Halovky ve Střelicích a minimakety

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Halovky ve Střelicích a minimakety

Příspěvek od Lubomir Koutny » 29 lis 2022 09:39

Jak jsem se již dříve zmínil, tak Mikin Kaplan pořádá počátkem roku vždy serii halových soutěží v krásné hale ZŠ Střelice Dopoledne to bývaly především žákovské kategorie Buterfly, Junior a A-6.ty se létaly hlavně v jedné polovině haly (občas tyto létali i senioři), zatímco v druhé polovině bylo možné si zatrénovat s házedly F1N (což rád využíval Vlastík Šimek), nebo s oříšky si zde hezky zalétal Tonda Pospíchal i moje maličkost,také se přidali i další s různými výtvory. Po covidové éře počty žáků se nějak snížily a sponzor vyrábějící stavebnice Buterfly a Junior ukončil svoji činnostm takže Mikin všechny tyto kategprie zahrnul pod jedinou společnou F1R s jediným omezením : maximální rozpětí 350 mm soutěží se na 6 letů a o pořadí rozhoduje u každého součet ze dvou lepších letů.
Nabízí se zde tedy možnost uspořádat si zde soutěž minimaket M-oř a M-pist. naprosto regulerně se přihlásit do kategorie F1R a zde soutěžně letět s oříškem, nebo pistáciem 6 soutěžních startů, další starty potřebné pro úplnou soutěž minimaket pak si odlétat mimo F1R, jediný problém vidím v tom, že je třeba napřed létat (obvykle od 8 do 11 30), statické bodování pak lze udělat v klidu na balkoně v době,kdy již bude probíhat trénink a soutěž kategorií P-3 a F1D.
Pro ty, co by nejeli autem je dobré, že z Brna do Střelic je slušné spojení jak vlakem, tak i autobusem.
Uvítal bych. pokud se mi zde nezávazně přihlásí zájemci o takovou soutěž,
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halovky ve Střelicích a minimakety

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 pro 2022 16:25

Zatím na tuto mou nabídku reagoval jen Dušan Garba, pro toho by účast byla zajímavá pokud budou vypsány samostatné soutěže A-6 a P-3 a tato bude v kalendáři soutěží smčr 2023. Bohužel Mikin své soutěže tam zatím nemá stejně jako pořadatelé soutěží dvacetinek v Brně.
Pokud jde o soutěž minimaket ve Střelicích, pak pokud se nenajde nějaký obětavec s notebookem, který by zpracoval výsledky statického bodování a určení pořadí, pak by soutěže M-oř a M-pist měly jen letovou část (jako to bylo ve Hluku).
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halovky ve Střelicích a minimakety

Příspěvek od Lubomir Koutny » 10 led 2023 20:37

Mikin sice sliboval že do kalendáře soutěží smčr 2023 doplní obě Střelické soutěže, ale dodnes se tak nestalo. Proto jsem si vyžádal propozice s časovým rozvrhem a dostal jsem pozvánky na obě soutěže. Stručně řečeno : v sobotu 21.1. 8 00 - 8 30 registrace, 8 30 - 12 00 soutěžní lety F1R, A6, P-3
13 00-18 00 soutěžní lety F1D, F1M, F1L. Vklady žáci a junioři 200, senioři 300 Kč. Podobně i 11.2.
Přiznám se, že již delší dobu si chodím zalétat do haly nádraží Brno Královo Pole s modely A6, F1R a P-3, teplota v hale je kolem 10 C a u stropu trochu průvan snášející model ke stěněm, takže natáčím svazky na polovinu z maxima. Pokud model neletí výše než 8m, pak je vše OK, ale pokud jezdí déle než 2 minuty pak začínají problémy, to proto že mé stírovadlo je pouze 5m dlouhé....
Zatím ae neozval nikdo s přihláškou na soutěž M-oř a M-pist.
Přílohy
Pozvánka 01_2023.pdf
(648.88 KiB) Staženo 31 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halovky ve Střelicích a minimakety

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 úno 2023 11:16

Doba pokročila Střelice se v kalendáři smčr neobjevily, nikdo mimo Dušana Garby zájem o létání tam s minimaketami neprojevil a nasazená výše startovného nakonec odradila od účasti i mne. Takže jsem byl asi 15x létat s modely A6, F1R, P-3 a házedlem Wrona v hale nádraží Brno Kr Pole.
Vždy to bylo prima, zadarmo a cesta zabrala 10 minut, pouze jednou to bylo jinak. Před nádražím více jak tisícovka lidí, policajti a mládež se šálami Kometa za hodinu měl jet zvláštní vlak do Bratislavy na utkání pod širým nebem.. V hale pak další tisícovka hlavně mladých. mám tam vypracovaný svůj způsob natáčení halových modelů, kdy sedím na lavičce, mezi koleny svírám natáčedlo, pravou rukou natáčím a levou držím model. Jenže všechny lavičky byly obsazené, krabici s modely jsem musel dát i s ostatními věcmi na parapet okna, vyndal jsem jeden model A6, vedle stojící student projevil o modely velký zájem a pomohl mi také s držením modelu při natáčení. Plno lidí bylo zvědavé zda model poletí. A on letěl parádně, díky tepla z davu lidí tam byla termika a za půl minuty byl model u stropu kde byl velký průvan, ten hnal model k protilehlým oknům. Po dvou minutách model narazil na zeď a sjel na parapet okna ve výšce 4m, naštěstí kormidla vyčnívala mimo a tak svou teleskopickou tyčí jsem jej sundal bez poškození dolů. Když jsem model rozdělával a dával do krabice, tak hodně lidí chtělo, abych předvedl i další modely. Vysvětlil jsem jim, že takové množštví lidí změnilo mikroklima v hale a takové létání nyní hrozí poškozením modelu. Starší muž pak řekl ať tedy to jdu pouštět venku. Řekl jsem mu, že děkuji za radu, model váží jeden a půl gramu a vitr jej venku hned rozbije. Ale že já mám pro něj také radu, když hráči Komety jsou tak nemožní, že stále prohrávají a nejsou schopni dát normálně soupeři branku, tak ať ten puk do brány dotlačí třeba rolbou.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halovky ve Střelicích a minimakety

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 úno 2023 20:37

V kalendáři soutěží smčr byly obě soutěže ve Střelicích doplněny do řazení podle měsíců, ale do řazení dle karegorií to bafuňáři zapomněli dát.
Dušan Garba mi píše, že Mikin mu potvrdil, že budou vypsány i kategorie A6 a P3, což mu stačí a do Střelic 11.2. přijede.
0

Odpovědět