Brno Medlánky 28.4.2018

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 bře 2018 18:38

Pozvánka
LMK Aviatik Brno uspořádá dne 28.4.2018 na letišti Brno Medlánky veřejnou soutěž č. 239
pro kategorie P-30, F1G, V (vystřelovala), oldtimery : BV1, BV-3 a BVmin a pro minimakety 1/20 bez statického bodování (o pořadí rozhoduje pouze dosažený čas).
Startovné senioři 50 Kč za první kategorii a 20 Kč za každou další, junioři a žáci 20 Kč za každou kategorii.
Pořadatel by uvítal, aby soutěžící alespoň 2 týdny před soutěží přihlásili e mailem ve kterých kategoriích budou létat. Podle přihlášených počtů pak pořadatel zajistí adekvátní ceny. Naopak pokud se do tohoto termínu do některé kategorie přihlásí méně jak 3 soutěžící, pak tuto zruší.
Souběžně s touto soutěží by měl probíhat i Přebor JMK mládeže v kategoriích P-30, házedla, větroně A-3, který pořádá LMK Brno, ale v kalendáři má na toto datum pan Cintula nahlášenou jen soutěž CO2

koutny.lubomir@seznam.cz
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 10 bře 2018 11:08

Upřesňuji jen, že onen Přebor JMK mládeže je uveden v kalendáři zvlášt pod heslem "Významné akce", ale ve stejném termínu...
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 dub 2018 07:19

Jak vypadá stav přihlášek na soutěž 28.4. ? Takže zatím je závazně přihlášený jeden senior Tom Heinl do kategorií M 1/2, BV-min a mohl by létat i BV-1. Pak jsou závazně přihlášení dva žáci z mých kroužků a je předpoklad, že jich bude 6. Doufám, že přijede Ján Kuchta a Dušan Sedlár, takže tato soutěž by mohla mít ráz mezinárodní. Na středečním sklípku mi tak na půl přislíbili účast Mirek Vaněk a Adam Jakeš, snad i Jirka Doležel. Ostatní zatím mlčí, což je škoda, protože jednak nevím kolik mám připravit cen a zda mám některou kategorii pro malou účast zrušit.
Samostatným případem je pan Cintula pořadatel souběžně probíhajícího Přeboru JMK mládeže, který přes moji žádost neposlal pozvánku s časovým průběhem jeho soutěže žákům z mých kroužků, ani mně, přestože jsem jej o to opakovaně žádal.
0

vladouch
Reakce: 30
Příspěvky: 106
Registrován: 28 srp 2015 07:16

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od vladouch » 17 dub 2018 08:57

Dobrý den,
já nemlčel, ale řekl jsem, že na soutěž nepřijdu neb mám jiné povinnosti.

přeji pohodové organizování
Kamil
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 dub 2018 09:38

V pořádku Kamile, já se o Tobě nezmiňoval a Tvé rozhodnutí akceptuji. Další tři hoši také měli již naplánovaný jakýsi jiný program, jako pálení čarodejnic, chatu atd. ale dali mi naději, že přijdou....
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 dub 2018 12:49

Tento víkend na Medlánkách (21.a 22.4.) bylo fantastické počasí, ale modelářů si přišlo zalétat velice málo. V sobotu jsem si udělal pár startů s BV-min Canuk a také vyzkoušel jak ve slabém větru létá minihydroplán HYDRA. V nedělí mne požádal tatínek jednoho chlapce z kroužku, zda by bylo možné zalétat novou Štěpánovu P-30 Maruška. Takže, než byla P-30 dovážena a skompletována, tak se přelétla dvě házedla - ta ovšem jsou seřízena spíše pro otce leváka, než syna praváka, který také nemá patřičný fyzický fond na tak těžké modely. Pak znovu byl přelétnutý k plné spokojenosti můj BV-min Canuk a konečně i P-30. Znovu se potvrdilo, že Maruška je naprosto blbovzdorný typ. Na 400 otáček již mírné stoupá, na 1400 otáček přistání na kopci nad lesem po letu asi 5 minut. Pak let s krátkým doutnákem na 1500 otáček, obrovská výška, deter kope po minutě, ale přistání až po třech minutách 50 m před lesem. Inu míra štěstí byla vyčerpána a jede se domů. Další hoši budou zalétávat v pondělí pdpoledne.
Přílohy
Štěpán s Maruškou.jpg
Po startu.jpg
Štěpán s házedly.JPG
Štěpán s házedly.JPG
Po startu na Medlánkách.jpg
Start.jpg
004.JPG
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 23 dub 2018 19:20

Bohužel pondělní trénink chlapců z Lužánek již takové štěstí na počasí neměl i když do 14 h bylo prakticky bezvětří, tak po 16 h začal foukat západní vítr 2 -5 m/s. Pro zalétávání zcela nových modelů to určitě nejsou nejvhodnější podmínky. Nicméně P-30 Maruška, SHARK a OMEGA jsou opravdu maximálně vhodné typy a tak za hodinu byly všechny modely seřízeny a zalétány.
Přílohy
Hoši z Lužánek.jpg
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 dub 2018 09:04

Předpověď počasí na sobotu na Windguru Brněnská přehrada byla dnes upřesněna - je fantastická : teplota 14-22°C, vítr 1-2 m/s . Takže pokud se to vyplní, zcela ideální podmínky pro obě soutěže. Horší je, že zatím mám přihlášené jen 4 soutěžící v kategorii Minimaket 1/20, do ostatních kategorií se mi zatím nikdo nepřihlásil i když doufám, že v BV-1,3 by mělo být alespoň 5 soutěžících (Šimek, Jakeš, Koutný, Pavlíček,Pospíšil). Do BV-min snad Šimek, Jakeš, Koutný, Pelech, ale žádný se dosud nepřihlásil. Do P-30 zatím žádný dospělák a tak uvažuji, že převezmeme výsledky žáků z Přeboru JMK, nebo kategorii zruším, pokud se do pátku nepřihlásí alespoň 3 soutěžící. Problém je, aby se na startovném vybralo alespoň na pronájem letiště, ceny mám připravené, ale jejich počet a hodnotu zvolím dle počtu přihlášek. Žádám proto tímto, aby všichni, kdo chtějí létat se alespoň mailem přihlásili na : koutny.lubomir@seznam.cz
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 dub 2018 18:43

Takto se připravuje Tom Heinl, na snímcích Ivoše Čerešňáka je jeho hezký, nový, v neděli zalétávaný BV-min Canuk
Přílohy
.jpg
.jpg
.jpg
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Lubomir Koutny » 24 dub 2018 21:30

Znovu prosím Adama Jakeše, Vlastu Šimka a Mirka Vaňka, aby mi tito do čtvrtka jasně řekli, zda v sobotu v 9 h budou na Medlánkách a zda budou létat soutěž BV-1,3 a BV-min. Pokud ne, tak tuto zruším a bude z toho jen přátelské polétání. Předpověď počasí je zatím na výbornou, ale dosud mám přihlášku jen ode dvou mých žáků z kroužku. Podobně v m 1/20 mohu zatím počítat jen s Tomem Heinlem, Jánem Kuchtou, mou maličkostí a jedním žákem.
Přílohy
žáci s old-timery.JPG
Toník Křižka natáčí nové Zero.JPG
Petr Kolář a jeho Sopwith Swalow.JPG
Adamův vítězný Deperdussin.jpg
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Pavel Stráník » 25 dub 2018 07:57

Ten Tomův Cannuck vypadá moc pěkně, řekl bych že by zabodoval i mezi dvacetinkami, a to rozhodně víc než Turbočmelák. A že bude i dobře létat, o tom vůbec nepochybuji.
0

Emil
Reakce: 3
Příspěvky: 118
Registrován: 30 kvě 2012 17:57
Bydliště: Kuřim

Re: Brno Medlánky 28.4.2018

Příspěvek od Emil » 28 dub 2018 18:28

Akce to byla parádní, počasí se opravdu podařilo. Byť se nakonec létal "jen" Přebor mládeže JMK, byl to modelářský svátek. I vítr a termika byly k soutěžícím velmi shovívavé.

Co ale nemůžu přejít, je závěrečný slovní incident mezi Lubošem a Vlastíkem. Následující odstavce budou asi obsahovat nějaké sprosté slovo (to jen info pro adminy).
Slepit éro je pro modelářský potěr VELKÝ úkol. Přijít s modelem na letiště ale znamená tísíc dalších věcí, kterým je třeba navyknout. V tomto ohledu se Vlastík choval jako ostřílený pedagog (opravdu klobouk dolů). Jedním ze základních pravidel modeláře je starost o svůj (soutěžní) model. Platí, že po odlétání soutěže je první starostí modeláře bezpečně uložit gumový svazek a hned následně celý model "do hangáru", do bezpečí přepravní bedny. Chápu, že je nutné modelářství propagovat, je ale možné soutěžícího slušně požádat o znovusložení modelu z důvodu společné fotky (a příslibu zveřejnění v některém z místních plátků), nikoli se chovat jako asociál. Maminka nakonec "vyměkla", model byl složen pro společnou fotku.
Luboši, SERE mě jedna věc. Ten klučina má éra OPRAVDU rád. Když jsem zaklouzával svého nového Padáčka, bezelstně na mě vystřelil, že vypadá jako Mrija. Mriju znám, ale že je to zrovna AN-225 bych z hlavy fakt nedal. A fakt měl pravdu: dvojité směrovky a hrb na trupu v místě centroplánu opravdu vypadají, jakoby je Antonov kopíroval od Zdeňka Rašky.
Obávám se ale, že příští školní rok bude raději tento potenciální letecký expert maminkou, po aktuální zkušenosti, uklizen do jiného, nemodelářského kroužku. VELKÁ škoda.
Tím klučinou je ten trpajzlík úplně vlevo:
P1120218.JPG
PS.: Dotyčný klučina jako soutěžící a jeho maminka jako přepečlivý mechanik, dodržujících rady zkušenějších (především Vlastíka), vylétali na Krajském přeboru stříbro. Mechanik dotyčného přeborníka mi pak interně sdělil, že na tuto soutěž (byť jsou z Komína!) nechtěli vyrazit, protože se jejich "týmu" zkrátka nedaří.
0

Odpovědět