Trnávka 2010

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 06 zář 2010 09:24

Všechny zvu na 2.ročník Minimaket v Trnávce. Termín je posunut na neděli na žádost Luboše Koutného, který má v sobotu soutěž historilů (tuším dokonce MR). Jako loni vznáším dotaz potenciálních soutěžících - budeme létat RC minimakety soutěžně? Kategorie je vypsaná, s ohledem na místní podmínky znovu navrhuji nahradit obraty start a přistání jinými dvěma podobně hodnocenými a složitými :roll: .
Sponzorství mi opět přislíbila firam JETI, dnes jedu upřesnit podmínky.
Uvítal bych alespoň předběžné přihlášky, abych věděl, kolik porcí guláše mám letos zajistit (aby se dostalo na každého).
Počasí mám objednané, uvidíme jestli nám nahoře budou nakloněni, jako loni ;) .
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 06 zář 2010 19:59

No jo, ale zbavení se vzletu a přistání podle mě posouvá celou tuto kategorii někam úplně jinam. Ale proč ne, jen se to musí dát vědět předem, protože je to mimořádně důležité - když nebude vzlet a přistání, soutěžit mohou rázem modely které by na to jinak nemohly ani pomyslet - v podstatě všechny stavebnice od ALFY a FSK. Pokud by k tomuto rozhodnutí mělo dojít až na místě, ti co by si tyto modely s sebou nevzali by se oprávněně mohli cítit poškozeni. Takže můj názor je že soutěž být nemusí (ostatně loni jsme si bez ní zalétali s RCéčky rozhodně víc než kdyby se konala) a pokud jako pořadatel rozhodneš že bude, tak bude a my se jí zúčastníme, ale musíš předem stanovit za jakých podmínek se bude létat. Z té trávy se odstartovat dá, ale ne každému a ne vždy to může vyjít, s přistáním je to ještě horší. Takže náčelníku zavel a my se podle toho vybavíme modely a bude.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 08 zář 2010 14:53

I zeptal jsem se na názor hlavy Alferyho rodiny. Dle jeho (jejího) názoru mám posekat trávu na co nejnižší střih a nechat na soutěžích, jak se jejich modely s podmínkami poperou. :lol:
Čímž modely bez podvozku vyřadíme (beztak nejsou vetšinou zhotoveny soutěžícím, tedy až na Petra Koláře), snad s vyjímkou Miga 15 (u toho nevím, jestli jej Tonda vyrábí osobně, nebo má na to lidi).
Větší styrenové makety stejně myslím neodpovídají pravidlům pro RC minimakety (i když s ohledem na počet možných účastníků bych to klidně toleroval).
Ještě to není definitvní, ale pokusím se zajistit podmínky tak, aby šlo splnit výše zmíněné. Větší makety bez podvozku budou mít prostor během bodování volně létajích maket.
V pondělí dám vědět o závěrečném resumé. Do té doby se mohou vyjádřit ostatní. :oops:
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 08 zář 2010 16:59

Fajn, jsem pro. Pokud bude tráva posekaná alespoň tak jako vloni, tak se z ní odstartovat dalo - to jsme si s Tondou vyzkoušeli. Přistání bude horší a mezipřistání asi zvládnou jen modely s opravdu velkámi nebo vpředu umístěnými koly - ale nevadí, jsem pro to to zkusit. Malé minimakety si sice neškrtnou, ale nemyslím že by jich zas tak moc bylo nachystaných soutěžit.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 10 zář 2010 11:59

Mám poslední zprávy, že včera byla na letišti posečena tráva (výška cca 15mm). Tráva je prý však tak hustá, že mají problémy odstartovat i větší modely.
Návrh zní, použít igelitovou folii, která bude položena na trávu.
Jaké rozměry startovní plochy potřebujete? Tonda zmiňoval rozměr 10x3m.
Zatím mám zamluvenou plachtu 5x8m.
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 10 zář 2010 18:05

No pokud se věci mají tak jak píšeš, možná bych ještě jednou zvážil to nehodnocení vzletu a přistání. Osobně silně pochybuji že se mi za jiných než optimálním meteorologických podmínek podaří při přistání trefit se na nějakou plachtu :oops:
Co se posuzování toho, kdo a jak moc si ten který model sám postavil, týká, nemyslím že by se to na našich minimaketářských soutěžích někdy nějak opravdu moc vážně bralo :lol: :lol: :lol:

PS: než igelit na trávě bych se spíš přiklonil k tomu aby jsi zajistil košťata a my si umetli ten asfaltový plac na začátku letiště :idea:
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 11 zář 2010 17:57

ad vlastnoručně zhotovené modely - jen jsem reagoval na obavu Tondy, že by někdo mohl namítat, že jeho kluci lítají se stavebnicemi. Mně osobně je to jedno, radši ať lidi lítají se stavebnicemi, než aby soutěžili dva piloti. Nechť to vyřeší bodovači, jak moc se stavebnice podobají předloze.
ad startovní plocha - já z igelitu nestartoval, takže nemohu posoudit. Jen jsem kdesi videl tondův létající lívanečník startovat z vlnité lepenky. Asfalt na začátku letiště klidně použít lze (zametení zajistíme). Jen je trochu problém, že je to vlastně vstup na letiště a pokud nám tam budou courat diváci, budeme je muset důsledně hlídat (tedy spíše zahánět). Navíc ta plocha nebude o moc větší, než ten můj igelit. A taky se nám soutěž roztrhne na dvě půlky a bude se to trošku hůř kočírovat. Ale je to časově naplánováno po dvacetinkách, tak to snad nebude problém a my čumilové se tam můžeme v pohodě přesunout. Asi bych to nechal na rozhodnutí podle okamžitého počasí. Pokud bude totiž foukat špatným směrem, může nastat problém s blízko položenou silnicí.
Takže ať si soutěžící vezmou modely na obě varianty počasí, na obě varianty vzletu (tedy s podvozkem i bez podvozku). Snad s tím nenastanou nějaké přepravní obtíže.
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 16 zář 2010 12:28

Tak jsem se rozhodl takto:
jestli budeme RC minimakety létat se startem a přistáním se rozhodne až na místě podle směru a síly větru. Pokud bude přijatelný, použijeme ke startu a přistání betonovou plochu u příjezdu na letiště. Velkou návštěvu diváků nepředpokládám, protože o tomto víkendu jsou v sousedním Mošnově Dny NATO.
Pokud vhodný nebude, budeme startovat z ruky, povinné prvky tak budou jen tři, volitelné budou s maximálním koeficientem 36 celkem.

:twisted: Upozorňuju všechny účastníky, že vzhledem k výše zmíňované akci nebude vhodné použít cestu přes Mošnov. Program tam začíná v 9 a parkoviště přijímají od 7, takže v době příjezdu na soutěž bude cesta do Mošnova v obou směrech ucpaná. Doporučuji proto pokračovat z Příbora směrem Frýdek-Místek. Na prvním sjezdu za Příborem odbočit na Kateřinice, projet jimi až do obce Trnávka a tam pokračovat směrem na Petřvald. K letišti tak dorazíte z opačného směru. Je vhodné si prostudovat cestu předem podle mapy. :evil:
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 16 zář 2010 12:43

Mimochodem do Mošnova přiletěl B-52
B_52_-_41.JPG
B_52_-_41.JPG (121.58 KiB) Zobrazeno 4919 x
B_52_-_31.JPG
B_52_-_31.JPG (77.92 KiB) Zobrazeno 4919 x
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od discobolos » 17 zář 2010 11:01

Takový nesmělý dotaz. Přijedete někdo v neděli do Trnávky? Zatím jediný aktivní diskutér je Felda. :(
Ještě jednou připomínám, že bude připraven guláš a pěkné ceny od JETI.
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 17 zář 2010 11:30

To že diskutuji není zárukou že přijedu :D
Ale vážně - pokud bude alespoň trochu přijatelné počasí tak jsem připraven dorazit, se mnou v autě ještě pojede Luboš Koutný. O dalších zatím vím jen to že nepřijede Petr Mikulášek (z rodinných důvodů).
0

Tazi
Reakce: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 07 úno 2010 15:17
Bydliště: Zlín

Re: Trnávka 2010

Příspěvek od Tazi » 17 zář 2010 20:19

Ahoj, tak já snad na nějaký ten gulášek a pivenko :roll: (pokud bude) chci dorazit,jen aby trošku vyšlo počasí...

Tazi
0

Odpovědět