F4IN 2011

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Pavel Stráník » 04 črc 2011 08:31

Martine, já jsem se , co se organizace soutěže, nemínil vůbec nikoho a ničeho dotknout. Pokud to tak snad vyznělo, tak to je mýlka, já jen takové to malé popíchnutí :D .

Ono je totiž potřeba si dobře zvážit kam má taková soutěž směřovat. Hala je bohatě vyhovující, její poloha je na rozdíl od Teplic přijatelná (i když ze severní Moravy je to stále poněkud z ruky) a pro drtivou většinu účastníků je vyloženě "za humny". No a zbytek už je věcí rozhodnutí, zda cílem je přátelské polétání doplněné soutěží nebo zda je cílem se (časem) dopracovat k soutěži blížící se formátu Interscale nebo alespoň nějaké jiné významnější evropské halové soutěže. To je ale na zvážení pořadatelů. Současná skupinka minimaketářů je (zatím 8-) ) spolek celkem ukázněných a bezkonfliktních jedinců takže soutěže probíhaly tak nějak samovolně v klidu a pokoji. Ale stačí málo a pořadatel se může pěkně zapotit :oops:

No a o pořádání nějaké obdobné halové soutěže na Moravě si myslím můžeme nechat jen zdát, já jsem sice povahou skeptik ale za současného personálního stavu by se do něčeho podobného třeba v Brně mohl pustit jen vyložený kamikadze.
0

lekvar
Reakce: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 13 úno 2010 17:53
Bydliště: Klecany

Re: F4IN 2011

Příspěvek od lekvar » 04 črc 2011 12:03

ahoj Feldo,
Myslel si kamikadze kvoli tomu zeby sa nezaplatila hala?...Škoda ja si myslím, že na morave máte ohromnú tradíciu poriadania súťaží gumov poháňaných halových minimaktiet ... nedá sa na tom trochu zakladať?...možnosti sú teraz asi niekde inde, haly sú drahé atď ...no to je asi jedno...asi chýba aj trocha nadšenia...tak si necháme tom zdát... :| nič sa nedá robit...peace
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Pavel Stráník » 04 črc 2011 12:35

O peníze jde sice taky, ale nejen o ně. Měl jsem tu čest svým zanedbatelným kouskem přispět ke zdaru dvou ročníků Interscale které Tonda Alfery pořádal v Prostějově a malinko jsem nahlédl (a zbytek si dokážu představit) co obnáší zorganizovat soutěž která je na evropské úrovni. A to co se tam tehdy uskutečnilo je pro mě etalon toho jak bych si halovou soutěž představoval. Jenže to se kolem toho musí točit celkem dost lidí a mají to po dobu soutěže takřka na plný úvazek. Ostatně Tonda by o tom vykládat ...... A k tomu si uvědom že to co teď z Moravy přijelo do Kladna je dnes v podstatě kompletní sestava, možná pár jedinců by ještě dokázalo odněkud ze skříně vytáhnout dvacetiletého oříška ale nic víc.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: F4IN 2011

Příspěvek od discobolos » 04 črc 2011 21:37

I já bych chtěl pořadatelům moc poděkovat. Sice jsem tak v případě Martina udělal osobním mailem, ale zde chci poděkovat i druhé polovině organizačního výboru - Robertovi. Je opravdu dobře, že navázali na Adama Jeníka, který budiž pochválen za organizaci předchozích dvou ročníků.
Sám jsem si vyzkoušel organizaci minimaketářské soutěže, takže myslím, že už jakési organizační zkušenosti mám (a to neberu v potaz asi 10 soutěží z mého dávnověku, tedy nemaketářských).
Vím tedy, že to opravdu není nic jednoduchého. V mém případě možná ještě trošku složitější, protože i když kolegové z klubu mi velmi s organizací pomáhají, nikdo z nich není maketář, takže hlavní tíha organizace leží na mně.
Tak trochu jsem koketoval s myšlenkou uspořádat halovou soutěž na severní Moravě (kolega z klubu mi nabídl halu ve Frýdku-Místku), někteří si možná vzpomenou, že jsem vypustil sondu, kdo že by tak asi přijel. Bohužel reakce byla taková, že jsem z toho rychle vycouval :( .
Asi před rokem nabízel nějakou "spřátelenou" tělocvičnu v Brně Luboš Koutný (snad jen za láhev dobrého moku). Byli jsme tak napůl dohodnuti, že se o organizaci nějak podělíme, dokonce jsem zařizoval oficiální žádost o zapůjčení haly (neb Luboš měl problém se svým náčelníkem klubu, který jen sliboval a slib neplnil). Bohužel pak se Luboš dozvěděl, že se tělocvična jak naschvál bude rekonstruovat :cry: .
Jak to s ní vypadá teď nevím.
Já osobně za sebe mohu slíbit, že kdyby se ta možnost znovu objevila, jsem schopen minimálně jednoho organizátora (časoměřiče, bodovače-začátečníka) dodat ;) .
D
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Hugo » 12 črc 2011 17:07

Díky všem za reakce na F4IN. Když budu hovořit za sebe, tak je mi jasné, že zorgnizovat soutěž, aby měla úroveň a nemuseli bychom se stydět pozvat i lidi odjinud, je pěkná dřina a taky je potřeba sehnat lidi, kteří to budou dělat. No, jenže to bychom si pak nikdo nezalítal, že :-). Mně osobně vyhovují neformální setkání. Ale soutěžení je taky docela fajn (když někdo dorazí :lol: ). Za sebe mohu říci, že v Kladně to byl pro mě vrcholný organizační kousek :-), který odpovídá mým nynějším silám a schopnostem. Víc ode mě nikdo nečekejte :oops: :oops: Pokud Vám tam bylo dobře, tak to splnilo svůj účel.

Co se týká Brna: Já osobně si to dovedu představit. Kdybyste zajistili halu a termín v předstihu, tak si myslím, že by tam lidi přijeli. Podle mě je hlavním problémem zajistit halu s rozumným pronájmem, respektive jde o to, aby přijel dostatečný počet lidí, aby se hala zaplatila. Všechno ostatní si dohodneme lidi, co tam budeme - zda soutěžit, případně jaké kategorie, nebo to bude jen setkání, atd. (Na soutěži jsou podle mě největší problém bodovači)... M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Steve » 12 črc 2011 22:58

Vím o hale v Otrokovicích, občas jsem se tam dostal, teď už mi to moc nevychází.
Bohužel je stále dost plná, ale kromě běžného létání se občas podaří uspořádat sobotní létání pro kroužky modelářů za podpory Dětského Domu Sluníčko, tak by se to možná dalo společně pořešit - ráno kroužky a bodování, od oběda ostatní, řekněme "senioři".
Náhled na halu třeba:
http://www.youtube.com/watch?v=NVp_bbIle6g např. okolo 1:30, 3:00 a další - je vidět plocha haly - napříč jsou tři kurty, rozměry haly zhruba: délka 51m, šířka 32m, výška 11m.
A nebo:
http://www.youtube.com/watch?v=t_Ied2-f ... re=related
Dojednat to, najít termín a pořešit to včetně potenciálních sponzorů není jednoduché, bohužel i to chtělo i školený personál....Ale možnost je reálná, nicméně je to závislé od zájmu, aby to vůbec mělo smysl.
Dostupnější by to mělo asi být v nezimních měsících, snad i nájem by mohl být nižší. Např svícení to prodražuje, takže v létě - lepší. ;)
Je to k diskuzi.
Videí je na Trubce víc, stačí zadat "hala Otrokovice".
0

lekvar
Reakce: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 13 úno 2010 17:53
Bydliště: Klecany

Re: F4IN 2011

Příspěvek od lekvar » 09 srp 2011 17:46

Tak ako? chystá sa teda niekde nejaké halové lietanie ??? alebo si počkáme až do června 2012?
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Hugo » 09 srp 2011 21:26

Taky si říkám, že bychom měli něco vymyslet. Našli by se zájemci třeba na nějakej pozdní srpnovej termín v Říčanech? M.
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Honza Drážek » 09 srp 2011 21:47

já bych určitě dorazil... Kdyby se Hugo našlo více lidí, tak pak dej vědět termín. Stejně je počasí, jak v říjnu... :cry:
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1229
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Steve » 09 srp 2011 22:24

No a mimo halu?
V září - Brno - Drnec, Trnávka..... ;)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1181
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: F4IN 2011

Příspěvek od Pavel Stráník » 10 srp 2011 08:42

A navíc 20.8. je JETI meeting. Když hala, tak bych to nechal nejdřív na říjnové či listopadové plískanice
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: F4IN 2011

Příspěvek od discobolos » 10 srp 2011 17:14

I já bych přivítal pozdnější termín ;) .
I když kdoví, jak to se mnou bude. Možná začnu zase dělat televizi, a to bych pak byl každou sobotu na hokeji :( .
Stejně lítám furt s tím trapným Farmanem ... :lol: :lol: :lol:
D
0

Odpovědět