Openscale 2015

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Openscale 2015

Příspěvek od Vyvel » 09 črc 2014 07:25

Předběžně si poznamenejte do kalendáře. Openscale 2015 bude v termínu 23. a 24.5.2015 tradičně na letišti Brno Medlánky.
Létat budeme:
dvacetinky - open, dle nových pravidel
dvacetinky - 1. světová - Soutěž měla docela úspěch, takže jsme se domluvili s Tondou, že ji zopakujeme. Tentokrát bude hodnocena jako zcela samostatná kategorie. Možnost přihlásit tento model navíc zůstává zachována jako letos
M CO2 a M elektro - na pravidlech se předpokládám domluvíme. Osobně bych navrhoval převzít způsob statického bodování z dvacetinek.
Schneiderův pohár - Fly off jako již tradičně pro modely hydroplánů Schneiderova poháru
Oldtimery BV1, BV3 a BV min

V diskusi bych uvítal Vaše názory na:
1. Dvoudenní nebo jednodenní soutěž? Pro dva dny hovoří zkušenosti z minulosti, kdy vždycky alespoň jeden den počasí vyšlo. Na druhé straně někteří mohou mít problémy doma. Jednodenní soutěž by také byla celodenní maraton s koncem někdy večer a ještě nebude čas na zalétávání.
2. Čemu dáváte přednost v případě cen? Vyhovuje Vám spíše množství pohárů nebo máte raději nějaký materiál do dílny nebo modelářskou literaturu? O diplomech se nezmiňuji - ty předpokládám v každém případě.
3. Téma na samostatnou diskusi. Jak vyřešit letové hodnocení CO2 a elekter? Vzhledem k množství soutěžících se mi zdá jako neprůchodné řešení tyhle kategorie oddělit i když by to bylo asi jediné zcela spravedlivé.

Pavel Vysočan
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 715
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Openscale 2015

Příspěvek od Jiří Doležel » 09 črc 2014 09:34

1/ Za mne dvoudenní (tradice, počasí, nedokážu si představit vše v klidu odlétat během odpoledne). Pozn. Problémy doma? Je tu někdo kdo je nemá, minimálně kvůli modelaření? :lol:
2/ Zachoval bych poháry, modelářská literatura je samozřejmě vhodná.
3/ Zatím je nelétám, nebudu se vyjadřovat. Kategorie bych případně oddělil až podle počtu přihlášených modelů.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Openscale 2015

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 črc 2014 10:12

Jsem jednoznačně pro dvoudenní OPENSCALE. Hned několik minulých ročníků zachránilo to, že soutěž je dvoudenní. Pak je zde tradice, pokud to někomu nic neříká, tak má smůlu.
Myslím, že problém pohárů ano, či ne, může být brzy vyřešený, pokud již po změně starostky nebude sponzorování z ÚMČ Brno Medlánky, tak ty cca 4000 Kč na poháry, tak ty zkrátka nebudou ! Pak tedy diplomy ano, + literatura.
I když MCO2 a Elektro nelétám, tak je mi jasné, že každá z těchto kategorií je dnes již někde jinde a bylo by rozumné, aby se hiodnotila samostatně.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Openscale 2015

Příspěvek od discobolos » 09 črc 2014 11:48

Tady je moje stanovisko:
1. dvoudenní akce (večerní posezení u pivka je vždy příjemná tečka). Občas s tím sice bojuju, ale snad to příští rok opět vybojuju :) .
2. osobně poháry moc nemusím, vlastně jsem řekl nahlas, názor několika ostaních, takže jsem radši pro něco praktického.
3. CO2/el. sice k sobě moc nepatří, ale asi bych to rosekl až podle počtu účastníků. Budou-li alespoň čtyři v každé kategorii, pak klidně rozdělit. Statika klidně jako u dvacetinek, ať v tom bodovači nemají velký zmatek. Jen by asi někdo měl zformulovat rozdíly oproti dvacetinkám (že by Tonda ? :lol: )
Dušan
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Openscale 2015

Příspěvek od Pavel Stráník » 09 črc 2014 21:13

1. Každopádně dvoudenní akce, všechny argumenty sem už byly sneseny, takže snad jen to, že ačkoli doma sice manželka může brblat, ale stejně s tím už beztak ve skrytu duše počítá takže by to bylo zcela zbytečné vyklízení kdysi dobytých pozic ;)
2. Ceny, jak už jsem se nechal letos slyšet, bych nechal poháry plus diplomy, kdyby někteří výrobci - minimaketáři poskytli nějakou tu cenu ze svého sortimentu jako letos n Openscale i v Pelhřimově, bylo by to super.
3. CO2/elektro - statika podle dvacetinek s odpovídajícími úpravami, létat společně, letové hodnocení je otázkou. Na prodiskutování pravidel je celý podzim a zima.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Openscale 2015

Příspěvek od Vyvel » 10 črc 2014 09:16

Děkuji za první názory. Soutěž se budu snažit zachovat jako dvoudenní. Situace kolem pohárů se vykrystalizuje až po podzimních volbách. Názory do diskuse o pravidlech CO2/el prosím piště do příslušného vlákna.
0

Odpovědět