Setkání zakladatelů dvacetinek

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2433
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 srp 2019 17:44

Z korespondence s Dušanem Sedlárem o tom, jak řídnou řady těch co zakládali kategorii dvacetinek, organizovali jejich první soutěže a na nich létali, vznikl Dušanův nápad na uskutečnění setkání těchto kamarádů, kteří se ještě dožili těchto dnů. On přišel s nápadem uskutečnit toto v předvečer OPENSCALE 2020 na Medlánkách. Již byla kontaktována parta bývalých studentů gymnázia v Hustopečích, tedy Karla Ludvíka, Poldy Svobody, Františka Jersenského a Petra Najmana (bohužel již bude chybět Mahovský), účast přislíbil Ivo Čerešňák, zatím se neozvali Tom Heil, Inka Vávrová, Petr Mikulášek, Pavel Stráník a Vláďa Kunert, chybět budou Ruda Drnec, Hubert Pernica, Mirko Šmahel, Jan Krumbach, Zdenek Bedřich, Luboš Kočí, Jirka Merta, Zdeněk Vávra a Osvald Janisch. Nemám kontakt na Zdeňka Holuba a Vraťu Dubu, Karla Haniku, Josefa Nejezchleba, Jožina Dańhela, Petra Dolejška, Čecha, Kejíka a další, takže musím doufat, že tato informace se k nim nějak dostane a budou-li mít zájem, tak přijdou.
Protože Zdeněk Raška nemá internetovou adresu a tu na jeho syna jsem nějak ztratil, tak při výletu do Beskyd jsem se stavil ve Frenštátě a Zdeňka navštívil. Bylo to velmi dojemné přátelské setkání. Zdeněk je na tom dost špatně zdravotně, chodí o berlích a jeho vždy příjemná manželka prodělala malou mozkovou příhodu, zdá se, že tuto překonala tak dobře, že to na ní není poznat. Bylo to hodně nostalgické vzpomínání. Na závěr při loučení mi Zdeněk řekl, že pokud se toho dožije, tak na toto setkání do Brna přijede. Inu nikdo z nás neví dne ani hodiny...Doufám, že se Zdeňkem přijedou i Karel Knebl. Křivák a Sojka. Pozvánku jsem poslal Poldovi Walkovi, zatím se neozval, nemám kontakt na Lva Pazderu a bohužel již mezi námi není Dušan Krumplovič a jeho kamarád Tuhárský.
Toto je jen informace o tom koho jsem kontaktoval. Ze Slovenska mimo Dušana přislíbil účast Ján Kuchta, bohužel Dolfi Mikšík, stejně jako i Bunta, Karol Rybecký a Velký had již poletují ve sférách nebeských.
Řádnou pozvánku s programem zde snad brzy dodá autor tohoto nápadu Dušan Sedlár.
0

Odpovědět