OPENSCALE 2014

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od discobolos » 21 kvě 2014 12:06

Na WindGuru už se utišuje vítr, třeba bude nakonec modelářská idyla :)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 kvě 2014 13:59

Ano, zatím to tak vypadá. Ale já sleduji windguru již týden a rovněž Foreca. Z počátku se jejich předpovědi síly větru totálně rozcházely, pak se začaly přibližovat s tím, že slabý vítr má být až v neděli, později slibovaly bezvětří v sobotu navečer a nyní má být jen slabý vítr celou sobotu. Je otázkou, kolikrát se ta předpověď ještě změní. Byl bych moc rád, pokud by se to již neměnilo (právě jsem dokončil přípravu deseti modelů, dvaceti gumiček s cedulkami o max. otáčkách a vyplňoval 7 přihlášek (po mnoha rocích slibuje, že bude soutěžit nejen náš Petr, ale i Maruška).
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 22 kvě 2014 20:07

Bohužel poslední předpovědi na obou servrech ukazují na víkend poněkud silnější vítr (cca 4 m/s), než to bylo na předpovědích v předchozích dnech. Moje zkušenost říká, že před příchodem studené fronty se v Brně na nějakou tu hodinu vítr uklidní, je otázka jak rychle bude ta fronta přicházet...S ohledem na předpokládaný vývoj počasí by asi bylo rozumné upustit od létání na kola a vyhlásit volné létání. Pokud bude v sobotu za poledne slabý vítr, tak se nabízí možnost při statickém bodovém hodnocení minimaket umožnit volné létání oldtimerů, případně i FLY OFF pro S.P.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Vyvel » 23 kvě 2014 09:03

Už zítra vypukne den D. Počty přihlášených do jednotlivých kategorií jsou zatím následující - dvacetinky - 13, 1. světová - 4,CO2+ elektro 3 až 4, oldtimery BV1 a BV3 - 8, BVmin - 2, Schneiderův pohár - 5. Zatím nejvíc je tedy v ohrožení kvůli nedostatku soutěžících, jako vloni, jen kategorie BVmin. Nicméně doufám, že přijedou i ti, co se nepřihlásili předem. Bohužel počasí bude asi všelijaké tak doufejme že alespoň moc nezmoknem.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od shark » 23 kvě 2014 10:00

Já se taky hlásím do Bv-min!!! Doufám, že reportérka z Brněnského deníku je již objednaná :lol: :lol: :lol:
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Steve » 25 kvě 2014 17:19

Díky Pavle.
Samozřejmě i ostatním, co jakkoliv pomáhali.
Bylo to bezva ;)
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Jiří Doležel » 25 kvě 2014 20:12

0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od discobolos » 26 kvě 2014 09:19

Přestože jsem to "hromadně" ocenil přímo na místě, ještě jednou děkuji Pavlovi coby hlavnímu pořadateli za úspěšný průběh soutěže :D .
Že organizovat soutěž není jednoduché, moju jako taky pořadatel docela dobře posoudit :roll: .
Počasí tentokrát vyšlo po oba dny, i když v neděli bylo asi letověji. Takže dík i tomu nahoře (jestli tam někdo takový existuje-jsem bezvěrec) :lol: :lol: :lol:

Bohužel, já jsem těchto vhodných podmínek opět adekvátně nedokázal využít (ať už jsou důvody jakékoli, nebudu je zde rozpitvávat) :( .
Ale i tak jsem velmi rád, že jsem se po čase zase mohl potkat s lidmi se stejnou "diagnózou". Nějaké drobné patálie s názorovými rozdíly (viz jiné vlákno) neřeším :) .
Dušan
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Vyvel » 26 kvě 2014 10:12

Děkuji všem za slova chvály a shovívavost nad dílčími nedostatky. Nezbývá mi, než se z nich poučit pro příště.
Nicméně už teď se musím zamýšlet nad příštím ročníkem. Vloni ukončil podporu p. Petřík který sponzoroval stavebnice pro všechny žáky. Paní starostka Medlánek chce ukončit svoje působení na radnici takže podpora UMČ Medlánky je zatím nejistá - chytřejší budeme až po podzimních volbách. Ale abych všechno neviděl jen černě. Aeroklub nám vychází vstříc takže i když platíme za použití ploch výše poplatku se zatím nezvýšila a doufám, že to vydrží i v dalším roce. Letošní ročník tak vyšel s vyrovnaným rozpočtem.
Málo platné - jsme malá akce, takže pro případné sponzory nejsme moc atraktivní. Tím nechci říct, že bychom je neměli hledat. Ve svých úvahách jsem se ale zaobíral i "katastrofickými scénáři" a tak mě napadlo okopírovat nápad z jiných modelářských akcí, kde každý přinese jednu cenu pro soupeře a pří vyhlášení výsledků se o ně losuje. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte? Možná ale bude lépe se tím zaobírat ve zvláštním vlákně věnovaném Openscale 2015.

Takže ještě jednou díky všem.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od discobolos » 26 kvě 2014 10:37

Pavle, že to s cenami není jednoduché, vím z osobní zkušenosti a jsem velmi vděčen našemu hlavnímu sponzorovi za přízeň.

Spíše jsme ale mezi sebou probírali "poháry". I když pokud padne podpora městského úřadu, bude to bezpředmětné.
Pokud by podpora byla i nadále, možná by stálo za úvahu investovat poskytnuté peníze na něco "užitečnějšího". Já osobně mám pohár jeden a bohatě mi stačí. Někteří s tím musí mít zaplácanou celou skříň :lol: :lol: :lol: .
Takže bych já (ale ber to jen jako návrh, moc nepočítám s umístěním na bedně) možná i další uvítali spíš stavební materiál, modelářské nářadí, gumu, ...
Na to by pak možná zbylo něco z vkladů (i když ty asi padnou na platbu letišti).
Dušan
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Vyvel » 26 kvě 2014 12:27

Jo já vím. Za peníze co stojí poháry by se dalo nakoupit spoustu materiálu. Taky mi přijde materiál nebo nářadí užitečnější než pohár.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2014

Příspěvek od Pavel Stráník » 26 kvě 2014 12:48

Náhodou mně se ten stůl prohýbající se pod množstvím pohárů líbil. Osobně si myslím, že takový pohár je s nějakým tím časovým odstupem celkem fajn vzpomínka na dávné umístění v soutěži. To že jich někdo má, že je nemá kam postavit, na tom nic nemění, je jen a jen každého věc zda si ten svůj jediný pohár vystaví v obýváku na čestné místo nebo tu hromadu co se mu jich sešla za léta co soutěžil naháže do kontejneru. To mnohem rozpačitější jsem z představy že by se jako ceny udělovaly různé přebytky, pamatuji i tyto doby. Nevím jak moc komu srdce zaplesá nad pár prkýnky chlupaté balzy, tzv. betonky, vyschlým Kangomem, dvacet let starým balíkem gumy vhodné tak leda dětem na prak či do tepláků a nebo nad ochmatanými sešitky TBU (legendární Technika broni i uzbrojenia nebo tak nějak) z dob dávnějších než dávných. Do tohoto okruhu samozřejmě neřadím Tondovy stavebnice či polotovary, to je úplně jiná parketa, ale nevím jak by byl nadšený kdybychom jej pasovali do role generálního sponzora a dodavatele cen v jediné osobě.
0

Odpovědět