Drnec 2010

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Drnec 2010

Příspěvek od krucoun » 25 zář 2010 16:55

Hugo, prosím o jednu jedinou kladnou vlastnost, hovořící pro NAPROSTOU vhodnost Dr.1 jako minimaketu na gumu, rád se poučím ;)
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Hugo » 25 zář 2010 17:19

To je dobrá otázka... tak tedy:

1) Víceplošník ve vzduchu vypadá prďácky - DR1 zvláště (a to jsi neviděl v letu Quadruplana Vládi Alferyho...)
2) když takový model letí, je schopen donutit Feldu, aby se po něm ohlédl
2a) radosti z jeho letu si užiješ mnohem víc, než z letu jiných - vhodnějších předloh
3) když neletí, nad televizorem se vyjímá lépe, než jiné létavější modely, které skončí na TV
4) oživuje soutěž aerodynamicky čistých stíhaček z WWII
5) lítal na něm Richthofen!!!
6) když člověk postaví lítacího dreideckera, tak ho nezastaví nic ;) ;) ;) (důkaz najdeš v mailu :-) )
0

krucoun
Reakce: 0
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2010 14:52
Bydliště: Libochovice

Re: Drnec 2010

Příspěvek od krucoun » 25 zář 2010 17:31

No nezbývá mi nic jiného, než s tebou souhlasit :D Ovšem u mě takové modely nekončí na TV ale...... viz Racek. Takže je ze strachu z nelétavosti radeji srabácky nestavím.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Hugo » 25 zář 2010 17:42

No vidíš, a teď to jde, tyhle modely stavět. Je tady parádní plánek R. Gregovského. Všechno na tom plánku sedí jak má. Je zaručený, že to poletí. Já bych ho taky nestavěl sám ze svých podkladů...
Racka je škoda, přišlo mi, že lítal moc pěkně :-) ale aspoň je místo na další modely :-).
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 25 zář 2010 18:23

Já vím ještě o jedné vlastnosti Dr.I která pro něj hovoří (alespoň někteří jí přikládáme docela důležitost( - nikdy ti neuletí, maximálně ji někde poblíž místa startu nenajdeš :lol:

Jinak máš Martine pravdu, intenzivně přemýšlím nad novou dvacetinkou. Kandidátů bych pár měl, jen si z nich některého vybrat: Mustang, Arsenal, Cobra, Hien, MiG DIS. Myslím že to v každém případě bude co do volby typu toužebně očekávané oživení startovního pole :idea:
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Hugo » 25 zář 2010 18:43

Dneska je tady legrace :-)
Vidíš, kdyby sis postavil DR1, tak Ti aspoň jedno éro neuletí :-) (Tu Kingcobru, uděláš ji oranžovou?)

No paráda, co záleží na tom, jestli je to Mustang, nebo Hien, jen když to není polomaketa, ale to v Tvým případě nehrozí, takže super. Já si zase dal ještě s dalším kolegou závazek, že do příštího Brna postavím něco, co má jednu plochu, jeden motor (zatím) a dlouhej čumák :-). Pevně věřím , že vedle Gothy něco takového postavím a svému závazku dostojím :-) a utkáme se mezi šraňky. m.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Robert Pajas » 25 zář 2010 23:35

... trpím přebujelou sebereflexí...
0
Naposledy upravil(a) Robert Pajas dne 26 zář 2010 10:33, celkem upraveno 2 x.

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Antonín Alfery » 26 zář 2010 10:16

Pavel mi dal včera nové heslo, tak se mu musím trochu odvděčit… Zároveň předesílám, že následující řádky nejsou myšleny jako kritika Martina …

Každý, kdo si to zkusil, ví, že je jednodušší reportáž/článek atd. přečíst, než napsat. Vůbec bych proto Pavlovi nezazlíval, že vyjádřil svůj názor. Vždyť to může udělat každý, a pokud bude více pohledů/reportáží na jednu akci, asi nebude problém je sem dát. V každém případě to bude lepší, než když tu nebude nic.

Výběr předlohy je podle mého názoru dán především osobností modeláře a druhotně dosaženým modelářským věkem, který nemá nic společného s věkem fyzickým. Kriteria se časem mohou měnit a pohybují se v zásadě mezi dvěma extrémy. Jedním je naprosté zaujetí předlohou bez ohledu na její možnosti s tím, že to zvládnu. Druhým je podřízení výběru předlohy (a její případné „doladění“) předpokládanému úspěchu. Do letošního roku jsem si myslel, že význam druhého kriteria byl v minulosti posilován faktem, že modelařina byla jednou z možností neřízené seberealizace. Po náhodném zhlédnutí scénky (oba aktéři z „nové vlny“), která mne pocitově vrátila o mnoho let zpět, si to už nemyslím. Stále je co se učit… Jedinou šancí (ne jistotou) na přežití takovéto specifické komunity je asi hodně a ještě více tolerance.

Jestliže jsem to správně zaregistroval, komplety SFA byly předány Koutnému, který však nebyl organizátorem dvacetin. Pokud mu nebylo řečeno, k čemu jsou, nelze se divit, že se k Tomovi Heilnovi nedostaly a nebyly mezi cenami. To uvádím jen jako příklad, že za některými „problémy“ může být jednoduché nedorozumění a není třeba za tím hledat nic víc. Pokud to bylo jinak, omlouvám se.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Pavel Stráník » 26 zář 2010 10:32

Jojo, s těmi cenami, ať už je to sebesmutnější, to dopadlo jak to dopadnout muselo. Přitom stačilo si přečíst v propozicích, že za pořadatele dvacetinkářské soutěže vystupuje Tomáš Heinl a že pořadatelem soutěže oldtimerů BV (navíc uvedeno jasně odděleně pod čarou), je Luboš Koutný.
No nic, co se stalo nedá se odestát.
0

Triplane
Reakce: 6
Příspěvky: 298
Registrován: 17 zář 2010 17:47
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Triplane » 26 zář 2010 10:49

Ahoj. Jsem tady nový a v posledních letech se věnuji jiným koníčkům, než modelařině. Dění kolem minimaket však z povzdálí sleduji a rád bych se vyjádřil k tématu vhodnosti předloh.
Mám smůlu, že se mi líbí všechny ty nevhodné typy. Nic se mnou neudělá více jak minutový let sportovního hornoplošníku, naproti tomu budu nadšený z 20ti vteřinového letu trojplošníku. Jinak myslím, že je také hodně vhodných a opomíjených předloh, protože modeláři donekonečna staví a cizelují těch 10 vyzkoušených typů.
Ke které filozofii patřím je jasné - líbí se mi ta pestrost. Honění časů jsem si kdysi užil dost v kategoriích A1 a P30.
0

Gregovský
Reakce: 0
Příspěvky: 610
Registrován: 07 úno 2010 18:03
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Gregovský » 26 zář 2010 12:17

Přátelé,dovolte abych i já krátce reagoval.Pokud jde o věnované komplety SFA do cen,k tomu by se musel vyjádřit Petr,osobně bych to zde již neřešil.Určitě bude mnoho dalších akcí, které rádi podpoříme.Pokud jde o Dr.I tak mám čisté svědomí.Martin model udělal v nastavení podle výkresu,zalétal ho těsně před soutěží a podařilo se mu ho vyladit na 35s.Je na něm zda bude ladit dál pro létání venku nebo bude pilovat realistické lety v hale do Nijmegenu.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Drnec 2010

Příspěvek od Hugo » 26 zář 2010 15:15

Feldo, ta reportáž je dobře napsaná, to je bez diskuse. Vzbudila pěkný ohlas, klobouk dolů. Považoval jsem to tady už za poněkud ospalé fórum.
Doufám, že Tě tahle diskuse neodradí od dalšího psaní.
-----------------------
Protože jsem teď asi za kverulanta, tak si v duchu této své momentální podoby dovolím jednu pochybnost: (předesílám, že nemám s SFA nic společného).
Chlapi brněnský (pořadatelský), to se tam nenajde nikdo, kdo může panu Koutnému taktně naznačit, že se asi ze strany SFA jednalo o trestuhodnou nevědomost? ... Ty plánky předaný do cen, byly bez výhrady minimakety. Téměř všechny byly dvacetinky. Drncův memoriál je především dvacetinkářská soutěž - je tak i prezentovaná na těchto stránkách, i na oficiální pozvánce. Propozice oldtimerů jsou tam přilepeny jako apendix pod čarou... myslím, že to musí být každému jasné. Oldtimeristi pak chodili ke stolu pražáků a ptali se co s tím mají dělat :-)
Těžko, přetěžko se mi věří jasným faktům... ale možná jsem paranoidní. :-) :oops:
Jediné, jak se to dá uspokojivě vysvětlit, je recese ze strany pořadatelů Drncova memoriálu - pak je to mistrovský kousek, který oceňuji. m.
0

Odpovědět