OPENSCALE 2013

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 13 dub 2013 21:59

Omlouvám se hlavnímu pořadateli, že za něj tady píšu to, co bylo dohodnuto na přípravné schůzi OPENSCALE 2013

Ano, kategorie M CO2+Elektro bude zařazena a budou pro ni poháry pouze tehdy, pokud se zde přihlásí alespoň 6 soutěžících

Takže pořadatel má zájem, ale musí vás být 6, nebo více....
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 13 dub 2013 22:15

Schůze přípravného výboru OPENSCALE 2013 dopadla nad očekávání dobře. Hlavní pořadatel přiznal, že některé věci podcenil. Probralo se všech 10 hlavních bodů a 8 z nich se vyřešilo. Finance a ceny jsou zajištěny, horší je to s počty časoměřičů a problém zůstává s nejistotou, zda autor návrhu nových pravidel se ujme funkce hlavního bodovače, což napřed přislíbil a pak, když hlavní pořadatel včas nereagoval, tak pro změnu zpochybnil.
Také je avizované jisté riziko, že někteří hoši z Prahy snad budou soutěž bojkotovat (dostal jsem takový vzkaz od jistého hocha z Odolené Vody).

Takže, když již zde píšu o zajištění soutěže, tak bych rád uvítal jasné vyjádření autora návrhu nových pravidel, zda se ujme funkce hlavního bodovače, pak je zde příslib od Pavla Stráníka, že mu bude asistovat a příslib od Honzy Děkaníka a Mirka Vaňka, že tito budou bodování přihlížet a nasávat ducha pravidel tak, aby příště již mohli bodovat sami.

Rovněž bych rád požádal Dušana Garbu o zaslání mailu s excelovským programem zpracování výsledkovky soutěže podle nového návrhu pravidel Pavlovi Vysočanovi

Znovu se omlouvám Pavlovi Vysočanovi, že se mu zde pletu do jeho kompetencí, dělám to v dobré vůli vše urychlut...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 14 dub 2013 07:20

Holt léta jsou tady a s nimi i skleroza a zapomněl jsem na důležitou věc :
Pokud má být součástí OPENSCALE 2013 kategorie CO2+Elektro, pak je nutné aby oněch 6, nebo více soutěžících se zde přihlásilo do konce tohoto týdne - tedy do 21.4.2013. Jen tak bude možné zajistit výrobu pohárů se štítky označujícími pořadí a kategorii.

Jinak i pro minimakety a old-timery platí, že pořadatel by uvítal včasnou přihlášku a zaslání vkladu (viz pozvánka)
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od shark » 14 dub 2013 15:47

A máme ho tu zpátky..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nějaký hoch z Odolena Vody (skutečně se to takto skloňuje!) Kdopak to asi mohl být ? :lol: :lol:

Takže popravdě: Vy jste spolu hovořili? Nehovořili! Informace o neučasti Hochů z Prahy(prosil bych vždy velká písmena, jde o název sdružení!) jsem sdělil Emilovi nebo Vlastíkovi. Nejedná se ovšem o bojkot, anóbrž o pracovní zaneprázdnění, minimálně v případě Křepy a ještě jednoho hocha. Jak to bude s ostatními, nevím, a nemohu za ně hovořit. Sám se každopádně chystám, neb mě před rokem natáhli U vrtule o celých 100 pražských korun. :lol: :lol: Je třeba zjednat spravedlnost. Takže přijdu a se mnou přijde zákon!
A holt asi vezmu cosi jako Bv s pevnou, abych o sobě nemusel číst, jak jsem se jako hlavní favorit (zbaběle) nezúčastnil této kategorie. :lol: :lol: :lol:

Ne, vážně, všechno dobré do Brna, zajistěte slušné počasí a přeji pevné nervy pořadatelům.


P.S. Starej, ale furt dobrej(čím dál lepší): Víte kdo stavěl dálnici D 1? Brňáci, aby s k nim Pražáci nedostali! :lol: :lol: :lol:
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Steve » 14 dub 2013 17:51

Tak konečně odpověď...
Dnes je to přesně měsíc, co Pavel vyvěsil oznámení bez CO2/el., já se zeptal na "naši" kategorii a dodnes nezareagoval.
Dost mě to mrzí, že na nás se...pardon, kašle, stačilo napsat jen ano nebo ne.
Ještě že má mluvčího, co to napravil.
Jen je škoda, že měsíc nic a najednou je nutno nahlásit účast do týdne.
Což o to důvody jsou jasné, jestli vůbec v té záplavě pohárů jeden vyčlenit a popsat, to není na počkání (většinou).
Možná by bylo dobré zavést podobný minimální limit i pro ty nemaketářské kategorie, které taky nemají desítky soutěžících.
Bojím se, že ne každý sem na fórum chodí denně a tak potenciální zájemci se mohou dočíst o "přecejenuvedení" kategorie pozdě a prošvihnout přihlašovací deathline.
A tak doufám, že ostatní potenciální zájemci nezanevřeli a nenaplánovali si na ten termín něco dalšího, třeba rodinného. Přece jen Hoši z Prahy to nemají za rohem.
Uvědomil jsem si to ve chvíli, kdy jsem zjišťoval, kde je ten Panenský Týnec, kam bych velice rád jel. Ale sám to neutáhnu, 2x400km je nad mé finanční síly...
Proto se bojím, že dva víkendy po sobě nejsou prospěšné ani pro jednu akci.
Já kazit legraci nechci a tak se závazně přihlašuji do kategorie CO2/elektro. Doufám že přes šibeniční termín nebudu sám, na fóru je dost stavitelů v této kategorii a tak doufám, že se sejdeme.
Loni tam bylo - pokud se nepletu - 16 modelů, z toho tři Robertovy nesoutěžně. Ale nato, že se s tím zpočátku spíše nepočítalo to není špatné. Ale moc modelářů doma nachystané modely nemá, když se nelétá. Nepočítám halovky, to je trošku specifikum a i když se i s nimi dá venku za klidu létat, je to jiné.
Doufám, že počasí - jako obvykle - vyjde a tak se těším.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od discobolos » 14 dub 2013 18:24

Luboši,
tabulku zašlu, jen mi musíte dát trošku času, abych do ní zapracoval drobné změny, které Tonda v pravidlech po Trnávce udělal.
Předpokládám, že do konce dubna vám to bude stačit :lol: .
D
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 dub 2013 08:13

Dušane, díky budu rád, když to pošleš přímo hlavnímu pořadateli a tím již letos je Pavel Vysočan

Pro Petra Faitla mám malé doporučení, lepší než abys čekal, kolik se zde přihlásí hochů co mají MCO2 +Elektro, by asi bylo, že bys jim zavolal, upozornil je na death day a případně i přesvědil k účasti. Tedy pokud opravdu máš tak velký zájem, aby tato kategorie byla řádně na OPENSCALE 2013 zařazena....
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Pavel Stráník » 16 dub 2013 09:47

Otevřel jsem vlákno k tematu zájmu o účast v kategorii M-CO2/Elektro na Openscale 2013 (http://www.minimakety.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=432), tak tam prosím ti, kdo o zařazení této kategorie na letošní Openscale máte zájem a soutěžit v ní budete, toto napište. Sdílenou tabulku tvořit nebudu, nestojí mi to za to.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Steve » 16 dub 2013 16:23

Lubomir Koutny píše:Dušane, díky budu rád, když to pošleš přímo hlavnímu pořadateli a tím již letos je Pavel Vysočan

Pro Petra Faitla mám malé doporučení, lepší než abys čekal, kolik se zde přihlásí hochů co mají MCO2 +Elektro, by asi bylo, že bys jim zavolal, upozornil je na death day a případně i přesvědil k účasti. Tedy pokud opravdu máš tak velký zájem, aby tato kategorie byla řádně na OPENSCALE 2013 zařazena....
Díky za radu ;)
Já mám zase malé doporučení pro Pavla V.:
Jako zakladatel vlákna a organizátor nejen lépe sledovat, ale hlavně reagovat na podněty či dotazy.
Měsíc mrtvý brouk a pak najednou do týdne přihlášky....Podle mě poněkud....nevhodné.
A to s poznámkou, že se od té doby (14.března) vlastně sám dosud nevyjádřil. Takže alespoň dík za zprávy od LK.

MCO2/el. byla pár let mimo zájem pořadatelů a tedy ani soutěžící příliš nestavěli. Není se pak čemu divit, že případní zájemci nemají nachystány modely, případně staré opatřili RC. V půlce dubna pak už moc času na hrdinství není. Takže mám vážnou obavu, že moc nových zájemců asi nebude.
Přesto doufám a myslím, že většina ví, že já zájem mám. Už to tady tvrdím pár let ;)
Tato kategorie byla rovnocennou partnerkou kategorie Dvacetinky a tak by - podle mě - bylo škoda odmítnout pár modelářů. Zejména v době, kdy se nové pohony stávají mnohem více použitelnými.
Vytlačují ji jiné kategorie, které s maketkami nemají nic společného, jen pohon. A myslím, že je to škoda. Tam počet soutěžících není limitován, pokud vím.
Na druhou stranu chápu, že vyhlásit kategorii, u které není velký zájem (třeba i pro předchozí odmítání) by mohlo být zbytečné. Ale jak jsem psal - ani v přidružených kategoriích není nějaký nával.....
A postavit slušnou maketku, v jakékoliv kategorii není na pár večerů a pokud člověk není v důchodu, nemocný či jinak časově neomezenější, těžko něco spáchá na poslední chvíli. ;)
Takže za sebe - doufám, že těch šest nebo víc soutěžících se přihlásí. A když ne, tak se věšet nebudu ;) . Jen bude na letišti zase o pár soutěžících méně, což považuju za luxus...
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od discobolos » 18 dub 2013 13:25

Excelovský soubor pro zpracování výsledků dle nových pravidel, včetně startovní karty, jsem před chvílí odeslal oběma Pavlům - Vysočanovi i Stráníkovi.
D
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Vyvel » 10 kvě 2013 09:06

Pár doplňujících informací k letošnímu Openscale - zbývá něco málo přes dva týdny
- Aeroklub k letošní akci nic nenamítá pouze nám zpoplatnil užívání letiště. Vše ostatní proběhne jako v uplynulých ročnících.
- Do dnešního dne mám přihlášky pouze od 6 modelářů takže kdo přijedete prosím dejte vědět i kvůli užívání letiště a airfield párty. Vklady stačí na místě.
- Airfield párty se neuskuteční v párty stanu ale přímo v budově U křivé vrtule na boku v "salonku". V párty stanu je večer jiná akce ale podle majitele to nijak neohrožuje konání ani jedné z akcí. Bodování i vyhlášení výsledků bude normálně v party stanu.
- Statického bodování se ujme osvědčená dvojice bodovačů z Trnávky, za což jim oběma děkuji, + další se budou zaškolovat.

Pavel Vysočan
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2013

Příspěvek od Lubomir Koutny » 14 kvě 2013 09:10

Vážení kolegové. Podle poslední informace : zatím je na OPENSCALE 2013 pouhých 6 přihlášeno seniorů. Takže, kdybych byl moc škodolibý, tak se musím ptát, kde jsou všichni ti, co hlasovali pro nová pravidla ? Neměl jsem náhodou pravdu, že dvacetinky stavěné na míru podle návrhu nových pravidel budou mnohem náročnější a pracnější, čímž se omezí počty hochů ochotných je stavět a soutěžit s nimi ?

Je pravdou, že ty počty účastníků mohou nakonec zachraňovat žáci, z mých dvou kroužků by jich mělo přijít asi 6 a vím o dalších dvou. Ovšem žádný z nich nemá dvacetinku na míru dle nových pravidel, oni jsou rádi, když upiplají nějakou tu HL-2, nebo Kometa, většina z nich bude stejně létat jen old-timery s jednoduchým Liliputem...
0

Odpovědět