Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 bře 2020 21:41

Díky, já jsem původně chtěl dělat tu původní verzi (celý letoun bílý, pouze příď tmavě střínrný a černá 9), jenže k té mám jen jednu mizernou fotku, takže asi nezbývá než ta druhá verze s červenou přídí, pruhy na křídle bačkorách a kormidlech, jenže je problém s popiskami na trupu a SOP.
Třetí verzi na kterou nyní mám nejvíce fotek, tak na tu si neroufám, nejsem Picaso, ani Jirka Doůežel, možná by to šlo oskenovat, zvětšit na velkost M-oř a vytisknout na bíý Plyspane.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 bře 2020 19:09

Ta karanténa mi poněkud leze na mozek. Takže více jak 8 hodin denně jsem seděl za stolem a pracoval na oříšku Proud Bird. Barevní základní provedení červeno bílé. To bylo náročné, zkoušel jsem na křídle a bačkorách do červeného základu udělat bílé linky pomocí amerického fixu, ale výsledek mne zklamal, velký strach jsem mělz toho, jak to dopadne se dvěma červenýma linkama na trupu, ty jsem pracně řezal s plyspanu a kombinoval s potahem přídě, kupodivu toto dopadlo lépe, vědět to dopředu, tak bych tak řešil i potah křídla, kormidel a bačkor. Splnilo se to, čeho jsem se bál, že tak velký oříšek se nedá postavit lehký, takže i když jsem šetřil váhou jak se dalo, tak prázdná váha bez gumy je 11g, k tomu asi přibudou 3 g gumy a snad nic na dovažování. Otázka je jak se podaří naučit létat přijatelnou zatáčku se kterou by se tento model vešel do haly, kde se pořádají soutěže. Takže téměř hotovo, zbývá doplnit malý nápis pod kabinou (nemyslím, že by tobyl Experimental, spíše snad jméno pilota), malou imatrikulaci a emblém na SOP, s tím počkám zda nedostanu nějakou lepší fotku z USA.
No a počkám, až bude trošku travička a půjde se zalétávat, ta tráva je zapotřebí, aby se nelámaly ty štíhlé nohy podvozku.
Přílohy
DSCN2894.JPG
DSCN2896.JPG
DSCN2893.JPG
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Ivan Horníček » 21 bře 2020 19:54

Řekl bych, že je tam znak svíček champion a slovo experimental.
0

Uživatelský avatar
Petr P
Reakce: 5
Příspěvky: 201
Registrován: 03 led 2020 19:48
Bydliště: Příbram

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Petr P » 21 bře 2020 20:12

Samozřejmě. Že je tam napsáno EXPERIMENTAL je bez pochyb. A se svíčkami taky souhlasím.
.
expe 2.jpg
.
expe 1.jpg
.
champ.jpg
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 bře 2020 09:04

Výborně, moc děkuji. Ještě tak tem emblém na SOP by nebyl ?
Luboš
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od krucoun » 22 bře 2020 19:55

Lubosi nadhera! Jsi nezmar...

Ondra
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od discobolos » 22 bře 2020 22:18

Tipoval bych podle obrázku, že symbol na směrovce je tentýž jako na poslední barevné verzi.
Rozhodně je tam šedočerný nápis Proud Bird.
Co je ten zbytek, těžko hádat. Je tam vidět siluetu červeného ptáčka, zbytek si lze jen domyslet/vymyslet.

Proud Bird.JPG
Proud Bird.JPG (13.76 KiB) Zobrazeno 2239 x
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od discobolos » 22 bře 2020 22:20

Mimochodem, z obrázků je vidět, že bílé linky v červených ozdobách jsou dvě, ne jedna (bohužel pro autora modelu)
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Jiří Doležel » 22 bře 2020 22:53

To myslím, že jde jednoduše napravit přidáním další tenké červené, nic co by Luboš nezvládnul. Gratuluji, další z neokoukaných typů!
0

Uživatelský avatar
Sopwith
Reakce: 34
Příspěvky: 356
Registrován: 11 čer 2018 22:50
Bydliště: Řež u Prahy

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Sopwith » 23 bře 2020 09:36

Taky se přidávám ke gratulaci. Moc hezké éro!
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 bře 2020 10:50

Kamarádi děkuji za pochvalu a Dušanovi za oprávněnou připomínku - má pravdu. Asi jsem moc spěchal a nevěřil, že mohu dostat lepší fotky ukazující detaily, takže nyní bylo nutné na barevných úpravách hodně zapracovat, což na hotovém modelu není zrovna snadné. Vyrobit třetí linku na trup nebyl problém, ale umístit jej tam přesně tak, jak patří už ano. A pak přišlo to nejnáročnější = červená odrazová linka na křídla a kormidla, vyříznout imatrikulaci z červeného plyspanu, to umím přesněji, než to malovat, no a nakonec jsem si myslel, že udělám ten emblém na SOP a bude hotovo. Jenže ono nebylo, v životě jsem tak nezblbnul polohu těžiště, jako u tohoto typu. Na plánku jsem sice měl závěs svazku dost vzadu 220 mm od přídě, jenže podle poslední módy jsem toto zavrhl a posunul dopředu na 180 mm tak, aby těžiště svazku bylo téměř totožné s těžištěm modelu a já mohl měnit svazky beze změn seřízení a vyvažování. Jenže hlavice s vrtulí mi vyšla hrozně těžká 2 g a model při prvním klouznutím do měkkých keříků šel po parabole k zemi. Takže předělávka a nový závěs šel tam, kde byl na plánku. Ale i tak byl model těžký na nos, aby byl vyvážený, tak bylo nutné do SOP zapíchnout modelářský špendlík, tedy 0,5 g. Pak jsem zkusil kouzavý let a bylo to v pořádku. První mototorový let na 200 otáček byl docela pěkný, až na to, že ne v levé zatáčce, ale model točil pravou. Zjišťuji, že levé křídlo má příliš velký positv a model je ještě trochu těžký na nos a proto se projevuje tzv. křidélkový efekt. Doma další úkol, křídlo přelakovat a půl den do šablony. Mezitím se vyrábí ještě jeden závěs svazku, zcela vzadu 260 mm. Dnes ráno beru foťák a natáčedlo. Vidím, že z létání nic nebude, ono to hned po ránu fouká. Takže jaksi mimochodem zkouším vyrobit novou lehčí hlavici a vrtuli, povedlo se, nyní to má 1,4g, takže odlehčení o 0,6 g, což bude dobré jak pro vyvážení, tak i odlehčení celého model. A bude se čekat na úplné bezvětří!
Přílohy
DSCN2908.JPG
DSCN2911.JPG
DSCN2909.JPG
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: Racer Proud Bird a jeho verze Pan Rouge

Příspěvek od RCOK » 24 bře 2020 11:33

Tak teraz to vyzerá elegantne, hlavne ten pohlad zhora. Znovu sa dá len doporučit zálet na 1/3 gumu+ predlžovák. Držím palce!
0

Odpovědět