Bellanca Skyrocket II - ideální typ nejen pro dvacetinku

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Bellanca Skyrocket II - ideální typ nejen pro dvacetinku

Příspěvek od Lubomir Koutny » 01 čer 2012 09:11

Dnes již minimaketáři mají velké požadavky na předlohu, pečlivě vybírají, ale nakonec stejně více než podle nějaké opravdu exaktní kalkulace se rozhodují podle citu a osobního vkusu. A tak často staví typy méně vhodné u nihž i při vemi kvalitně odvedéné práci nelze očekávat ani průměrné letové výsledky. Pak jsou zase takoví, co rádi staví jednoduché hranaté bedny, ty vychází výborně váhově, ale krásy moc nepoberou a bodovače u srdce také ne. Při tom existují typy mimořádně vhodné jak po stránce letové, tak i vzhledové. Jedním z takových je i Bellanca Skyrocket II. Kdysi dávno jsem nakreslil plánek dvacetinky, samozřejmě, že pro klasickou stavbu z balzy. Jenže v té době se o dvacetinky začal zajímat i Zdeněk Poduška, který tehdy kuchal své výtvory nožem na dorty z pěnového polystyrenu obalů na televizory. On nejprve dělal M CO2, později i dvacetinky. Z počátku měl svou hlavu a přes varování vytvořil téměř nelétající dvacetinku P-40, říkal jsem mu ať postaví Arsenala, nebo Kingcobru, ne on musí mít Mustanga, ten již létal svých 35 s. Pak přišel Arsenal a nakonec i ta Kingcobra, která létala přes 50s. Říkal, že nejvíce váhy mu to nabere kamufláží, tak jsem mu nabídl Bellancu Skyrocket II, která může být také celá bílá s šedou imatrikulací. Zdeněk ji postavil velmi rychle, vrtule mohla být lepší, ale i tak to byla jeho nejlépe létající dvacetinka.
Dnes máme experty, co to s polystyrenem umí mnohem lépe a také umí dát éru krásný kabát a u tohoto typu máme i fotky v krásných barvách, ty najdete ve vysoké kvalitě na internetu. Takže jsem zvědavý, kdo bude ten první !
Přílohy
Bellanca Skyrocket podklady redukovaný.JPG
Bellanca Skyrocket podklady redukovaný.JPG (107.23 KiB) Zobrazeno 2329 x
0

Odpovědět