OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 31 led 2012 08:36

Vůle lidu = Vůle boží

Tak tedy :
1. Místo kolíku na konci gumy bude sifonová bombička
2. Žádný old-timer
3. Na rukávě československá vlajka ( případně i Czech Republic)
4. Pokud bude něco na zádech, pak hydroplány (viz návrh fotka předělaná na perokresbu)
Přílohy
schneider2.jpg
schneider2.jpg (203.7 KiB) Zobrazeno 2943 x
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Vyvel » 31 led 2012 09:04

No nevím. Osobně se mi zdá lepší ten válec s kartrem motoru a případně i s vrtulí - tou gumou se to krásně propojí a díky vrtulím na obou koncích to bude i docela symetrické.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 31 led 2012 09:21

Mohu-li k tomu taky něco dodat, tak bych se celkem přimlouval aby ten obrázek měl na jednu stranu gumový svazek s vrtulí a na druhé straně motor na CO2 taky s vrtulí. Zakomponovat někam vlajku taky není špatný nápad a proti uvední odkazu na www stránky i s logem nic nemám a iSim předpokládám taky nebude proti. Dosti bych se přimlouval za ten uvedený motiv modelu na pozadí plánku - to vypadá fakt hezky. Oldtimery bych rozhodně oželel.
No a co se technologie provedení týká, doufám že bude lepší něž ta kterou jsme si nechali kdysi udělat trika s motivy http://www.minimakety, po pár vypráních je barva tak vybledlá že je triko použitelné tak maximálně na zahradu, a přitom bylo drahé jak čert :evil:
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 31 led 2012 09:35

Aktuální počty triček (není údaj o tričku pro Jiřího Mertu a Adama Jakeše).
D
Openscale 2012.jpg
Openscale 2012.jpg (129.2 KiB) Zobrazeno 2926 x
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 31 led 2012 09:37

Tabulka je včetně minišat pro malou Bayeux-ku :lol: :lol: :lol:
D
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 31 led 2012 11:11

Děkuji za podporu mých nápadů (vážím si toho), i za první minišaty v tabulce :lol: Tuším, že kvótu triček jsme naplnili.
Ano, symbol 2 pohonů s vrtulemi bude symetrický, a vytvoří krásný prostor pro onen 2řádkový text, který je pro triko zásadní. A spokojeni budeme všichni (mimo BVčkářů, kteří by to měli pochopit...). Ono v důsledku by na triku mělo figurovat doplnění lokalizace - Brno, letiště Medlánky... ale všeho moc škodí, je třeba vybrat to zásadní a důležité.
Graficky lze bokorys motoru CO2 nastylizovat dle jakéhokoliv návodu k motoru Š.Gašparína, souhlas i scan nebude problém sehnat.
Vyvíjí se to náramně! Pořád budu lobovat za odkaz na web - včetně známky, ta k tomu patří... Však to je tady naše klubovna, nástěnka - ne?
A pro náhled rukávu trika SAM 78 sem vložím fotku trička (hlavně rukáv, i tam by šlo ono Brno, Medlánky jako lokalizaci akce - třeba symbolem v místě Brna na mapě), kolegové ze SAM ať to berou jako reklamu historikům ;) Trička jsou dělány strojní výšivkou, ale motivy lze aplikovat dle použité technologie...
Zdraví Michael Vosika
PS: pane Koutný, jako útěchu před mým zrazením motivu historika ze trika - jeden model BV-1 dovezu a tím prosím, aby se se mnou počítalo. Děkuji ;)
Přílohy
triko_SAM78.jpg
triko_SAM78.jpg (31.85 KiB) Zobrazeno 2906 x
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 31 led 2012 18:36

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo místo huga navrhuje něco na motivy CO2 ;) Bombičku ani ne, spíš ten motor s vrtulí ;) Stačí schématicky, nebo jen vyplněný obrys. 8-)
Včera mě napadlo, že by na zádech mohl být výřez jakéhokoliv plánku, jak tady navrhoval, myslím, Vyvel a potvrdil Felda a Bayeux. Nejlépe ocasky nebo kabina, aby bylo jasné, že jde o letadlo a ne tkalcovský stav :lol:
Přes to ten hydroplán, buď v letovce, jako dal ILK a nebo ten modrý z mírného předního náhledu, jak tady někde je fotka.
Za modrého Borela bych se přimlouval, bylo by to kontrastní, druhá barva světle hnědá pro vrtuli, plováky, nosníky...a třetí černá ten výkres + detaily na modelu. Tři barvy budou jednodušší a přesto by to nebylo ošizeno. Pod tím nebo někde poblíž minimakety.cz
Na druhou stranu - toho Dreideckera jsem navrhoval taky a tak to vypadá, že jsem sám proti sobě :lol:
Ne, Dreideckera jako anonymní model několika soutěžících beru jako více než vhodný. Ten Borel by byl jako další možnost, s určitou vazbou na Schneidera. ;)
Předpokládám, že vepředu by byl již zmíněný motiv Openscale.
Vlajka na rukávu se mi líbí 8-)
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Honza Drážek » 31 led 2012 20:14

Asi drzý dotaz, ale nevydržel jsem...
Tričko chci taky, ale nezdá se vám chlapi, že trochu šlapete stojatou vodu a nabýváte falešného pocitu ožívání historie, což ve Vás může vzbuzovat účast ve velediskuzi o podobě trička? Jako že máte super pocit, že se vás to přímo týká, že?

Taky se mi zdá, že slyším plácání po ramenou, jako by Vás to uklidňovalo, že to tím pádem musí být díky tričku po těch dvaceti letech mega akce?
Nezapomeňte, že stačí jedna víkendová tlaková níže a tričko si po Drncovi na rok můžem nabouchat.....

Historie ale nikdy neožívá, ta se musí nadále tvořit!
Nechcete tedy taky někdo něco začít stavět, ať je za deset let co promítat? Na dvacáté výročí se styďte donést staré modely!!!!!!!!
Smrtelně vážně. Je konec ledna...........
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Bayeux » 31 led 2012 20:30

Mno jsou různá místa, kde se plácá po zádech... A když někdo nemůže TAM, jde JINAM. Tak to prostě JE :!:
Trochu Ti nerozumím, ale asi je to tím, že Tě neznám - na Openscale jsem Tě nepotkal a "požárka" s Tebou nevypil ;) (a to jsem stihl jeden rok i vyhrát...)

Osobně mi sem napsat názor či příspěvek netrvá déle než pár minut, takže to, že se těšíme na akci (a v souvislosti s tím chceme mít hezká pamětní trika ke spokojenosti všech) neznamená, že nestavíme nebo neotáríme prach ze starých hezkých ér - i když podle všeho se to letos nesmí... Minimálně jeden z nás bude zklamaný, protože nebude moct po letech zase osprchovat (doslova) Tanka a přijet s ním skvěle do Brna zalítat :lol:

A to, že nemám zapotřebí každý přilepený nosník fotit a vystavovat (fotku i rameno k poplácání) -je moje věc, mám totiž tak malou dílnu, že když tam vlezu - mám problémy s modelem vylézt, a tak vylezu, až když je hotový... Hodně zdaru, příteli - a nečti, nepiš a stavěj!
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 31 led 2012 21:20

Datsun240Z píše:Asi drzý dotaz, ale nevydržel jsem...
Tričko chci taky, ale nezdá se vám chlapi, že trochu šlapete stojatou vodu a nabýváte falešného pocitu ožívání historie, což ve Vás může vzbuzovat účast ve velediskuzi o podobě trička? Jako že máte super pocit, že se vás to přímo týká, že?

Taky se mi zdá, že slyším plácání po ramenou, jako by Vás to uklidňovalo, že to tím pádem musí být díky tričku po těch dvaceti letech mega akce?
Nezapomeňte, že stačí jedna víkendová tlaková níže a tričko si po Drncovi na rok můžem nabouchat.....

Historie ale nikdy neožívá, ta se musí nadále tvořit!
Nechcete tedy taky někdo něco začít stavět, ať je za deset let co promítat? Na dvacáté výročí se styďte donést staré modely!!!!!!!!
Smrtelně vážně. Je konec ledna...........
No, tak jsem teď trochu v rozpacích...... :?
Řekl bych, že to myslíš žertem, ale moc to tak nevypadá.....
Já jsem jezdil na Openscale každý rok, od počátku. Stavěl jsem, soutěžil jsem, nasával atmosféru, potkal a poznal hodně kamarádů a jsem za to Lubošovi a dalším, kteří to způsobili, nesmírně vděčný.
Jen ukončení sifonové kategorie mě odsunulo do role fotiče a očumovače, nicméně i zato mi stálo a stojí tam jezdit.
Do Dvacetin bych se musel nutit a přiznávám, že i o tom jsem už uvažoval.
Zatím jsem vděčný alespoň Dušanovi, že pořádá Trnávku a tu jsem si nenechal ujít.
Že bych nestavěl, to si nemyslím, jen to sem raději nedávám, součástí Openscale bylo i hecovat se a navzájem se překvapovat svými výtvory ;)
Neboj, stavím i nadále, jen jsem neměl motivaci stavět sifony a elektry, když jsem s nimi pak létal sám....Tak stavím i větší, ale to sem zase nepatří.
Pro mě je Openscale podstatná část mého života, a jsem rád, že je. Navíc, když je jubilejní, je to o důvod víc. Konečně zase i "moje" kategorie. Vždyť víš, jak se tady hádám, aby se zase soutěžilo v sifonech a elektrách. Tak nějak jsem nepochopil, že tuto akci shazuješ. Pokud bys byl alespoň na některých ročnících, asi bys to nenapsal. Stejně tak by jsi mohl shazovat vzpomínky na jakoukoliv dřívější akci - Trnavská první světová, létání v Hluku, ve Frenštátě, Novém Městě a další.
Tak nějak pořád nevím, co si mám o tom myslet....
Ta tlaková níže například - ne vždy bylo na Openscale ideálně, ač to bývá nadstandartně vydařený víkend (tak byl i vybrán, ale to asi nevíš). Občas jsme museli do aut před přeháňkou, nebo bylo mokro, zima a hnusně. No a stejně se létalo. jen vyloženě déšť to nedovolil jako loni. Jinak pohoda, nezáleží na počasí, ale na společnosti. ;) ;) 8-)
Takže to, že si můžeme triko po Drncovi (proč?) nabouchat....?
Myslím, že kdyby se lidi nescházeli na těchto akcích, nebyly by ani tyto stránky a nejspíš by jsi létal za barákem sám a objevoval to, co ostatní už vědí. Nebo myslíš, že ses tady za ten rok nic nového nenaučil?
No a k tomu tričku? To je určitý suvenýr, stejně jako trička z JMM, to v Tescu nekoupíš. Vždycky se mi líbilo, když měl na sobě někdo tričko z nějaké (zpravidla nedostupné) akce. Třeba z Anglie...
No a konečně je poprvé šance ho nejen taky mít ale navíc si můžeme vymýšlet, co na něm bude.
Pokud tě to nebere, nech to být a čti si něco zajímavějšího. ;) Pro mě to triko bude upomínka a suvenýr. Pokud ty ho nechceš, nech být. Pokud chceš přijet do Brna, přijeď. Ale neber radost z čehokoliv ostatním jen proto, že tobě to nic neříká.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 31 led 2012 21:31

A máš to! Neradno se vměšovat do diskuse kmetů, kteří něco pamatují...
Chlapi, já po takovým setkání toužím od roku 2007, co jezdím do Brna. A těším se na staré modely co neztratily svůj šmrnc, těším se, že se nebudu muset vloupávat do kufrů inkognito modelářů, abych modely uviděl na vlastní oči. Jestli se to povede, kurňa, to bude šrumec! Mám sto chutí se přemoct, jednou něco nepostavit a přijet jen tak na čumendu, abych si to užil. K vidění toho bude, teda jestli dorazí aspoň polovina přihlášených. :-)
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 31 led 2012 21:50

Neradno se vměšovat do diskuse kmetů, kteří něco pamatují...

I radno. Je to každého právo ;)
Jen jsem nepochopil, proč ten útok.
Já jsem taky na prvním Openscale sosal, co to dalo. Model jsem ani nevzal, styděl jsem se :lol: Navíc jsem jel do neznáma, vlakem, šalinou.....
Pak jsem zjistil, že snad nebyl důvod a příští rok už jsem soutěžil :D
No a taky jsem se vloupával ;) , nebo spíš opatrně nakukoval.
No ale letos se staré modely dovézt nesmí....nebo jo?
Nevadí, stavím další, nové, dokončuju staré projekty, už je důvod ;)
A můžu říct, že někteří přihlášení taky dovezou zajímavé kousky. A řekl bych, že jak staré, tak nové jsou zajímavé.
Škoda, že z ciziny asi nikdo nedorazí. Za ta léta jsem přece jen jakési modely viděl, i kostrukční styly a stálo to za to. Frantíci, Angláni, Rakušáci, Charles ze států, Jiro z Japanu...Slováky beru jako naše ;) a další.
Těším se na tu pohodovku. 8-)
0

Odpovědět