Vilda Petřík

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
shark
Reakce: 3
Příspěvky: 702
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Vilda Petřík

Příspěvek od shark » 16 srp 2022 16:49

Kolegové, letos v květnu zemřel v požehnaných 91 letech Vilda Petřík, modelář, sběratel a mecenáš modelářského dění. Mnozí jste ho určitě znali z OPEN. Manželka Eva mě požádala o vypořádání se s pozůstalostí.
Mám tedy doma spoustu plánků -ty budou postupně rozdávány na soutěžích. Dále spoustu gumáků, převážně historických. Výroba Rychnovský, Koutný, a moje maličkost. Pokouším se je kompletovat, je to ovšem náročné. Mám například 4x křídla a VOP na Čížkovy XL, ale trupy a vrtule nejsou :D Snad se ještě někde objeví...
Přáním Evy je, aby modely neskončili v popelnici, ale občas se prolétly, a Vilda to shora viděl. Takže nehlaste se všichni, ale pokud někdo něco chce, dejte vědět. Pokusím se časem nafotit. Vše je k dispozici pochopitelně zdarma.

Dále je k dispozici volný motorák Můra, včetně repliky motoru viz: https://sam78.cz/ceske-historicke-modely/ do vyhledávání zadejte Můra. Ten jsem slíbil prodat, přeci jen má nějakou hodnotu.

Pochopte, že posílat poštou nelze, ale určitě se domluvíme.

A na nějaké akci za Vildu podržte minutu ticha.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 30
Příspěvky: 2369
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Vilda Petřík

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 srp 2022 19:58

Vilda Petřík byl po dlouhá léta sponzorem OPENSCALE, on dotoval především ceny pro první tři v kategoriích dvacetinek i old-timerů žáků, ale i menší pro každého žáka, který soutěžil. To byly doby kdy v soutěži bylo 8 žáků s dvacetinkami Do-Komet. Nová pravidla srazila statické body tohoto typu tak drasticky, že žáci přestali dvacetinky létat. Možná by bylo dobré zmínit se, že Vilda byl za mlada také velmi dobrým vzpěračem.
Ano, Honzo stavěl jsem pro Vildu hlavně old-timery, například Disperato 2x, jedno mu asi ulétlo, pokud to druhé zůstalo celé, pak bych o ně měl zájem, stejně jako i o další typ, který jsem stavěl podle Brožova výkresu MIRA. Možná by jsi mi je mohl vzít na Mistrovství ČR oldtimerů - volňasů.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 30
Příspěvky: 2369
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Vilda Petřík

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 srp 2022 20:37

Ještě připojuji dvě fotky : Vilda s old-timerem MIRA a žáci s dvacetinkami Do-Komet na OPENSCALE 2009
Přílohy
Petřík a žáci s Komety.jpg
0

shark
Reakce: 3
Příspěvky: 702
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Vilda Petřík

Příspěvek od shark » 16 srp 2022 22:41

Jo, něco takového tu je, Luboši. Ale doufám, že Eva ještě objeví další krabice, páč vrtule tu prakticky nemám. Zato třeba troje křídla na oldtimera JUDY, ale co k tomu patří za další části.... :roll:
Něco je v tak mizerném stavu, že to asi obřadně lehne popelem, něco asi zůstane u mě. Neumím si třeba představit, kdo by provozoval Varteckého Loudala, kterého postavil Čenda.
A takový paradox - snad třicet let mám plánek na Hívra Loudálka, taktéž od Varťáka, třicet let přemýšlím, že ho postavím. Před čtrnácti dny jsem se do něj konečně pustil, mám hotový trup. A teď mám doma i komplet Loudálka, taktéž stavěného Čendou...
0

shark
Reakce: 3
Příspěvky: 702
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Vilda Petřík

Příspěvek od shark » 20 srp 2022 08:58

Luboši, ta fotka s Mirou docela pomohla. Mira tu je, ale bez vrtule a podvozku.

Disperáto je čtyřikrát! Dvakrát Made in Koutný, jednou jakési atomové, asi půlkilové, a jedno od Rychňáka. Kompletní nejspíš jen jedno Koutný, to druhé určitě bez vrtule. To atomové tak na ozdobu klubovny, to od Rychňáka možná zrekonstruuji. Chybí ocasky a vrtule...no a Čenda měl podivný zvyk, totiž každou volnou část v modelu zaplácnout výplní z balsy :D Takže éra pěkná, precizně postavená, bytelná, ale patřičně těžká.

Je tu třikrát Judy -oldtimer, ne ten Japonec, nekomplet, ale poskládat z toho jedna půjde :lol:

Pořád doufám, že Eva ještě někde objeví krabici s vrtulemi a hlavně trupy Čížkových XL.

Jo, kdyby někdo měl plánek ze stavebnice Courier CO2 ( Motorový volně létající model právě pro vás - a celou vaši rodinu. novinka! ) od firmy Seqana Bechyně, sem s ním :lol:
0

Odpovědět