Adam Jeník: Bucker BU 133

Předlohou RC minimakety Bucker BU 133 je stroj D-EJJI pilotky Liesel Bachové (1905-1992), mistryně Evropy v akrobacii z roku 1938. O volbě předlohy rozhodly ideální letové vlastnosti volně létajícího oříšku (popis v sekci Oříšky) a také doporučení Roberta Coka jako dlouhodobého propagátora této předlohy ve firmě Microinvent.

Celý projekt odstartoval dar od pana Gašparína za organizaci F4F 2007 v Teplicích - střídavý motor G15 4W Bee. Kontakty získané na této akci a setkání s Roberem Cokem a Ivanem Motičkou mě přesvědčili k použití komponentů firmy Microinvent. Model je ve velikosti oříšku - má rozpětí 330 mm, letová váha je 31,5g. Je osazený motorem G15 4W Bee od pana Gašparína, přijímač Minor, regulátor MBC3, je řízen magnetickými aktuátory MCA3 a MCA3-A a napájen je z baterie LiPol-130P a 150P. Všechny komponenty jsou od firmy Microinvent.

Ke stavbě je použita pevná balsa cca 120g/dm3, potah je tenkým modelspanem. Povrchovka technikou airbrush, akrylátové barvy Gunze a obtisky jsou tištěné na inkoustové tiskárně.

Model je nezáludný a až překvapivě klidný - stabilní. Určitě ho doporučuji, je to moje vůbec první RC minimaketa poháněná elektrickým motorem.

[Adam Jeník]

             

stavba a foto: Adam Jeník

Model v kostře, na s...

stavba a foto: Adam Jeník

Kostra hotova

stavba a foto: Adam Jeník

Dokončený model čeká...

stavba a foto: Adam Jeník

Pohled shora - vše j...

stavba a foto: Adam Jeník

Kvalitně zhotovená m...

stavba a foto: Adam Jeník

Model se svým stavit...