Kawasaki Ki.61 Hien - tester

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Vladimír Alfery, Pavel Stráník

Hugo
Reakce: 0

Re: Kawasaki Ki.61 Hien - tester

Příspěvek od Hugo » 16 dub 2018 20:34

Havrane, moje zkušenost s Kashmirem je taková, že bych ho na stíhačku z WWII nepoužil. On totiž hrozně zvýrazní kostru. Proto je skvělej na předlohy z WWI, kde to je naopak potřeba - krásně Ti vylezou žebra a když to trochu foukneš patinou, tak to vypadá jako porty. U trupu jak kdy, prostě je potřeba se řídit fotkama. U předloh z WWII naopak potřebuješ, aby kostra vylejzala co nejmíň - plechovej povrch. Ideální na toto je Plyspan, nebo pak použít Japan, Starspan, Modelspan... Kashmir navíc jde dost těžko barvit předem - ten papír v sobě nemá pojiva a ve vodě se rozpadá. Tak to zvaž. Každopádně hodně štěstí i při zalétávání a díky, že se dělíš o stavbu.
ad vrtule: vrtuli bych teď neřešil, pokud Ti to nebude chodit, tak tam dáš plastovou Igru a zkusíš si to zalítat s ní. Dělej to s radostí a pro radost. M.
0

discobolos

Příspěvek od discobolos » 18 dub 2018 13:46

Osobně na podobné modely používám plyspan. Je sice trochu těžší, ale nepotřebuje tolik laku, jako poreznejsi papíry. Jen se musí lepit něčím jiným, než lakem. Ten jim totiž prosakuje velmi málo. Takže buď lepidlo na tapety, lepící tyčinka, nebo ředěný Herkules. Jen pozor, při vypínání vodou se dost smršťuje a může deformovat slabší díly kostry. Lakem už se nevypíná skoro vůbec. Naopak při potahování "za mokra" je možné dle jednoho videa potáhnout i značně sférické plochy (viděl jsem, jak borec potáhl půlku trupu Mustanga jedním archem papíru v kuse, jen to občas někde nastrihl).
0

discobolos

Příspěvek od discobolos » 18 dub 2018 13:55

Dokonce jsem od Luboše koupil i zelený plyspan. Jen ta zelená nebyla přesně Japanese Army Green :lol: :lol: :lol:
V US lze koupit (přes web) i stříbrný plyspan, ale ten je tak hrubý a nepoddajný, že jsem potah spodních ploch po neúspěšném pokusu odpískal a stříbrnou nastříkal ;) .
0

havran

Příspěvek od havran » včera, 12:50

Tak po velkém dilematu jsem na potažení zvolil kašmír 9g. Sice mám pěkné barevné archy ve vhodných barvách, ale chtěl jsem si vyzkoušet ten jemný papír a taky to barvení.
Kostru jsem podbarvil, vršek zeleně spodek šedou. Natřel jsem to však jako hůlky k plotu. Zbytečně 2x a navíc relativně sytou barvou 1:1 s vodou. Přírustek hmotnosti poměrně veliký cca 0,6g. Takže poučení pro příště, podbarvovat jemněji.
Cvičně jsem si postavil cessnu ve světle šedé a kousky podélníků nechal neprobarvené. Je to opravdu hodně vidět a ta kostra se velmi zvýrazní. Takže podbarvuji vše a to i pod syté kupované papíry.
Problém nastal při vypnutí VOP. Natřel jsem to řídkým nitrolakem a papír se mi slepil. No fakt nevím co s tím. Asi to budu muset vyrobit znovu a nějak nastříkat.Vodou to napřed vypnout nejde, barvy by se rozmočily.
Jo a vylepil jsem tu přední přepážku - díky za upozornění.
Přikládám pár fotek.
Přílohy
Podbarvení kostry Cessna.jpg
Podbarvení kostry Cessna.jpg (31.3 KiB) Zobrazeno 105 x
0

havran

Příspěvek od havran » včera, 12:53

Ještě ty fotky
Přílohy
Kawasaki potaženo kašmírem.jpg