Zatahovací podvozek FM-2

Modelářské vybavení, nástroje, pomůcky, připravky, stavební postupy, technologie a použité materiály

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od discobolos » 09 kvě 2013 10:55

Holt, kdo umí, ten umí :D .
Kdo neumí, ten čumí (jako já) ;)
D
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Malutky » 09 kvě 2013 17:47

vypadá to neskutečně a nejsem asi jeďiný co by chtěl vidět video podvozku v akci
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od discobolos » 09 kvě 2013 21:34

Dodatečně se omlouvám za vulgární výraz.
Správně mělo být "valí oči".
Ale to se nerýmuje :lol: :lol: :lol:
D
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Hugo » 09 kvě 2013 22:10

Zatahování podvozku mne fascinuje v každém případě, zatahování podvozku u Wildcata mne fascinuje dvojnásob. A kromě toho zírám na čistotu povrchu... Toto je ryzí inspirace, díky. M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Steve » 11 kvě 2013 12:47

Parádní!
A co jsem okamžitě zaregostroval je i povrchovka. Čistá práce, povrch, paneláž.
To se tady moc nenosí....
Vypadá jak přerostlý kit! ;)
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od discobolos » 14 kvě 2013 22:14

Jen jestli paneláž nebude "příliš výrazná". Já s tím u bodovačů narazil :D :D :D
D
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Steve » 16 kvě 2013 07:20

Jasně ;) Vím co máš na mysli.
Paneláž nikdy nebude maketová na 100%
Jednak bys ty spáry skoro neviděl, vystupující nýty by asi taky nikdo nedělal. Dost lze znázornit u polystyrenových modelů, hlavně stavebnic, ale když vyloupneš polystyrenový trup z formy, nemůžeš na něm najít desetinové spáry, odpovídající velikosti hlav nýtů, zejména zapuštěných :lol: , zvlnění plechů a podobně.
Nejsou to kity, musí to létat (mělo by :D ).
Já to oceňuju, když se někdo snaží znázornit paneláž, jakkoliv maketovou a tahle je pěkná, co na tom že výraznější než v reálu? Jak jinak ji udělat?
Lepší než kdyby bylo jakékoliv plechové éro průhledné, že přes něj přečteš noviny. Stejně jako kritizovaný polystyrenový trup na D.I, pořád lepší než hladké vřeteno.
Nebo Avenger - to jsou modely, které díky výborné dokumentaci mají co k nalezení a strhnutí. Kdo přinese mušku, paneláž na ní není a tedy ani na modelu a vše je OK. A podklady za 100%.
A nebo nikomu nevadí průhledný model, nastříkaný jakýmsi bahnem podle podivných podkladů....jo, tak to chodí.
Ale nelámu si tím hlavu.
Jasně, vím, co myslíš ;) . Michael taky kdysi narazil, když jeho model měl podle dokumentace "barva potahu žlutá" a dozvěděl se od bodovačů že "ta žlutá je moc žlutá". Nejspíš někdo kdo papíry nestříká ale barví, ale co už...
Zrovna včera jsme tam měli origo J-3, kterou jsme smontovali loni, létá na původní imatrikulaci a kdyby bodovači viděli, jaké odstíny na ní jsou... :D . Postavit to maketově, tak mi urazí ruce a budu za prase....a tak zbývá vše doložit fotkami ;)
Většina z nás staví pro radost a ne pro bodovače, i když to pak zamrzí...Jinak by všichni stavěli monotypy zaručeně létající, ale koho by to bavilo?
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Pavel Stráník » 16 kvě 2013 09:58

Ocenění že se někdo s paneláží namáhá je chvályhodné, ale cílem je mít model podobný předloze, ne karikaturu s přehnaně vypíchými některými detaily. Pokud si pamatuji, tak když jsem měl Lightninga, tak jsem paneláž kreslil trubičkovým perem 0,18mm světle šedou tuší zespodu a tmavě zelenou shora, takže nebyla skoro vidět. Bylo to asi jako u originálu, jen mě trochu mrzelo že jsem se s tím tak babral a efekt většina lidí přehlédla.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Hugo » 16 kvě 2013 13:44

Feldo, Tvůj Lightning byl prostě nadčasový... škoda, že již není mezi námi (vzplanul? ) teď by přišla jeho chvíle. :-).
Mimochodem, jedna z prvních Radkových rad co jsem dostal, byla používat na paneláž šedou nebo u WWI hnědou barvu. Ne vždy to dodržuji, protože mi ty lihovky mezi modely vysychají a protože jsou poměrně drahé, tak používám černou, jako Tonda. Možná by šlo výraznou paneláž utlumit nějakým filtrem, jak používají plastikoví modeláři. Ale u Wildcata mne osobně to nijak moc neruší. M.
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Steve » 22 kvě 2013 16:35

Myslíš lihovou barvu nebo fix?
U té Divoké kočky se mi to taky líbí.
Zrovna teď zkouším zase paneláž, po dlouhé době nematlám WWI :lol: a docela mě to baví.
Ovšem jak to dopadne.....ví bůh :D
0

g_kandylakis
Reakce: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2010 00:53
Bydliště: Thessaloniki, GR

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od g_kandylakis » 12 srp 2014 10:34

Hi Tonda,

I have not visited the forum for quite a long time for a variety of reasons, language difficulty being the most important....
It works partially with google translate, but it can get tiresome.

But this was entirely my loss... I logged in yesterday to see at least pictures and was rewarded with a large number of very interesting projects, to say the least. Not sure where to start now...

So, here is my first reply, in order to express my amazement for the incredible mechanism you have created again! Not much more to say, other than to send my compliments and admiration...

best regards,

George
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zatahovací podvozek FM-2

Příspěvek od Antonín Alfery » 13 srp 2014 18:00

George, thank you for your kind words...
0

Odpovědět