Stránka 1 z 1

natáčedlo 1:10

Napsal: 19 lis 2015 09:29
od Lubomir Koutny
Poraďte prosím, kde se dá sehnat za rozumnou cenu ono natáčedlo 1 : 10, co používá i k natáčení P-30 Ondra Krucký ! Jirka Kalina již žádné nemá a zavírá krám.
Mám v kroužku 6 nových chlapců, nyní staví A-6, pak dvacetinky. Natáčet těžkou vrtačkou to je špatné.

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 19 lis 2015 10:28
od discobolos

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 20 lis 2015 13:42
od Lubomir Koutny
Díky za radu. Již jsem Dereka kontaktoval....

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 20 lis 2015 18:52
od Pavel Stráník
Zrovna jsem dnes shodou okolností v IKEA narazil na tenhle šlehač. Cena 299,- Kč, převod cca 1:8, na omak příjemný do ruky, lehký a plynulý chod bez zasekávání či drhnutí. Zkusil jsem jak pevně drží tyčky v těle šlehače a zdá se že mají dostatečné pojištění proti vysunutí - celkově na mě působil dost zajímavě, měl-li bych potřebu natáčedla, určitě bych to zkusil. Na první pohled jsem objevil jedinou závažnejší vadu - nemá to nikde žádný šroubek ani jinak viditelné rozebiratelné spojení, takže se to bez poškození nedá rozebrat pro případný upgrade (ono to jistě rozebrat půjde, ale asi to chce nějaký grif který obvykle získávám až při zničujícím pokusu o rozborku, takže rozebrání dalších kusů by už bylo jistě v pohodě, ten první by ale vzal za své)

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 20 lis 2015 21:13
od discobolos
Jak jsem tak od oka počítal na kolik vyjde natáčelo od Dereka, je to nejakých 310 + poštovné. A je to hotové s příjemným převodem 1:10. Pravda drží se to jinak, než šlehač, ale už jsem si zvykl.

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 12 zář 2016 21:20
od Bobeš Jiří Tamfal
Zdravím všechny
na soutěži v Trnávce ( která se mimochodem vydařila a byla užasná , děkuji Dušanovi za organizaci, fak super ) se mě více lidí ptalo na mé natáčedlo s počítadlem které jsem si udělal . Mám je složeno z klasické ruční vrtačky Zlodějky z OBI a mecanického počítadla MC1 http://www.voltcraft.cz/mechanicke-poci ... -1.k108527 . Sešroubuvané a doplněné vačkou z modelářské překližky
1.5mm . Mehanický princip je myslím z fotky jasný . Jediný problém byl vyhnout kličku vrtačky mimo vačku , abych ji mepoškodil a byla funkční , ale s trochou citu to jde docela dobře .
Jirka

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 11 lis 2016 13:22
od Lubomir Koutny
Zavítal jsem na Seznam fórum o natáčedlech. Marně jsem tam se pokoušel umístit tento příspěvek. Robert Pajas tam píše, že zachránil před vyhozením ruční šlehač, z textu se zdá, že se jedná o onen výborný 40 let starý typ s velkým plastovým kolem a velkými plastovými pastorky, který šel snadno adaptovat na počítadlo z magnetofonu. Ale fotka ukazuje jeho nové provedení, také jsem je před 10 ti roky koupil. Osy meliček jsou kalené, téměř nejdou uříznout na potřebnou délku, podařilo se je jen napilovat a ulomit. Nevyvrtáte do nich otvor pro zakotvení háčků (ty lze jen omotat a zalepit) totéž je nemožné pro zakolíkování pastorků, pastorky jsou malé, nepřenesou větší moment ani tah, takže použitelné maximálně pro smyčku 1x5 mm. Nelze na to dát ono počítadlo z magnetofonu. Takže pro většinu větších modelů naprosto nepoužitelné.

Re: natáčedlo 1:10

Napsal: 12 lis 2016 09:03
od Lubomir Koutny
V Trnávce mi jeden koleka říkal, že nyní je možné opět u nás koupit čtyřčlánkové elektrické natáčedlo a to za rozumný peníz. Slíbil mi upřesnění poslat mailem. Možná i poslal a já to ve svém PC arcichlívu asi smazal. Může mi někdo upřesnit, kde lze tato natáčedla koupit. Mám v kroužku 6 nových hochů a ti něco takového budou potřebovat. Zkušenost mi říká, že mechanické natáčedlo 1/10 od Dereka Knighta je výborné pro tenčí svazky, hlavně pro halové modely. Ale již pro modely P-30 při čtyřech nitích je ve velkém chladu pro chlapce problém natočit svazek naplno, to se stalo i na MČR v Kardašově Řečici, kde Maxim při posledním natáčení dostával do ruky křeče a místo potřebných 1600 otáček natočil jen 1400 a pak mu do maxima chybělo 14 s.