Brněnský sklípek

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek No.2 15.10.

Příspěvek od Vladimír Alfery » 10 říj 2014 15:37

Jak jsem již psal v mailu...

Další Brněnský "Sklípek" se bude konat příští středu 15.10. po 18:00 v hostinci u Semináru (zastávka Antonínská).

Umístění

S Jurou D. se budeme těšit ;) .

Vláďa A.
0

Pepa
Reakce: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 05 úno 2010 20:56
Bydliště: Jak kdy

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Pepa » 10 říj 2014 20:48

Ale to je velmi dobrá zpráva! Počítejte se mnou a s tajnými informacemi ze sklípku z Brna. Hlásím, že už mám místenku! Váš Tajný informátor Pepa.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 říj 2014 10:17

Tak jsem poprve zavítal na Brněnský Sklípek U Seminaru. Ve středu vedu kroužek v Bystroušce a tak jsem přijel až před sedmou, to již Jirka, Vláďa i Tom byli v debatě o výrobě blatníků na Z-37. První dojem : podnik pěkný, pivo Plzeň výborné (i když s mírou si tam moc starosti asi nedělají),výběr jídla dobrý.
A bylo nás nakonec šest (věřím, že brzy zde bude i fotka). Témata hovoru různá, technologie stavby, nová pravidla, orientace a hledání modelu v kukuřici podle busoly v mobilu, kolik asi bude vlezné v Pelhřimově, pokud přibude dalších 5 soutěžících, co staví bažanti v mém kroužku atd.
Jsem stařec, můj sluch již není nejlepší, včera tam bylo plno lidí, akustika místnosti je zoufalá a tak to bylo jako v židovské škole. Bohužel z některých vět jsem polovinu neslyšel, takže příště to bude chtít interkom !!!
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 19 říj 2014 21:42

Hezký večer,

ještě bych zmínil nějaké témata diskuze:
-shoda v tom, že nemá cenu přidávat víceplošníkům 3% na vrtuli
-pupek, který je udělán na houbách chutná jako něco mezi masem a houbama (že Juro :D )
-u nás na Moravě roste 4-metrová kukuřice
-v neposlední řadě se řešilo, co kdo lepí a bude lepit (jedna krása vedle druhé)
-a jídlo...to Vám ani nebudu popisovat (na koleno si nikdo netroufl, ale všichni si pošmákli :) )


Při odchodu jsme se shodli, že sklípek začneme pořádat +- mínus jednou za měsíc ;)

Slíbená fotka,
Vláďa
opr00001.jpg
opr00001.jpg (240.45 KiB) Zobrazeno 5514 x
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Jiří Doležel » 25 lis 2014 11:54

*******************************************************************************************

Vážení příznivci malých létajících maket a historických modelů,
přijďte posedět, pojíst, popít, moudře pohovořit a rozloučit se v době Adventu s modelářskou sezónou roku 2014 do Brněnského sklípku, tj. Hostince U Semináru, v úterý 9.12. 2014 od 18 hodin. Místa jsou rezervována.


Na shledanou se těší, Jirka a Vláďa


********************************************************************************************
0

Vlastik
Reakce: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 14 úno 2010 12:02
Bydliště: Tišnov

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vlastik » 04 pro 2014 17:58

Už se to blíží, už se moc těšíme!
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 10 pro 2014 09:24

Tak tentokrát jsem přišel včas, dokonce jako první, nějakou minutu před Jirkou Doleželem. U Seminára bylo z počátku poloprázdno a měli jsme reservovaný stůl.
Téma dne Pelhřimov, především soutěž házedel, technologie, teorie a praxe. Vyhrála tam ta praxe i když jen těsně, příště asi bude vše jinak. Pak se hospoda začala zaplňovat a také místa u našeho stolu, nově přišli také Mirek Kuba a Adam Jakeš. Bohužel to již také stoly naproti v místnosti byly zaplněné a tamní "Klub holohlavců" vše přehlušil. Ano, akustika této hospody je zoufalá! Takže asi dvě hodiny jsem se marně snažil uslyšet to, co říká Adam, nebo Mirek a mohl jsem si pořádně popovídat jen s Jirkou a Vlastíkem. Hoši si mimo pivo také objednali nějaké to jídlo, nechal jsem se inspirovat a dal si klobásu s křenem, hořčicí a feferonkami. Klobása nestála za nic, taková jako uvařený náčeňový hadr. To Vlastík měl větší štěstí a jeho krkovička vypadala hezky a prý byla výborná. Před devátou jsem se rozloučil, zaplatil 210 Kč (za tři piva a klobás opravdu dost, to by jinde byla perfektní večeře). Takže i podruhé návštěvě mohu říci, že v Brně existují lepší, klidnější a lacinější restaurace...
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Pavel Stráník » 10 pro 2014 16:57

No, ono pořádat sešlost v hospodě ve večerním čase a myslet si že si člověk popovídá a bude i všemu dobře rozumět je poněkud bláhové, obzvláště pokud stůl je pro více než čtyři osoby a hospoda slušně vaří a má dobré pivo. K aktivitám jejichž hlavní náplní není jen slopání piva v těchto podnicích obvykle slouží salonky. Jinak se opravdu vylučuje aby byly splněny současně všechny tři atributy:
- dobré jídlo a pití za slušnou cenu
- klid k debatám
- termín v nejvytíženějším večerním čase
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 10 pro 2014 21:30

Pavle asi máš pravdu, ale proč tedy si nevzít ten salonek ? Jinak si myslím, že třeba MIKI klub na Makovského je ve slušném prostředí, bývá tam klidno, jídlo tam bylo vždy perfektní a ceny rozumné. Měli jsme tam také banket k 40 letům dvacetinek, Australák i Angličané byli tehdy náramně spokojeni s kvalitou jídel. Je mi jasné, že budu nařčen, že to tlačím blízko mého bydliště. Někdy jdu na menu do jídelny u Semilasa, chodí tam také Bohuš Reichard, je tam čisto, klid, velmi dobré jídlo - výběr z pěti menu, cena s polévkou i s malým pivem 79 Kč. Nevím jak to tam vypadá navečer....
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 12 pro 2014 16:42

Něco k setkání.
V úterý proběhlo další setkání v příjemné atmosféře. Pokecali jsme o házedlech F1N a padla meta 40s na pokoření v příštím Pelhřimově.
Adam přinesl ornitoptéru, kterou zatím nenaučil létat, ale určitě se mu to podaří.
Jinak k umístění...Místo jsme poprvé vybrali kvůli pro nás (mně a Juru) vhodnému umístění a výbornému jídlo (moje úterní klobása byla výborná, minulé knedlíky taky...), ale řekl bych, že není problém dohodnout se na jiném místě.

A poslední ke "Klubu holohlavců" ...jednalo se o moje kamarády florbalisty, studenty a doktorandy VUT...takže i já patřím do tohoto klubu ;) .
hromadnafotka.jpg
hromadnafotka.jpg (228.93 KiB) Zobrazeno 5894 x
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 07 led 2015 21:33


Další Brněnský "Sklípek" se bude konat v úterý 20.1. v 18:00 v restauraci Velorex (zastávka Tylova).


http://www.restauracevelorex.cz

S Jurou D. se budeme těšit ;) .

Vláďa A.
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Brněnský sklípek

Příspěvek od Vladimír Alfery » 18 led 2015 19:48

Rád bych připomněl, že se toto úterý 20.1. koná další Brněnský sklípek. Detaily o příspěvek výše.
0

Odpovědět