OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 29 led 2012 23:38

Tipuju tak cca 1994.
A vidím tam ještě i Boříka..... ;)
No a ta nymfa... 8-) , škoda, že tu fotku kazí ten pán s Bellancou :lol: :lol:
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 30 led 2012 07:09

Živě si představuju, jak mi tahle nymfa http://www.rezava-vrtule.cz/motor/waaf
balí ráno řízky :lol: :lol: :lol: .
D
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 led 2012 09:25

Ta rezatá vrtule je parádní, ale to bychom mohli triko obléci asi až po 22. hodině !?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 30 led 2012 09:40

S touhle nymfou by asi na řízky nebyl čas, třeba by se ale dala ukecat na přípravu gumiček :lol: :lol:.
Ale teď vážně, přece nejsme ještě tak starý, abysme nosili na tričku ten nápis s vrtulkou... aspoň nějakej rajcovní obrázek, nemusí být zrovna hambatej, i když proč ne, aspoň by bylo vidět že si tu minimaketařinu užíváme a nebereme se zase tak vážně. Nebo aspoň něco vtipnýho :-), třeba karikatura Airacobry, nebo Mustanga, nebo třeba mustang s plovákama, nebo ještě lepší Aoracobra se třema plovákama, prostě něco prdlýho... M.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Vyvel » 30 led 2012 10:39

Rezavá vrtule moooc hezké leč nevhodné pro minimaketáře žákovské kategorie. Já mám možná megalomanské nápady ale mě osobně by se líbilo mít bíle triko, na něm jako podklad nějaký plán a je úplně jedno čeho může to být i nic neříkající výřez z plánu prostě jen pro rozbití té bíle plochy. Nahoře nápis Openscale s letopočty a pro mě za mě může být i ta vrtule a pod tím nějakou karikaturu modelu. Otázkou je, kdo by nějakou karikaturu zvládl připravit- Možná p. Merta? a taky jestli bychom se vešli do uvažované ceny. Tož asi tak.

Pavel
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 led 2012 13:48

Takže vážení,
já to vidím zatím tak, že akceptuji první nápis OPENSCALE 1993-2012 + vrtuli s gumou a k tomu ještě stylizovaný obrázek (perokresbu) Fokkera Dr.I, pokud to půjde, tak na záda opět peroresba old-timera Senator. viz fotky v příloze :
Přílohy
Dr.I.jpg
Dr.I.jpg (5.34 KiB) Zobrazeno 3011 x
Senator.jpg
Senator.jpg (4.35 KiB) Zobrazeno 3012 x
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 30 led 2012 18:08

Dreidecker - proč ne? Taky jsem ho navrhoval, není spojen s nikým konkrétním, stavělo ho víc lidí.
Ale proč ten Senator? Není to soutěž SAM a Senator není minimaketa.....
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 30 led 2012 20:33

Petře díky za názor. Náš pravdu, Senátor není minimaketa, on je to old-timer a ty již nějakých asi 15 let také létáme na OPENSCALE a tak by mohl být na triku vzadu... Aby se uklidnilo tvé sifoňácké srdce, možná místo toho kolíku u gumy by mohla být sifonová bombička...
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 30 led 2012 20:39

To není ve zlém, jen si myslím, že by to přece jen měly být makety, ať už se tam nyní létá cokoliv. To spíš hydroplán, který je minimaketa a zároeň i v podkategorii Schneider Trophy.
Ale sifony jako by nebyly. A to jsou minimakety a jsou od začátku.
Třeba i proto, že letos zase budou a od začátku je létala celkem slušná komunita soutěžících a nemálo z nich ze zahraničí. Škoda, že už nejezdí. Nebo je šance, že někdo z nich přuijede?
;)
Ale ten hydroplán.... 8-) , třeba nějaký Borel ;)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 30 led 2012 20:41

Aby se uklidnilo tvé sifoňácké srdce, možná místo toho kolíku u gumy by mohla být sifonová bombička...

:lol: :lol: :lol:
Výborně! ;)
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 30 led 2012 21:38

Asi se budu opakovat, ale v rámci že starý příspěvek je někde v propadlišti dějin...
A/ souhlasím s Vyvelem - útržek výkresu či 3pohledu jako podklad pro rozbití jednobarevné plochy, v tom dominantní nerušený nápis (oranžová neroztřesená verse vyhovuje, už jen doplnit tu bombičku ;) ) , případně doplnit perokresbou, siluetou či skicou letící makety (známějšího typu). Žádné foto.
B/ na záda jen odkaz na tento web a forum - http://www.minimakety.cz , byť nevím jak s autorskými právy apod. - ale jsme na svém písečku, tak by to mohlo klapnout - jak jinak lidi odkázat a dostat mezi nás?
C/ za ušetřené peníze jednodušších zad by se mi po vzoru oficiálních triček SAM 78 líbilo na rukávu mít siluetu republičky, či vlajku nebo nápis Česká republika (Czech...) - není nutné, ale hezké :) (pravda, zvlášť výšivka má jiný kalibr...)
D/dost se přimlouvám za nějaký symbol druhé tváře Openscale = CO2 (elekro tam nemíchejme), válec s kartrem motoru (alá logo Štefana G.) je typický. Nápad s přetahováním tondasystém vs. CO2 samotným gumovým svazkem se mi líbil. Bombička by mohla být vysvětlována různě...
E/ jak jsem psal - asi právě mě nikdo nemůže nařknout z averze vůči historikům (2 roky vede SAM nad minimaketou 8:1) - ale skutečně bych je na tohle výroční triko netahal... Ano, létají se při Openscale, ale už to samotné slovo Openscale se spojuje (nejen já, ale i mnozí neznalí či akce nikdy nepřítomní) s miniMAKETAMI, ty třeba právě mě na akci přitáhly.
F/ ještě mne napadlo: když pominu rukáv a symbol ČR - přeci jen je Openscale českou akcí, ve světě známou a máme (hlavně její OTEC) být na co hrdi, a tak být nápis na pozadí /vodotisku/ rozmazané české vlajky, nic markantního - ale aby TO tam bylo...
.....................
Ž/ pokud mohu, rád bych bez ohledu na výsledek závazně objednal ještě jedno triko nejmenší velikosti pro trenérku (dceru, 7 let) - velikost řekněme S (bude to mít zatím jako minišaty :D )

PS: vygooglil jsme poměrně lehce soft pro vytvoření "svého" trička - tam by šly návrhy aplikovat a třebas jen printscreenem sejmout výsledek...
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Vyvel » 31 led 2012 07:31

Bayeux, mluvíš mi z duše. Nápad na umístění odkazu na www.minimakety.cz mi taky blesknul hlavou - dokonce jsem přemýšlel nad provedením zad ala Feldovo "služební" triko (link + známka). Faktem je, že sifony se létaly od začátku - oldtimery se přidaly až později leč pokud by vpředu byl ten dreidecker tak tam není poznat, jestli je to na gumu nebo CO2 tak by mohly být spokojeny obě strany. Moc se mi zamlouvá ten nápad s nápisem Czech Republic na rukávu. Souhlasím s tím tam oldtimery netahat.
0

Odpovědět