ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od shark » 25 dub 2010 16:22

Protože z nepochopitelných důvodů nemůžu posílat SZ, tak to řeším tady.

Křepo- Střízlíka jsem zkopíroval, pokusím se přijít na příští sklípek, pokud to chceš dřív, dej vědět.

martinef1b-teflon jsem našel, platí to samé co pro Křepu.


Honza
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 25 dub 2010 18:54

A je to tady, hlásí se Vám tajný informátor Pepa s fotkami a informacemi z Karlova sklípku. Předem se omlouvám za týdenní prodlevu, ale omezení letecké dopravy po výbuchu sopky se dotklo i mne, neinformuji totiž jen o modelářských akcích, ale moje schopnost získat jakékoliv tajné informace mě nutí cestovat po celém světě.
Co zajímavého se před týdnem v té suterénní hospůdce vlastně dělo? Věřte, nebo ne, ale 3/4 hospody zabrali modeláři. Jižní křídlo zabrali plastikoví modeláři, východní křídlo patřilo minimaketářům a severní stěnu zabraly dívky, které se na modeláře hezky usmívaly. Modeláři se však více než něžnému pohlaví věnovali svým výtvorům a zlatému moku. Minimaketáři totiž slavili 1 rok společného setkávání. Radek Gregovský s Petrem Konopáskem představili společný projekt - vydávání plánkových setů volných minimaket. Radek plánky maluje a Petr Konopásek se stará o webové stránky http://www.sfa-models.com . Prvním novým počinem je plánkový set Albatrosa D.II, který byl hned rozebrán. Podle plánu postavil Martin Huk model v měřítku 1/20 a v hospodě ho také představil. Vedle Albatrosa byl ozdobou hospodského stolu Bristol Buldog Roberta Pajase. Tento projekt kategorie Kit Scale si Robert střihnul na soutěžní setkání modelářů celého světa v Nottinghamu, kam se vypravil tento víkend (pokud sopka dovolila) společně se Štefanem Gašparínem a Michalem Vosikou. Českou výpravu zpunktoval Štefan na základě pozvání M. Stuarta. třetím modelem na stole byl RC Waterman Gosling perfektně postavený MIloslavem. A aby bylo tradici učiněno zadost, dorazil do hospody další nový minimaketář známý z tohoto fóra jako Shark. Rozvinul bedatu nad plány wakefieldů ještě společně s Martinem Hartlem a MIchalem Křepelkou. To je prozatím vše. Příští setkání včas ohlásím. Váš Pepa
Přílohy
02.jpg
02.jpg (93.5 KiB) Zobrazeno 5868 x
03.jpg
03.jpg (137.15 KiB) Zobrazeno 5868 x
04.jpg
04.jpg (129.6 KiB) Zobrazeno 5868 x
0
Naposledy upravil(a) Pepa dne 26 dub 2010 07:18, celkem upraveno 3 x.

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 25 dub 2010 18:55

Další fotky. Pepa
Přílohy
05.jpg
05.jpg (135.72 KiB) Zobrazeno 5835 x
06.jpg
Tvůrci projektu www.sfa-models.com, Per a Radek.
06.jpg (107.52 KiB) Zobrazeno 5835 x
07.jpg
07.jpg (141.59 KiB) Zobrazeno 5835 x
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 04 kvě 2010 11:35

A je to tady! Hlásí se Váš tajný informátor Pepa vyskoč Vyskočil se supertajnou informací.
Další setkání minimaketářů v Karlově sklípku je domluveno na pátek 14.5. od 16 hodin. A teď ta supertajná informace - měli by dorazit účastníci SCALE INDOOR NATIONALS v Nottinghamu, které se uskutečnilo 25. 4. 2010 - Robert Pajas a Štefan Gašparín a budou referovat o této perfektní akci. Neváhejte a doražte. Váš pepa
0

Gašparín Stefan
Reakce: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2010 17:15
Bydliště: Říčany

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Gašparín Stefan » 14 kvě 2010 09:10

Vážení přátelé,

omlouvám se a je mi moc líto, že nemohu dnes přijít na setkání u Karla.

Po návratu z Nottinghamu s odstupem chci poznamenat že naše návštěva mistrovství Anglie předčila naše očekávání v každém směru.
Michal zdokumentoval naší návštěvu i mnoho velmi zajímavých modelů.
Nakonec Robert je plně kompetentní Vám o tom něco povědět.

Roberta i mne návštěva inspirovala a v mnohém poučila. Uvědomil jsem jsi naši izolaci za dlouhé léta komunizmu a neměli by jsme v té izolaci pokračovat.
Můžeme s ostatními rovnocenně soutěžit a využívat nové kontakty a zkušenosti.
To stojí za to.

Před námi je evropské setkání minimaket Interscale 2010 v sobotu 6. a neděli 7. listopadu v městě Nijmegen v Holandsku.
Chci vám doporučit aby jste zvážili vaši účast.
Cesta autem do Holandska bude jednodušší jako náš let s modely do Anglie, ale i to nakonec nebylo tak hrozné.
Jestli se nás vydá na cestu auty více bude to jistě lacinější pro každého z nás.
Zdá se mi že bude dobré když vyrazíme ve dvou autech.
Jsem rád že Michal pojede svým autem a náš zájezd zdokumentuje
Nic není zadarmo ale náklady cesty podle mne budou přijatelné a za účast na Interscale budou stát za to.
Doufám že budu mít možnost probrat to s vámi v neděli odpoledne v hale Říčany
Budu mít sebou PC a DVD a budeme se tam dobře slyšet. Těším se.

ŠG
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pavel Stráník » 14 kvě 2010 10:43

Děkuji touto cestou za DVD s fotkami a videi z Nottinghamu, jsou tam krásné věci, ale co mě fakt úplně vyrazilo dech byl ten funkční parní automobil, to jsem čučel jakpuk :ugeek:

Jinak s tou izolací je to myslím pravda jen částečně, jsem přesvědčený že co do kvality modelů a schopnosti s nimi něco i předvést jsme na evropské, ne-li světové špičce. To že naše výjezdy na zahraniční soutěže (spíš setkání) jsou více než sporadické je jiná věc. S Tondou Alfery a Lubošem Koutným jsme si to v devadesátých létech několikrát vyzkoušeli a stálo to za to.
0

Gašparín Stefan
Reakce: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2010 17:15
Bydliště: Říčany

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Gašparín Stefan » 16 kvě 2010 09:49

Podrobnosti k Interscale 2010 můžete najít na:

http://www.iifi.nl/interscale.htm

Na této domovské stránce můžete podle nabídky najít podrobnosti k programu, kategórie, přihlášení, vkladům, ubytování.

ŠG
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 24 kvě 2010 09:15

A je to tady! Hlásí se Váš tajný informátor Pepa.
Právě jsem se vrátil z Německa a vezu s sebou NAŠE zlato!!! O tom budu ale informovat jinde. Vy jistě čekáte na informace z Karlova sklípku, že? Tak tedy: setkání se neslo v duchu prezentace fotek a videí z cesty Štefana a Roberta do Nottinghamu na BMFA indoor scale. Kromě modelů nejvíce zaujal parní automobil jednoho z anglických hostitelů.
Robert přinesl nové torzo pistacia FW-190A. Robert ho pojal jako zkušebnu jeho evergreenu - šestigramového Kashmiru - umí ho vypnout jen vypínákem a je hladký jako sklo. Kam se na něj hrabe balakryl. Chce to jen spoustu ředidla, či co. Martin přinesl torzo Voisina Canarda, měl s sebouvzít také lupu, aby bylo vydět mini napínáky, které v šeru hospody nebylo vidět.
Další setkání včas ohlásím, sledujte toto vlákno. To je pro tentokrát vše, Váš Pepa.
Přílohy
FW-190A.jpg
FW-190A.jpg (85.75 KiB) Zobrazeno 5565 x
Voisin Canard s pivem.jpg
Voisin Canard s pivem.jpg (101.95 KiB) Zobrazeno 5565 x
Seslost.jpg
Seslost.jpg (105.45 KiB) Zobrazeno 5565 x
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 15 čer 2010 11:19

A je to tady, s informací o setkání v Karlově sklípku se Vám hlásí Váš tajný informátor Pepa.
Hlásím, že další setkání bude v pátek 9. 7. 2010 od 16 hod. na tradičním místě v Karlově sklípku. Přijďte se ohlédnout za první polovinou roku 2010 - akcí bylo spousta, modelů snad ještě více! Na setkání se těší Váš Pepa.
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Pepa » 07 črc 2010 21:09

A je to tady, připomínám páteční setkání ve sklípku. Váš tajný informátor Pepa.
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od shark » 07 črc 2010 22:59

Tak tedy nevím, bude tam vůbec někdo? Nebylo by lepší setkání někde u vody nebo v bazénu?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: ANTIQUE WINGS - Karlův sklípek

Příspěvek od Hugo » 07 črc 2010 23:06

určitě se sejdeme. m.
0

Odpovědět