Setkání zakladatelů dvacetinek

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 dub 2020 10:02

Doufám, že to koranovirové domácí vězení by nám mohlo v půli května skončit. Pokud Kamil upsořádá AIR RACE v původním termínu 23. -24.5., případně v nějakém náhradním, pak by měl Dušan Sedlár v sobotní podvečer uspořádat Setkání zakladatelů dvacetinek. Kontaktoval jsem hochy z Hustopečské party (Ludvíka, Svobodu, Najmana, Zahrádku), z domácích Kunerta, Stráníka, Heinla, Vávrovou, Červinku, Čerešňáka a našeho Petra, osobně jsem navštívil Zdenka Rašku, který také přislíbil účast, doufám, že on by v tomto smyslu mohl kontaktovat další z jeho klubu : Křiváka, Knebla, Sojku a Wallka. Tito dali přednost setkání v sobotní podvečer. V tomto smyslu jsem provedl rezervaci v restauraci U Křivé vrtule. Pavel Stráník přislíbil promítání vybraných fotogragií dvacetinek za uplynulé půl století.
Nyní se obracím s prosbou na ty, kdo mají nějaký kontakt a mohou informovat následující dvacetinkáře : Mirka Dudu, vítěze první soutěže minimaket, snad ještě bydlí v jihočeském Hrobě. Z Brňáků pak Karla Haniku, Rudu Drnce, Milana Hasáka, Josefa Daňhela, Honzu Weingera, Kovala, Holuba, Dubu, Šilbergra, Dolejška, Čecha.
Z Ostravy Pazderu, další včetně pořadatele soutě v Porubě si bohužel nepamatuji...Vláda Kunert by snad mohl kontaktovat kolegu Michala Saiferta.
Pokud jde o Prahu, pak ti, co ještě minimakety létají jsou vítaní a snad by mohli kontaktovat Standu Černého (jeho emailová adresa, co mám je již neplatná), Stodůlku a další.
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Vyvel » 03 dub 2020 07:55

Luboši, závidím ti tvůj optimismus. Bez něho by to asi nešlo. Nicméně i když vyjdu z toho, že v polovině května budou ukončena všechna omezující opatření, čemuž osobně nevěřím, nevím jestli se za necelé dva týdny dá připravit soutěž.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 03 dub 2020 10:11

Pavle máš pravdu, i když já si myslím, že již začátkem května budeme chytřejší. Ono vlasně nejvíce záleží na tom, zda Kamil bude schopný uspořádat AIR RACE v původním termínu. Pokud jde o vlastní Setkání, pak se situace zcela změnila. Duchovní otec celé akce Dušan Sedlár, který přišel s tímto nápadem, když zjistil, že se mi ten nápad moc líbí, tak mne požádal, abych zjišťoval, u zájemců předevší z Brna a okolí, který termín by jim lépe vyhovoval (kluci z Brna i z Hustopečí mi řekli, že oba termíny by to mohly být, ale sobota s ohledem na mimobrněnské je lepší), pověřil mne zajištěním místa v restauraci U Křivé vrtule, což jsem provedl. Také jsem osobně navštívil Zdeňka Rašku ve Frenštátě, který přestože chodí o berlích účast přislíbil. Dušan jediné co udělal bylo, že pro sebe a manželku si zajistil nocleh na Medlánkách. Pardon, abych mu nekřivdil on ještě dal se svůj příspěvek o stromolezci, Políčku a na konci kratičký odstaveček o Setkání, kterého jsem si já z počátku vůbec nevšiml, asi jsem nebyl sám. A pak se Dušan divil, že mu na něj nikdo nereaguje, když bylo plno recesitických příspěvků na Stromolezce. O způsobu takové propagace si myslím své a potvrzuje mi to poslední e-mail, který jsem od Dušana dostal : Luboš, aby neprišlo k nejakej mýlke oznamujem, že sa v ďalšom žiadnych aktivít nebudem zúčastňovať a stretnutia ani v máji, ani v neskoršom termíne sa nezúčastním. Tebe, v zbytku života prajem len to najlepšie a veľa zdravia. Dušan.

Takže situace je jasná. Pokud Kamil uspořádá AIR RACE v původním termínu, pak lze uskutečnit i Setkání s tím, že Pavel přislíbil promítání vybraných fotek z celého období. On ještě navrhl jinou variantu, uskutečnit toto při halové soutěži ve Hluku. Jenže to má velký háček, ze starých dvacetinkářů téměř nikdo oříšky a pistácia dnes nelétá, tedy alespoň z Brna a Hustopečí, nejinak je to ve Frenštátě. Nevím, zda by tito lidé vůbec do Hluku přijeli a platili vklad 1000 Kč, já osobně říkám, že tam nepojedu, pro mne jako důchodce je to moc drahé.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Ivan Horníček » 05 dub 2020 10:58

MyHeritage umožňuje po omezenou dobu obarvovat černobílé fotky. Tak jsem zkusil některé staré modelářské fotky použít. S kamufláží si to ale nedovede poradit. Tak zatím takhle.
Přílohy
IMG_0033.jpg
IMG_0033.jpg (70.53 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0033-Colorized.jpg
IMG_0033-Colorized.jpg (93.32 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0032.jpg
IMG_0032.jpg (64.82 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0032-Colorized.jpg
IMG_0032-Colorized.jpg (85.77 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0031.jpg
IMG_0031.jpg (74.3 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0031-Colorized.jpg
IMG_0031-Colorized.jpg (99.47 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0026.jpg
IMG_0026.jpg (66.05 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0026-Colorized.jpg
IMG_0026-Colorized.jpg (87.45 KiB) Zobrazeno 2721 x
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Ivan Horníček » 05 dub 2020 11:01

Ještě další.
Přílohy
IMG_0051.jpg
IMG_0051.jpg (67.79 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0051-Colorized.jpg
IMG_0051-Colorized.jpg (85.47 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0047.jpg
IMG_0047.jpg (74.06 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0047-Colorized.jpg
IMG_0047-Colorized.jpg (95.11 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0045.jpg
IMG_0045.jpg (76.01 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0045-Colorized.jpg
IMG_0045-Colorized.jpg (95.77 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0036.jpg
IMG_0036.jpg (69.81 KiB) Zobrazeno 2721 x
IMG_0036-Colorized.jpg
IMG_0036-Colorized.jpg (92.3 KiB) Zobrazeno 2721 x
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 dub 2020 17:58

Ivane jsi dobrý. Jak to funguje ? Můžeš do té fotky určit kurzorem místo a jeho barvu. Jako, že pokud to nejde a ono si to samo volí barvy, pak je to nejen s flekatou kamufláží, ale i s jednobarevnou trochu problém, například u britských znaků pak má kokarda obrácené barvy.... Já když jsem spolupracoval na má knize Schneiderův pohár, tak jsme ty fotky letounů museli pracně vybarvovat - určit barvu na vyznačenou plochu. Všechno to bylo OK, ale ten grafik si pak sám, bez mého vědomí navrhl barevnou fotku na obal a tam Supermarine S.6 udělal červený, místo modré. Já to uviděl, až již to bylo hotové a nešlo s tím již nic udělat...Máš nějaký kontak na Michala Králíka. Volal mi na nový rok, hezky jsme si popovídali, ale také mu bylo líto, že Dušan Garba sice hezky létá s jeho oříškem Macchi M.7, ale ve výsledkovce ani v reportáži není uvedeno, že model postavil Michal. Také si myslím, že tam mohlo být uvedeno M. Králík, Proxy D. Garba.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Ivan Horníček » 05 dub 2020 18:44

Je to automat, nahraješ čb. fotku a vypadne barevná. Muselo by se to dopracovat ručně. Je to určené na portréty a ty to dovede docela dobře. Přikládám fotku mého PO 2 Kukuruznik. Je to focené v Lomnici u Tišnova. I tam se létala několikrát soutěž.Telefon Michala pošlu na seznam.
Přílohy
IMG_0008.jpg
IMG_0008.jpg (82.12 KiB) Zobrazeno 2653 x
IMG_0008-Colorized.jpg
IMG_0008-Colorized.jpg (104.12 KiB) Zobrazeno 2653 x
0

vladouch
Reakce: 30
Příspěvky: 106
Registrován: 28 srp 2015 07:16

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od vladouch » 06 dub 2020 08:29

Kamil uspořádá AR jen za předpokladu, že to již situace a vládni nařízení dovolí. Rozhodnuti bude 14 dní před soutěží. Z čistě logického hlediska, přijde Vám jako dobrý nápad pořádat setkání lidi pokročilého věku a mnohdy se zdravotními komplikacemi. Z mého dotazu ohledně příjezdu závodníků, je zřejmé, že přijedou pouze za předpokladu, že restrikce pominou. Pokud v době konaní nebudou ještě otevřené restaurace, vyřeší se to samo. Žádný pivo stan obstarávat nebudu. Pro zajímavost: Dnes se na vládě rozhodne, zda bude trvat zákaz civilního létaní nebo bude opět povoleno.

Přeji všem pevné zdraví
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Pavel Stráník » 06 dub 2020 09:53

Celé se to má trošku jinak a má to svou genezi. Možná jste zaznamenali že jsem z vlákna Air Races vyjmul příspěvky týkající se vzpomínky na 50 let od pořádání soutěží na Políčku u Trnavy, jejíž součástí právě měla být organizace sešlosti pamětníků, původně plánovaná jako komorní a skoro řekl bych pietní, s čímž přišel Dušan Sedlár, a dal je do samostatného vlákna. Celé to nabralo trošku jiný směr a grády a výsledkem je, že Dušan na to rezignoval, celé to zrušil a v reakci na to jsem celé to vlákno zase smazal.
Osobně na to mám ten názor, že považuji za kontraproduktivní nadměrné hromadění akcí, obzvláště pokud se dá dopředu čekat co která z nich obnáší: dopoledne bodovat, odpoledne být celý den na letišti, rychle něco skousnout a k večeru Tondův workshop. To samo o sobě považuji za dostatečně modelářsky vyčerpávající a celkem nabitou náplň dne. Už tu nevidím moc prostor na nějaké sešlostní show.
Takže se sešlost konat nebude, alespoň ne v původně zamýšlených intencích a rozhodně ne z aktivity Dušana Sedlára. Ale třeba to celé je jen zbytečné vzedmutí hladiny a omezení která mohou platit to vše vyřeší za nás.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 črc 2020 13:51

Setkání pamětníků začátku dvacetinek
Kamil Pitra zrušil svou soutěž Air Races, která měla být předposlední víkend v květnu, tak tím i padl původně uvažovaný termín Setkání.
Protože však Jirka Doležel se rozhodl uspořádat poslední víkend v srpnu Memoriál Jiřího Merty jako dvoudenní soutěž, tak se nabízí možnost uspořádat Setkání v sobotu 29.8. od 19 hodin v restauraci U Křivé vrtule, kde máme pro toto rezervovánu její krytou předzahrádku. Doufám, že tento termín bude většině pamětníků vyhovovat a tak se setkáme ve velké sestavě. Je na co vzpomínat a také zhodnotit, kam se naše kategorie za půl století posunula.
Luboš
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 17 črc 2020 16:30

Ještě prosba. Vedoucí restaurace chce vědět kolik bude účastníků Setkání. Proto prosím aby mi každý, kdo se zúčastní, co možná nejdříve svou účast potvrdil.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Setkání zakladatelů dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 srp 2020 08:06

Jsem rád, že dostávám od kamarádů potvrzení jejich účasti na setkání zakladatelů a pamětníků začátků dvacetinek. TAKŽE SE TĚŠÍM, ŽE V SOBOTU V 19 HODIN SE SEJDEME V RESTAURACI U KŘIVÉ VRTULE. Nebude to jen nostalgické vzpomínání, ale také porovnání kam se naše kategorie za půl století posunula. Zájemci o worshop práce s pěnovým polystyrenem mohou získat další informace od největšího odborníka Tondy Alferyho, který jistě opšět předvede názorné ukázky v učebněaeroklubu.
Zájemco o ubytování si mohou sami objednat nocleh také vaeroklubu (počet míst je omezený a již nyní si tento zamluvili).
0

Odpovědět