném kousku to šlo), ale na kabině nešlo přitlačit, pak mě napadlo, jemně to "zamastit" (zmastit?). Lehce jsem celou kabinku zevnitř otřel štětečkem s WD-40, pak utřel do sucha a ono to kupodivu vypadá dobře i po týdnu. Asi to bylo moc odmaštěné.
Zřejmě si klepete na čelo, ale já to fakt nechtěl loupat.
0

Odpovědět