Buscaylet - de Monge 5/2

Poptávka, nabídka a upozornění na nalezené podklady ke stavbě minimaket

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Buscaylet - de Monge 5/2

Příspěvek od shark » 13 kvě 2023 09:59

Už jsem se obával, že strom nebude... ;) :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Buscaylet - de Monge 5/2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 13 kvě 2023 18:35

Poslední pokus o stabilní seřízení byl nepatrně podložkou 0.6 mm vyosit vrtuli doleva a dolů. Ráno bylo bezvětří, ale vlhko, potah křídla se zvlnil a každý let byl jiný, nemělo smysl pokračovat. Podvečer 17 h bezvětří a sucho. natáčím 400 otáček, model hezky stoupá v přímém letu, ale po 10 vteřinách nervózně kmitne ocasem a padá v levé šturcspirále. Osvítil mne duch svatý, namačkávám VOP na větší úhel seřízení a také negativ na pravém křídle. Natáčím hned 1000 otáček. model po startu strmě stoupá v přímém letu do výšky 20 proti paneláku a hrozí, že zůstane na některém balkóně, naštěstí těsně před barákem zatočí do pravého úhlu a dále stoupá, to již hrozí, že skončí na vrcholku některého ze stromů v parku, naštěstí je přelétává a znovu zatáčí robnoběžně s dálničním přivaděčem, cítím slabý východní průvan. který opět je impulzem k zatáčce ve výšce asi 25m nad střechou paneláku, ano nahoře je slabá turbulence a možná i stoupáček. Mám neskutečné štěstí, model již nestoupá, dokonce se centruje nad plácek, udělá ještě 4 okruhy a přistává pod stromem. Starší pán. co celý let se zájmem pozoroval se mne ptá, proč ten model řídím tak blízko kolem paneláků. Když mu říkám, že je to volně létající model a žádné RC tak mi nechce věřit. Takže na 1000 otáček s velkou vrtulí 180/200 model letěl minutu, na 1500 by to mohlo být i100 s ale venku, nebo v Pavilonu Z. případně v ČEZ aréně v Pardubicích a tam ještě se svazkem o trochu slabším. Ještě jeden opatrný let na 500 otáček, který potvrzuje správné seřízení a jde se domů.
Přílohy
DSCN5414.JPG
DSCN5415.JPG
1
1 Obrázek

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Buscaylet - de Monge 5/2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 16 kvě 2023 08:57

KONEČNÉ ŘEŠENÍ
Včera v podečer bylo bezvětří a žádná rosa, zkusil jsem natočit "jen 900 otáček", model nastoupal asi 20m výšky a opět létal obdélníkové okruhy, tedy asi tak 20-40 m rovně, pak dost ostrá zatáčka do leva a tak stále dokola, půl minuty to krásně vycházelo mezi paneláky a parkem, pak však ta posleddní zatáčka byla moc otevřená a následovalo přistání na ořechu ve výšce asi 7m, musel jsem domů pro teleskopickou tyčku, sundávání bylo pracné a dolů jsem dostal model bez podvozku a jedné vžpěry, odlomil jsem i tu druhou a zkusil odstartovat model v "čsté konfiguraci" na zbytek otáček. Model letěl hezky v pravidelných okruzích o průměru 15m. Pak na parkovišti při natočených 800 otáčkách to byl nádherný let ve sloupané levé zatáčce do výšky asi 25 m a krásný pravidelný sestup. Padlo rozhodnutí : zalátat díry v potahu, nový podvozek a vzpěry nedělat a dobře létající model dát nějakému chlapci.
Přílohy
DSCN5419.JPG
0

Uživatelský avatar
Sopwith
Reakce: 34
Příspěvky: 356
Registrován: 11 čer 2018 22:50
Bydliště: Řež u Prahy

Re: Buscaylet - de Monge 5/2

Příspěvek od Sopwith » 16 kvě 2023 09:58

Velký obdiv Vaší energii, zápalu a rychlosti stavby pane Koutný!
Ať se daří..
Jirka Pavlíček
0

Odpovědět