soutěže minimaket v r. 2022 ?

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 led 2022 19:53

Opakovaně otevírám kalendář soutěží SMČR pro rok 2022 a marně tam hledám soutěže dvacetinek. S jirkou Doleželem jsem se chtěl domluvit na rozšíření brněnských soutěží o Pohár Dušana Krumploviče, ale on mi zatím na mé mailoví dotazy neodpovídá. Takže nevím zda to bude tradiční termín poslední víkend v květnu a konec srpna, případně začátek září, nebo opravdu se teprve hledá nový pořadatel.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Steve » 17 led 2022 20:30

V "Nejbližší akce" vidím Hlučín, Hluk, Air Race, Trnávku...
Chybí snad jen Pohár Jiřího Merty.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Pavel Stráník » 18 led 2022 07:28

Na kalendář soutěží SMČR bych se až tak nefixoval. Vůbec mě nenapadá proč by tam pořadatel soutěže našich kategorií měl cokoliv vkládat. Členství c SMČR pro nás nic nepřínáší, ostatně po nich ani nic nechceme, tak proč by?
Jak se o nějaké soutěži dozvím, dávám to do kalendáře akcí a to je tak asi maximum co se pro informaci naší komunity dá dělat.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Lubomir Koutny » 18 led 2022 10:26

Pavel má zcela pravdu. Jediné, co smčr zajišťuje jsou pravidla. Nicméně pro naši komunitu by neškodilo, pokud by pořadatelé alespoň zde uvedli termíny, kdy své soutěže chtějí pořádat.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od discobolos » 18 led 2022 16:25

Já po celou dobu soutěž v Trnávce přihlašuju do kalendáře SMČR.
Bohužel na konci loňského roku při snaze prostřednictvím on-line formuláře přidat naši soutěž do kalendáře v sekci Makety na mně vyskočil formulář, který neobsahoval možnost zadat kategorie. Takže soutěž v kalendáři je, ale v sekci Jiné akce pod číslem 896. A bez uvedení soutěžních kategorií.
Psal jsem o tom člověku, který měl kalendář na starosti, aby to nějak manuálně opravil, ale patrně to nejde, protože to tak zůstalo. Jak se říká "chyba v matrixu" ;) .
Nezbývá tedy, než se spolehnout na stránky minimakety a bedlivě sledovat co je nového.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od discobolos » 18 led 2022 16:29

Tedy upřesňuji, kategorie zadat šlo, ale M-min nebyly v možnostech.
Halová soutěž v Hlučíně je umístěna správně jako číslo 601 mezi maketami. Oříšky v nabídce formuláře byly.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od discobolos » 18 led 2022 16:34

Květnové dvacetinky v Brně pořádá Kamil Pítra, jak lze nalézt zde v sekci Kalendář akcí, v termínu 21.05.2022 (pouze jednodenní).
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Vyvel » 18 led 2022 20:55

No jestli ten systém funguje stejně jako kdysi tak tam byly oříšky a dvacetinky schované v oddíle makety ne volné modely.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Jiří Doležel » 18 led 2022 21:30

Lubomir Koutny píše:
17 led 2022 19:53
Opakovaně otevírám kalendář soutěží SMČR pro rok 2022 a marně tam hledám soutěže dvacetinek. S jirkou Doleželem jsem se chtěl domluvit na rozšíření brněnských soutěží o Pohár Dušana Krumploviče, ale on mi zatím na mé mailoví dotazy neodpovídá. Takže nevím zda to bude tradiční termín poslední víkend v květnu a konec srpna, případně začátek září, nebo opravdu se teprve hledá nový pořadatel.
Již několikátým rokem na SMČR naše "soukromé" soutěže do kalendáře nedávám. Už jen proto, že podmínkou pro pořádání takové soutěže je, že pořadatel musí být registrován pod nějakým klubem - nejsem. Lidé, kteří chtějí přijet, přijedou, ví kde tuto informaci najdou. Bohužel má složka s Doručenou poštou je v tomto směru prázdná, složku Spam často neotvírám, jak mi chodí více nesmyslných mailů s různými přílohami, padají tam odesílatelé automaticky, tak možná proto to mlčení. O zařazení Poháru Dušana Krumploviče do Poháru Jiřího Merty neuvažuji. Jednak nevím, kdo byl pan Krumplovič a také mi nepřijde vhodné ještě dělit kategorii BV-min, do které modely IPRO spadají, když v ní létá pár jedinců. Pokud by se modely IPRO masově rozmohly, klidně o tom budu napřesrok uvažovat, pokud se spolupořadatel bude chtít podílet i na ceně za pronájem letiště (oficiálně 2 000 Kč za víkend). I tak se běžně na PJM létá kolem devíti kategorií, což považuji za nadstandard a věřím, že si každý vybere, v čem se vyblbne.

Letošní 5. ročník PJM plánuji opět na konec prázdnin, tzn. 27+28.8. 2022. Jak budu mít potvrzeno letiště, zveřejním pozvánku.
2 Obrázek

vladouch
Reakce: 30
Příspěvky: 106
Registrován: 28 srp 2015 07:16

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od vladouch » 20 led 2022 08:13

Lubomir Koutny píše:
17 led 2022 19:53
Opakovaně otevírám kalendář soutěží SMČR pro rok 2022 a marně tam hledám soutěže dvacetinek. S jirkou Doleželem jsem se chtěl domluvit na rozšíření brněnských soutěží o Pohár Dušana Krumploviče, ale on mi zatím na mé mailoví dotazy neodpovídá. Takže nevím zda to bude tradiční termín poslední víkend v květnu a konec srpna, případně začátek září, nebo opravdu se teprve hledá nový pořadatel.
I já připojím se svou reakci. Rovněž již několik let napíšu soutěž do kalendáře SMČR. Nevidím v tom, žádný smysl a rovněž nejsem registrovaný. Rozšíření o Pohár Dušana Krumploviče, také nemám v úmyslu zarazovat, neb to povazuji za BV-Min, Pokud by panoval enormní zájem míti o jako vlastní kategorii tak ji vypíšu. Měsíc před soutěží si uděláme doddlovské hlasovaní.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: soutěže minimaket v r. 2022 ?

Příspěvek od Pavel Stráník » 20 led 2022 08:32

Tak jsem do Kalendáře akcí doplnil všechny letošní soutěže a akce, o kterých mám povědomí. Ne všude jsou informace úplné, ale to časem dodám hned jak budou k dispozici. Pokud jsem něco opomněl, tak mě upozorněte. Myslím že na tomhle místě se to hledá rozhodně lépe než pátráním v kalendáři SMČR v různých podkategoriích.
0

Odpovědět